• Krátkometrážní

Likvidátor (1996)

Je to natolik svižné, že ta béčkovitost a pitomosti nevadí. Crocs rulez!

Jump street 21 (2012)

Dva šašci z úplně jiné školní společenské vrstvy se později stanou nejlepšími kamarády, začnou pracovat u policie a “back 2 scool”. Předlohu jsem doteď neviděl, ale smíchu plno. Právě to skutečné vyvrcholení odkazující na akci ve stylu éry kolem přelomu osmdesátek a devadesátek dává důvod, proč se na film podívat. A ona tu byla Brie Larson, whoa!

Zrození šampióna (2009)

Sám Michael Oher ten film neměl rád kvůli až příliš zkreslené biografii pro pár slziček navíc. Pokud jde o mě, nesnesu kombinaci náboženství a vrcholového sportu, ať je ústřední postavou černoch, běloch, mongoloid či Marťan. Zvlášť když na tom náboženství celé postavené. Nechci odsuzovat náboženství jako takové, ale víra prostě nestačí. Bullock nehraje špatně, ale je středem toho, co špatně rozdýchávám. Oscar nezájem a už nikdy více.

Želary (2003)

Nebudu na porevoluční českou tvorbu jen plivat, což jsem dosud možná dělal, je to dobrý film. Herci, drama, napětí, tvrdé scény... ale jako celek se to zdá dlouhé a ne tak soudržné, to je zkrátka zdejší Achillova pata.

Syn Růžového Pantera (1993)

Benigni se zde jen infantilně pitvoří, ale na druhou stranu mi to nepřijde tak nechutně vlezlé jako předchozí dva díly. A to i přes skutečnost, že Sellers nebyl úplně duševně vyrovnaný.

24 hodin (2001) (seriál)

Jen škoda toho, že epizody nemají přesně 60 minut, jinak by to bylo dokonalé.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Kdysi nejsledovanější seriál všech dob i považován za jeden z nejhorších. Zajímavé. Ale co, hlavně že běhají. :)

Firefly (2002) (seriál)

Vykrádačka Cowboy Bebop? Byl Joss Whedon fanouškem? Já to zas tak neřeším, hlavně že jde o sci-fi seriál, u kterého se dá odpoutat od reality a se sympatickými herci. Vedle námětu se to může zdát jen splácanec různých žánrů, peavděpodobně pokud sci-fi nemáte rádi, ale nechybí napětí a skvěle napsaná premisa. Aspoň do té doby, než mu vzali půdu pod nohama. Čeho se báli?

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Ze začátku to působí jako parodie na Star Trek 4, ale to se nakonec neděje. Na metahumor si nestěžuji, naopak ho mohlo být více, takhle víceméně promarněný potenciál. Ale pořád mě to bavilo více než díly, které přišly potom. Tady to opravdu mělo skončit.