Zloději paměti (2004)

První polovinu sem seděla přikovaná v křesle a hltala to, co to šlo. Výborná psycho atmosféra. Ale jako konečná zápletka Ufouni? No tfuj. A rázem bylo po filmu, stal se z toho absurdní vesmírnej blábol.

Láska nebeská (2003)

Nemůžu zaboha přijít na to, co mi na tomhle filmu vadí. Na romantickou komedii je to film poměrně dlouhý a je tak sladký, až se mi z něj kazej zuby. Potenciál to má v tom, že je člověku při sledování vážně příjemně, ale když film skončí, tak už za minutu myslíte na něco jiného. ... Možná stačilo jen dozrát :-)

Mr. & Mrs. Smith (2005)

"Pořád naživu brouku?" "Miláčku, střílíš hůř, než vaříš!" Aktraktivní dvojka Pitt-Jolie na mě dohromady moc nepůsobí, ale scény z manželské poradny nemají chybu a domácí řežba se salvou vtipných hlášek je nejlepší z celého filmu. Není to zrovna plnohodnotná akční komedie, ale průměrně se taky hodnotit nedá. Přirovnávat byť trochu k Válce Roseových se mi zdá zcestné, jediné co to má společněho je, že si jdou manželé po krku, psychologie a provedení je naprosto rozdílné. Těžko by paní Smithová udělala manželovi paštiku z oblíbené pistole.

Mizerové (1995)

Nemůžeme očekávat nadupaný akční trhák s komplikovanou zápletkou. Děj je prostý, ale svižný a vtipný. Hezoun Smith, šašek Lawrence a kost Leoni je postačijící kombinace. Film stojí na tom, že ustřední dvojka nedokáže zavřít hubu, svižné dialogy přebíjí scénáristické a režijní nedostaky, takže se člověk baví i přes to, že děj zaostává.

P.S. Miluji Tě (2007)

Takový ten film, u kterého nevíte jestli máte dřív brečet, nebo se smát. Chvíli brečíte, pak brečíte smíchy a pak se přiblble usmíváte. Je to takový balzém na duši, nenucený příjemný film na deštivé večery u zapáleného krbu.

10 000 př. n. l. (2008)

Když už chce někdo mervomocí natočit film z doby 10 000 př.n.l., tak nechť se poradí s odborníky kvůli autentičnosti, nebo ať si aspoň přečtě Štorchovi Lovce mamutů, ale ať nás proboha netýrá. Z dobrodružného hlediska je to další katastrofa. Jedna hvězda za efekty.

Muži na stromech (2006) (seriál)

Kdo by si nezamiloval Elmo a ihned by nezatoužil sbalit si svých pět svěstek a odjet do díry na Aljašce. Miluju všechny obyvatele Elma a jejich osobnosti, škoda jen že chybí pár záporáků. Tenhle seriál je odpočinkový, osvěžující a velice vtipný když jde o trapasy v divočině, ale v druhé sérii začal své kouzlo ztrácet, neb patálie s Jackem se mi začaly přejídat.

Babí léto (2001)

Výtříbený herecký koncept s dávkou osvěžujícího inteligentního humoru o vrtochách stáří. P.S.: "Já nemám ráda gerbery!"

Bastardi (2010)

Úmysl tu byl. Přiblížit diváků, jak to chodí ve školách, kde převládá romská menšina. Že je většina romů nepřizpůsobivá, ví každý. Ale tenhle film se snaží divákům vsugerovat 100x horší obrázek skutečnosti. Takhle to nechodí ani ve výchovných ústavech. Krom toho - hrozný scénář, herci, prýštící absurdnost z každé vteřiny děje a umělost.