Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Na druhý krát sa mi to páčilo oveľa viac ako posledne. Je to úžasná vec a jedna z najväčších klasík sci-fi všetkých čias. Perfektné dobové vizuálne efekty, coolový herci, úžasné postavy, perfektná hudba, atmosféra, chytľavý dej, ktorý nenudí. Ako prvý Star Wars je to neuveriteľný film, ktorý si rád pozriem zas a môžem ho iba odporučiť. 88%

Černý rytíř (2001)

Je to len taká nenáročná lawrencovská šialená komédia, ktorá chce rozosmiať čo najväčšie publikum svojou jednoduchosťou a blbosťou. Chvíľami je to trapas a chvíľami sa aj zasmejem. Rozmýšlať pri tom netreba vôbec, ba by som to aj zakázal. Lawrence je poriadne šialený a film na ňom stojí aj padá. Je to taká milá nenáročná zábava. 50%

Operace: Zlomený šíp (1996)

Po druhom zhliadnutí znižujem hodnotenie o hviezdičku. Predsa len tomu niečo chýbalo a nezachraňuje to ani skvelý a môj obľúbený John Travolta v úlohe záporáka. Christian Slater ako hlavný hrdina je moc jednoduchý a nezaujímavý. Wooova réžia tiež nie je zrovna príliš nadpriemerná aj keď akcia je pomerne zvládnutá. Zachraňuje skvelá hudba. Inak pekne vybrané natáčacie lokácie. 65%

Mission: Impossible III (2006)

Je to divné, pre mňa nečakané, ale tretí diel je jednoznačne najlepší zo série. Všetko tu pekne sedí a nadväzuje. Herci dobrí a Hoffman ako záporák je úžasný a aj on zdvihol celkový dojem filmu. Dej plynie rýchlo, je dynamický a zaujímavý. Žiadne hluché miesta som nenašiel a ani na chvíľu som sa nenudil. Rozpočet bol dosť vysoký a vyplatilo sa. Akčné scény boli super, boli premyslené a fascinujúce. Humor sa vytratil, čo je pre mňa veľké plus, lebo pri vážnych témach ako je táto, by humor fakt nemal byť. Ja som sa počas filmu tešil a zabával. Dúfam, že ešte nie je koniec M:I, tejto sérii som začal riadne fandiť. 80%

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Dosť veľká kravina na môj vkus, no v rámci série je to najzábavnejší diel aj keď sa vyskytuje kopec trápnych vtipov či situácií, ale to je špecifické pre sériu Scary Movie. Musím uznať, že zopár vtipov sa vydarilo. Je tu moc agresívny humor, ktorý moc nemusím ( teda v určitých prípadoch ). Je to predsa najlepší diel série, ale žiadna sláva. 60%

Tábor tygrů (2000)

Dosť podarená dráma, ktorá je skoro vojnový film. Podobné filmy ma veľmi bavia. Herecké výkony Colina Farrella a Cliftona Collinsa sú výborné. Aj ostatní boli dobrí, ale Clifton s Colinom asi najlepší. Film mohol byť v kľude dlhší, Schumacher sa vie postarať o pozornosť diváka. 76%

Final Fantasy: Esence života (2001)

Final Fantasy nie je ani zďaleka dokonalým filmom, ani v rámci žánra. Každopádne ma film zaujal a kedže mám rád všetko sci-fi, nebudem príliš kritický. Vizuálne spracovanie je dychberúce a prekrásne, podobne ako akčné scény, s ktorými sa tvorcovia pohrali. Príbeh nie je príliš závažný a hĺboký, ale rozhodne nenudí. Tí čo nemajú moc radi scifká, tak asi moc neodporúčam. Ja mám tento snímok moc rád a určite sa k nemu opäť vrátim. 75%

Deník Bridget Jonesové (2001)

Po druhom zhliadnutí mením hodnotenie z 3* na 4*. Je to super komédia, milá, vtipná s dobrým dejom, hudbou a hercami. Ušlo mi to strašne rýchlo a bavil som sa fakt výborne. Na prvý krát sa mi to tak nepáčilo. Rád si to pozriem znova a znova. Zábava na úrovni. 75%

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Nenáročná zábava pre malých, ktorá je síce blbárňou, ale dá sa na to dívať. Je to na hranici 2* a 3*. Trocha som sa aj bavil, no nemôžem povedať, že kráľovsky. Vtip nechýba, aj keď je dosť detský a nudný a chvíľami trápny. Rodrigueza mám rád, ale tie detské rodinné somarinky si mohol odpustiť. Radšej by mal spojiť hlavu s Tarantinom, podobne ako v projekte Grindhouse a vymýšľať podobné úchylárne. S prižmúrením oka dávam 50%

Rudá Sonja (1985)

Veľmi pekné a pôsobivé fantasy, ktoré ja rozhodne môžem. Herecky chabé, no sympatické, dejovo ploché až béčkové. Kamera je pekná, vizuál poteší a vyskytuje sa zopár krásnych záberov na fantasy krajinu. Hudba Morriconeho dotvára atmosféru. Efekty na tú dobu neboli bohvie čo, ale dá sa to vydržať, súboj s vodným drakom v dnešnej dobe vyzerá smiešne, ale mňa film bavil a negatíva mi nejako nevadili, ale ten čínsky spratek mi časom dosť liezol na nervy. 55%