Mission: Impossible II (2000)

Oproti jednotke je tu značný pokles kvality aj keď niektoré akčné scény hlavne pri konci boli famózne. Bolo to dosť dlhé a vyskytlo sa oveľa viac hluchých miest. Chvíľami ma to dosť nudilo. Škoda, že to nedopadlo aspoň tak ako jednotka. Tento diel je čierna ovca nadpriemernej série. A herci sa mohli tiež viac snažiť. 55%

Mission: Impossible (1996)

Celkom dobrý špionážny thriller. Cruiseovi úloha dosť pasuje, je tam prirodzený. Dej je trochu zapletený, no dá sa to prekusnúť. Je to celkom svižné a je tu málo hluchých miest. V porovnaní s bondovkami neviem posúdiť či je to lepšie alebo horšie, no mne sa to celkom páčilo. Je to nadpriemerný špionážny film. 75%

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Výborný film, nabitý známymi hollywoodskymi menami ako Del Toro, Douglas, Chadle, Quaid, Collins Jr., Brolin, Zeta Jones, Hyek, Guzman a ďalšími. Najlepší bol naozaj ocenený Benicio Del Toro, ktorého už dlhšie pozorujem a zistil som, že je to možno najlepší súčasný herec a ktorého je potreba oveľa viac využívať. Film má kvalitný dej, je to výborne natočené Sodenberghom, ale chvíľami som sa nudil, kvôli množstvu kecov. Nie je tu žiadna bombastická akčná scéna ani nič podobné, ani som to nečakal. Je to o drogách, alebo o (márnom) boji proti drogám. Nudnejšie scény zachraňuje úžasný vizuál filmu, je to neuveriteľný pohľad. 80%

A.I. Umělá inteligence (2001)

Krásne Spielbergove sci-fi, ktoré svojim pôvabom a nádherou musí vtiahnuť snáď každého. Úžasná kamera, nádherné citlivé zábery a pekne zvolené lokácie. Veľmi dobrý a pekný príbeh, ktorý je ale vložený do dosť dlhej stopáže, no až tak to zase neprekáža. Krásne herecké výkony a neuveriteľný, nevinný, robotický Osmentov xichtík. Pamätné scény s krásnym vizuálnym spracovaním doplnený perfektnými digitálnymi efektami. Všetko spolu citlivo zladené. Skvelý rozjazd a záver filmu nebol ale adekvátny s celým filmom, ale aj tak je to úžasné dielo, ktoré by ani sám Kubrick nenatočil lepšie. Myslím, že je to trocha podcenený film a nejakých Oscarov by si určite zaslúžil. 85%

Armageddon (1998)

Ako mladší som tento film videl na kazete naozaj veľa krát a teraz som sa ku filmu vrátil v digitálnej kvalite a je to pre mňa už diskutabilnejšie, ale stále je to hlavne skvelá popcornová a moja obľúbená zábava. Michael Bay je naozaj skvelý režisér a rozhodne vie, ako pobaviť diváka. Kamery, atmosféra, herci a efekty pôsobia veľmi dobre. Námet je síce jednoduchý a obsah filmu je samozrejme dosť priemerný a môže vyznieť dosť stupídne, no musíme si priznať, že sa pri tom ťažko dá nudiť. Proste stále sa niečo deje a ťažko od toho divák odtrhne oči. Herecké obsadenie je nabité hviezdami, ktoré si odviedli svoju robotku s nadhľadom. Brucea Willisa si samozrejme viacej užijem v akčňákoch, ale tu námietky taktiež nemám. Ben Affleck sa príliš nepredviedol, aj keď na to mal priestoru dosť. Akcia je veľmi kvalitná a napínavá, takisto pôsobivo efektná. Od podobného blockbasteru snáď ani nejde očakávať viac. Je to proste veľmi kvalitná podívaná pre menej náročnejších divákov. Na veľkom plátne to musí byť božie. 75%

Mercury (1998)

