• Krátkometrážní

Magnum (1980) (seriál)

Je to sympaťák, toho Indyho bych mu i přál. Ale nedostal se k němu právě kvůli konfliktu s produkcí seriálu, zas tolik na výběr neměl, jak se říká. Harrisona jsme každopádně znali už v nejslavnější space opeře všech dob. P.S. Ale co, možná by se hodil na Josepha Joestara.

King Kong vs. Godzilla (1962)

Celý film se smějete, ale nakonec vás to dojme. Remake je ambiciózní projekt. Kam se hrabou Avengers... Vyhněte se Alien Vs Predator slátaninám a dejte šanci tomuhle. Jen je lepší vědět, kdo jsou Godzilla a King Kong, tedy načerpat si nějaký ten divácký zážitek.

Nella - princezna rytířů (2017) (seriál)

No tak prrrr, zas tak zlý to není. Pokud tomu odpustíte repetitivnost a skutečnost, že se tu totálně mísí středověk s novověkem. Nella je spíš superhrdinka než rytířka, ale je sympatická a není to jen jejím roztomilým vzhledem, i když v merči panenek si to ofc našlo své cílené místo. Žádné pitomosti typu "Swiper no swiping", ale dobré sociální lekce bez shlížení na děcka shora. Důraz na empatii a zdravé sebevědomí. Jen by více než jeden zloun či "zloun" mohl zůstat zlý... 3-4 hvězdy by byly fér, ale dám 5, ať to povznesu z šedé, kterou si toto dílo nezaslouží. P.S. Pokud jde o zemi původu, na Wikipedii některé jazyky říkají USA/VB, jinde USA/VB/Irsko. Špatně se to hledá.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Čechův humor a empatie nasadily laťku vysoko, u těch dalších je při čekání na správnou odpověď zvláštní ticho, což se s Vláďou nikdy nestalo. Ale vlastně technicky vzato výborná soutěž s dnes již dobře známými pravidly. Na svém starém mobilu jsem měl i hru.

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Lunochod leze po stromech, Hitler se narodil v Česku a druhá světová trvala 60 let. Zlaté Krampolovy vtipy, ehm...

Moje rodina (2000) (seriál)

Je to často velmi vtipné. Tím klasičtějším britským humorem. I přesto jsem si nedokázal vytvořit vztah s postavami mimo hlavní manželský pár. Přišlo mi, že to vychází z typického amerického formátu, ale transformace na britský humor asi bylo trochu větší sousto, než produkce dokázala strávit. Ale tehdy epizoda odehrávající se ve studiu soutěže “Nejslabší, máte padáka”, kterou opravdu nemám rád, byla na cenu Emmy. Nebo ji dostala? P.S. Ono se točilo až do roku 2011? 0.o Ale no tak jo, před asi 5 lety jsem si myslel, že Dva a půl chlapa (to jsou ti Harpeři přes Atlantik) taky dávno dáávno skončilo.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Krásné a zdánlivě neskutečné záběry s profesionálním komentářem. Co více chtít?

Fresh Prince (1990) (seriál)

Will Smith začal společně s devadesátkami a to doslova. Afroamerických sitcomů moc za sebou nemám, ale podle mě nadprůměrná zábava, na kterou se lze dívat v každém věku. Pomník doby, o které nyní internet tak rád básní.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Což o to, na začátku neskutečně chytré, ztřeštěně zábavné, s nadsázkou a pro všechny. Později jen ukřičená infantilnost, ve které jsou popkulturní odkazy (Např. sci-fi padesátek?? Kolik dětí maximálně věku prvního stupně základky to pochopí?) jen pomníkem prvních asi tří sérií. A kvůli Nicku to asi jen tak neskončí. Původně jsem si myslel, že jde o postavu ze staré theatrical éry a ten vzhled postav i gagy to hodně připomínají, přitom má velmi originální prostředí, zřejmě důvody, proč SpongeBob tolik zabral. Autor Hillenburg (který už dávno odešel od seriálu) byl sám mořským biologem. Upřímnou soustrast.