Hobit (1966)

Pohádka o tom, jak se dal udělat 6 hodinový zbytečně natahovaný, nepřesný a cekově mizerný film v 10-ti minutách. Není to sice úplně podle předlohy, ale kouknout se na to dá a neurazí to.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Klasika nejklasičtější a po právu kult. Oproti hrůzám první a druhé epizody je tohle balzám pro duši. Akce, napětí, herci, vše je prostě dokonalé.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Po prvních dvou nepříliš dobrých dílech se ten třetí náramně povedl. Podařilo se vytvořit výborné a dostatečně temné pojítko mezi původní starou sérií a tou novou. Obrovská škoda je těch zbytečně dlouhých a nudných soubojů. Kdyby byly zkráceny na polovinu, vůbec nic by se nestalo.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhý díl byl oproti jedničce příjemným překvapením a změnou. Přibylo akce, ale to je bohužel vše. Kvalitou to stále na původní sérii nedosahuje.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Problém tohoto filmu je to, že postrádá náboj. Není tu žádná atmosféra, akční scény jsou víceméně jasné a takové... nudné. Bohužel, velké zklamání.

Mrakodrap (2018)

Nebýt Rocka, dobré akce a vtipů o lepící pásce, tak by to bylo opravdu, opravdu zlé. Osobně mám Rocka moc rád a ty vtipy stály za to. Akce byla fajn, ale... Ale je to strašně hloupé a průhledné. Člověk ví, co se stane a co se bude dít. Jedno kupení jednoho klišé na druhé. Přesně se dá odhadnout, co se asi tak za chvíli stane. Tam se něco uvolní, tam něco praskne a tam se něco pokazí. Nic nového, nic objevného a nic zajímavého. Jak jsem již říkal . Nebýt Rocka, tak to odsunu do pekel.

Ghoul (2015)

Ze začátku to vypadalo na fajn film ve stylu Blair Witch. Navíc na Ukrajině a o příběhu zobdobí ukrajinského hladomoru. Námět parádní (Chikatilo) a prostředí jakbysmet. Jenže pak to ztratí atmosféru, lidi jen tak pobíhají po lese a baráku a něco hledají a vlastně se ani nic moc neděje. Nakonec se z toho vyklubalo jen o 2 třídy horší a krvavější Blair Witch.

Future World (2018)

Sled po sobě jdoucích scén, občas prohozených nějakou bitkou bez jakéhokoli zajímavého děje a smyslu. Těch pár dobrých okamžiků se v tom absolutně ztratí. Na honorář Mille padly všechny prachy, takže se točilo na skládkách a zbořeništích. Naštěstí to mělo ten efekt, že to film trochu vyzvedlo z odpadu. Promarněná šance na super postapo.

Uvnitř (2007)

Hodně brutální a hodně krvavé. Finále bylo ještě o kousek brutálnější než celý film. Atmosféra byla hodně skličující a efektně vybudovaná. Elektronická hudba a efekty po čas filmu byly podivné a nějak se k filmu nehodily, ale závěrečné piáno to dokonale zazdilo. Pokud by hrálo během filmu, tak by to prostě nevyniklo a dáno pouze na závěr vytvořilo ten správný dojem z filmu.

12 opic (1995)

Parádní film, který má snad vše co by si člověk mohl přát. Herce ke kterým přilne, nápad, atmosféru. Bruce Willis i Brad Pitt si tuhle roli museli naprosto dokonale užívat a zvládli je naprosto dokonale. Příběh samotný je naprosto úžasný. Třeba vidět!!!