Po druhom zhliadnutí mením z pôvodných štyroch hviezd na tri. Keď som to videl menší, páčilo sa mi to oveľa viac, no určite by som Mercury nezatracoval. Dej nie je nijak zvlášť prepracovaný, ale počas svojej stopáže obstojne baví. Zopár scén je zbytočných, napr. hneť úvodná scéna s teroristami. Herecky je to tak maximálne priemerné. Nikto sa nevytiahol. Pre mňa tu bola aj nejaká ta pamätnejšia scénka a pri jednej ma aj zamrazilo, ale inak je to štandard po všetkých stránkach. 65%

Hulk (2003)

Neviem, čo všetci namietajú k spracovaniu a prevedeniu tohoto komixu na plátno. Komix som nikdy nečítal, kreslený seriál nikdy nevidel a film beriem ako samostatný prvok, ktorý sa mne veľmi páčil. Myslím, že je to výborná komixovka s perfektným výsledným prevedením. Dĺžka mi nevadila, dialógy neboli zlé, herci sa tam hodili a zahrali na úrovni. Príbeh je dobrý, dej ma bavil počas celého filmu. Viac obrazov v jednom obraze dopĺňali komixové prevedenie. Akčné scény sú bombastické, napríklad súboj s psami patrí k mojim naj scénam, čo som videl, boj v púšti a útok na tanky je úžasný. Scény s vrtuľníkmi sú božie. Efekty sú špičkové a je ich silno cítiť pri každej akcii. Svoj vyše 130 miliónový rozpočet je pekne vidieť počas celého filmu. Sú to dobre utratené peniaze. Eric Bana je ako Bruce perfektný, Jennifer Connelly sa tu tiež hodí, Nick Nolte sú spolu s Joshom Lucasom perfektní záporáci. Dokiaľ som nevidel Sin City a Iron mana, bol Hulk naj komixovka čo som videl. Ang Lee je výborný režisér a práca s kamerami a strihom sa mi páčila. Celkový vizuál je super. Finálny boj Brucea s otcom je cool. Strieda sa tu viacero nálad, raz je to krásne farebné a pestré či hravé a raz temné, tmavé a pesimistické. Každá scéna mi pripadala viac komixovo ako niektoré celé komixové filmy dohromady. Hulka som videl viackrát, pozeral som to teraz a určite si to ešte zopár krát zopakujem. P.S. Na nového Hulka s Nortonom a na ďalších Hulkov bežím do kina. 80%

Souboj cti (1996)

Celkom fajn bojovka s JCVD, ktorého réžia a snaha ma celkom potešila. Celkovo zábavný film s jednoduchým dejom a dobrým dojmom po filme. Bitky sú celkom fajn, no samozrejme niektoré súboje sú dosť prehnané viď súboj s mongolom. Je to jeden z tých lepších Van Dammových filmov, ktorý sa dá pozrieť aj viackrát. 60%

Bournův mýtus (2004)

Druhý z Bournov, Bourne Supremacy je takisto našlapaný špionážny thriller ako skvelá jednotka, no je o niečo menej pútavejší. Viac kombinovaný dej mi trocha prekážal, kamera a strih je opäť na úrovni ako v jednotke, réžia moc dobrá. Škoda, že sa vyskytuje menej akcie, no automobilová naháňačka v Moskve je super. Všetky akcie sú na vysokej úrovni, no bitky sú nasnímané moc trhavou kamerou, čiže sú mierne neprehľadné. Postavy sú stále fajn, no je ich dosť čo trocha prekáža. Stále je to nadupaná jazda za Bournovým sebapoznaním. 82%

Terminátor (1984)

Po ďalšom zhliadnutí ostávam pri plnom hodnotení právom. Je to naozaj jedna z klasík 80tych rokov, ktorú treba brať ako plnohodnotný film, aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, ako tupá a krvavá strieľačka. T1 má skvelo spracovaný príbeh a dokonale využitý potenciál. Cameron vyťažil s minima maximum a vytvoril tak začiatok takmer neprekonateľnej série. Atmosféra je neuveriteľná, aj keď film pôsobí béčkovo, no rozhodne má hĺbku, ktorá sa neskôr prejavila naplno. Treba ešte spomenúť Arnolda Schwarzeneggera, ktorý z tejto série robí to, čím je. Inak je v T1 mnoho neprehliadnuteľných filmových kvalít. Možno nie čistých 5 hviezd, ale predsa. 86%