• Thriller

Hotel Rwanda (2004)

Pro reálný základ se filmu dá odpustit i ten cukrový závěr. Drama ve Rwandě bohužel hepáčem neskončilo a tak sami autoři nás tím sami vyzvali, abychom se "vrátili k večeřím", protože už je to jakžtakž v cajku!

Vybíjená (2004)

Ale joooo! Párkrát jsem se i zasmál, ale to by to nebyla americká komedie, aby to nebylo přehnané. Speciálně Stillerova postava je příšernost sama. Takže v našich končinách je jeho výkon spíše směšně trapný...

Twister (1996)

Příšerný dabing :((( Ještě že se koukám výhradně na titulkované filmy...

Třináctka (2003)

Teda co mě opravdu štve, že moje oblíbená herečka Sarah Clarke je tady na ČSFD opět ignorována. Ano, tady měla malou roli, ale v seriálu 24 hodin měla jednu z hlavních rolí a stejně není uvedena. Asi to budu muset udělat já!!!

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Speciálně bych vyzdvihnul výkon "mistra herce" Révaie!!!

Sin City - město hříchu (2005)

Tak takovou pecku jsem nečekal! Za prvé se podařilo přenést jedinečně atmosféru, výtvarnou stránku (kužely světel od aut jsou lehce šrafované!!!, využití barev ve skoro černobílém zpracování atd...) i komixovost do filmu. To jsem ještě nikdy neviděl a hlavně jsem to nečekal. Překonává to i dosavadního krále Bladea, který byl tímto sesazen z trůnu. Za druhé scénář, kde pár vybraných dílů do sebe skvěle zapadne. Za třetí režie, která dokázala udržet horečné tempo, ale přitom se nesnížila ke klipovosti záběrů. Prostě děj běží tak rychle, že máte co dělat se udržet a pomalu ani nedýcháte, protože veškerý kyslík spotřeboval mozek. No a nakonec dobří herci! Co víc si přát!? Tipuji si, že jsme u vzniku kultu. P.S. Nevíte někdo, jak sehnat plakát s Jessicou Alba?

Zlaté oko (1995)

Nejlepší ze všech bondovek. Nejvíce sebeironická, ale přitom nezesměšňující. Perfektní nosná melodie od Tiny. A smyky s tankem jste už někde viděli?!?!?!

Zločinné myšlenky (2003)

Docela pěkná detektivka, i když trochu scifi. Pár klišé a děr se tvůrci nevyhnuli, ale za shlédnutí to určitě stojí.

Válka podle médií (2004)

Zde se potvrzuje, že válečné zpravodajství bylo ovlivňováno, cenzurováno a přizpůsobováno. Že novináři byli závislí na jednom z aktérů války a tím sami sebe cenzurovali a stali se lehce vydíratelnými. Je přeci jasné, že pokud Vás v předních liniích chrání, nebudete o nich psát, že používají zakázané střelivo (ochuzený uran) a zakázané bomby (tříštivé) i proti civilním cílům. Ale stejně: USA je policajt, kterej lže, mlátí zloděje a střílí vrahy i když u nich nenajde zbraň. Lepší, než mít v sousedství nevyzpytatelnou zemi s diktátorem v čele.