Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Film začal úžasně, legendární rozbitý přejezd patří k nejlepším nápadům, co naše vlast za posledních pár let vyplodila. Černý humor i zobrazení českého venkova zafungovaly skvěle, k hlavní postavě jsem si ale nebyla schopná vybudovat vztah natož pochopení, což možná pramenilo z neznalosti seriálu. Každopádně jeden z lepších nových českých filmů.

Let's Dance (2006)

Taneční filmy jsou převážně na jedno brdo a Let´s Dance není výjimkou. Zdaleka ničím nezaujme, ale alespoň ve mně vyvolá okamžitou touhu začít natřásat zadkem v rytmu chytlavého soundtracku. Hraní si na gangstery se postavám vymstí dost nevhodně, vraždou jednoho klučiny teenage slaďák na vážnosti fakt nezíská. Hlavní dvojice je nepřirozeně odtažitá, jakožto skutečný pár mohl Channing s Jennou ukázat mnohem víc.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Narnie má své kouzlo (kdo nezkoušel hledat ve skříni další pokoje či dokonce světy?!), ale její zákony jsou pro potřeby filmařů nepřirozeně pohyblivé. Když už se konečně navodí slušná atmosféra, objeví se zničehonic anglický Ježíšek (A proč vlastně ne Santa? Když už, tak pořádně!). Mimo to mě už jako malou vždy rozčiloval Aslan, který se odkudsi objeví na výsluní a hned poté zase kamsi zdrhne, bez toho aby to někdo řešil (No jasně, je to jeho říše, tak si může dělat, co chce). A protože se vlastně jedná o pohádku, nesmí chybět ponaučení...divný lidi, který potkáš v lese to s tebou fakt dobře nemyslí, ať už je to podezřelý exhibicionista, který v zimě běhá jenom s deštníkem, nebo od pohledu protivná agresorka, co slibuje hory doly, ale hlavně ti dá bonbony. A teď vážně...Narnii táhne roztomilá Lucinka, ale filmu chybí nějaký výrazný snadno zapamatovatelný hudební motiv.

Let Fénixe (2004)

Akcí nadupaný snímek s perfektní hudbou, která tvoří napínavou atmosféru. Oproti původnímu filmu svižnější, postavy ale nejsou zdaleka tak dotažené a herci tak dobří.

Legenda o Zorrovi (2005)

Překombinované politikaření a manželská krize v rádoby zábavném kabátu. Herci nic moc, hlavně Antonio už funí z posledního. Kam se poděl ten akční krasavec z jedničky?

Joey (2004) (seriál)

Nechápu, proč je Joey pořád srovnáván s Přáteli, společného mají prakticky jen hlavního hrdinu. Naopak mi přišla škoda, že se tu nevyskytují žádné výrazné souvislosti, které by fanoušci seriálové klasiky mohli docenit. Nejde o to, že by Joey nebyl zábavný (občas skutečně není), ale seriálu chybí takovéto nespecifikovatelné víc. A taky charismatičtější postavy. V závěru to sice zachraňuje Jimmy, který s Ginou tvoří dokonalou dvojku, ale přišel už příliš pozdě. Jejich společný potomek Michael taky není k zahození na rozdíl od nudné tuctovky Alex (Jako Joeyho životní lásku bych si představovala někoho mnohem zajímavějšího a hezčího). Nejlepší díly: 1x17 Joey a svatý Valentýn, 1x21 Joey a šmírování, 2x21 Joey drží palce

Let Fénixe (1965)

Film, který má díky svému věku poutavou atmosféru ale zároveň pomalé tempo. Trosečníci bojují jak s vnějším nebezpečím, tak především sami se (a mezi) sebou. Mistrovsky zahrané nesourodé osobnosti přidávají snímku na věrohodnosti, na druhou stranu je mezi tolika černobílými postavami těžké najít si svého oblíbence, kterému by člověk (ne)přežití fakt přál.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Sexy Antonio jako nejsympatičtější (super)hrdina (kam se na něj hrabou celý Avengers!) bojující za vlast, pomstu a lásku (jako v pravém historickém románu) v rytmu vášnivé hispánské hudby. Působivější prostředí si ani představit nejde.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Vlastně ani nevím, co se mi na tomhle filmu líbí, ale rozhodně to nejsou úsměvné efekty ani otráv(e)né postavy. Ono komediální pojetí historické fantasy mě obyčejně dokáže naštvat už jen z principu a rozhodně tomu nepřidají ani laciné vtípky (úvodní skejťácká zdrhačka, titulkový výběr "fany" momentů). Tak v čem jsou pak ty pozitiva?!

Ledově ostří (2007)

Správně úchylně praštěná zábavná podívaná. "A ty místo toho hulíš trávu s lesníma vílama.“