Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Oproti jedničce lepší námět, který se nám možná snaží i něco naznačit (Martyho příběh), ale to na úkor zábavy. Našlo se sice pár fajn momentů (stávka odborářských opic) a Jelimán i tučňáci jsou pořád stejně skvělí, ale dějová linie, vedená na dětský film až přehnaně agresivní důchodkyní, se mi tedy dvakrát nezamlouvala.

Madagaskar (2005)

Přehlídka animovaných zvířátek, která místy až přehnaně kraví a v neúnavném tempu chrlí tuny hlášek. Všemu vévodí skvělý český dabing a svérázně trsající Jelimán, který by si ale bez Morise ani neuprdnul ("Morisi, bolí mě ruka, mávej s ní za mě. Makej, ty mrňavej mizero!").

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Pokračování v klasických Shakespearovských motivech obvyklým Disneyovským způsobem přináší navíc jen horší hudbu a otravnější volnomyšlenkáře, kteří změnili motto.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Další z nekonečné řady tanečních filmů, které jen stěží předvedou něco nového. Snímek není špatný, ale kromě klasického vykrádání již prověřených choreografií se objeví jediná nápaditá scéna (galerie).

Lví král (1994)

Disneyho klasika se vším, co k tomu patří. Překrásná animace, roztomilý malý Simba, sympatický humor (uboze přihlouplým hyenám se nedalo nesmát) a skvělý soundtrack, který ale naprosto zhatil překlad do češtiny, což vyzní o to očividněji v porovnání se závěrečnou originální písní od Eltona.

Let's Dance 3D (2010)

Jsem jediná, kdo si chvilkami připadal jako v telenovele? Otřesná kamera, stupidní dialogy a tanečníci, kteří ale nejsou herci (Rick Malambri celkem uchází a ještě se na něj pěkně kouká, ale ty dvě hlavní ženské představitelky nestály za nic). Na rozdíl od minulých dílů se tu vyskytuje pár úžasných momentů (večerní projížďka po NY, první pusa Luka a Natalie, zábavné protančení ulice v podání Moosea a Camille) a nápad s dokumentem, který vlastně prochází celým snímkem, taky není k zahození. Taneční choreografie jako vždycky nápadité, co písnička, hvězdné jméno (David Guetta, Jay-z, Alicia Keys, Pitbull, Jessie J, Flo Rida, Nicole Scherzinger, Lady Gaga, Timbaland, LMFAO, M.I.A., Estelle, Kardinal Offishall, K´naan, T-Pain, Jesse McCartney, T.I., Keri Hilson, Lily Allen), přesto se některé nedaly poslouchat.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Filmové zpracování mého nejoblíbenějšího dílu je dosti rozporuplné. Nikdo si nemůže stěžovat na nedostatek akce nebo fantasy motivů, které jsou ale dosti samoúčelné, a na relativně krátkou stopáž jich je až přespříliš. Poprvé mě opravdu otravovala vlezle křesťanská tématika, která nestydatě zkazila jinak parádní závěr. Scénáristicky se snímek blíží spíše televizi, laciné vtípky v dobrodružné fantasy nejsou potřeba. Alespoň, že se bylo na co koukat, kromě příjemných efektů zaujal i snad nejvíc sexy princ (král), co byl kdy k mání.

Let's Dance 2 (2008)

Další tanečňák, který vyčnívá jen několika choreografiemi a skvělým soundtrackem (Flo-Rida, T-Pain, Akon, Enrique Iglesias, B.o.B., Timbaland, Dr. Dre, Justin Timberlake).

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Bezduché pobíhání překrásnou převážně českou krajinou a akční záběry nudných bitek o nic, které se táhnou prakticky celým snímkem. A samozřejmě ztělesnění výchovného poselství v podobě neuvěřitelně otravného Aslana. Navíc druhý díl nepřináší nic nového ani zajímavého. Ale ne, zas až taková katastrofa to taky není.