• Krátkometrážní

Sherlock (2010) (seriál)

Technicky vzato skvělý a inteligentní seriál, ale nejrozpačitější je právě postava samotného Sherlocka. U Cumberbatche věřím, že svou postavu vystihl tak, jak byla napsána, ale původní detektiv aspoň působil trochu přirozeně. Ale postřeh hlavní postavy je neskutečný, až balancující na hranici sci-fi. Uznávám, že ze současné špíny britského velkoměsta by se Doyleova původní postava asi zhroutila a pomohla by tomu brandy (nikoli nicotin). Bez Freemana bych si to nedokázal představit, on je ostatně důvod, proč někdy nehodit bačkoru po televizní obrazovce. :)

Babylon 5 (1993) (seriál)

Sheldone, jdi se zahrabat! :)

Pravěk útočí (2007) (seriál)

Když jsme to tehdy měli zapůjčené od mladší sestřenice, čekal jsem něco rodinného na způsob Dinotopie, ale to se naštěstí neděje, hehe. Béčkový námět jako prase, ale zabavilo mě to. Jasně, některé scény jsou k smíchu (bazén). Potěší především humor cílící na mladé dospělé. Seriál začíná velice zajímavě a vypadá, že i přes ten nižší rozpočet a absenci mytologie by mohlo být našlápnuto na kult jako je Hvězdná brána. Jak se začnou protagonisté setkávat s potvorami, je jasné, že se tak nestane, ale má to trochu nadsázky a netváří se to smrtelně vážně. Ale je pravda, že jsem za tu dobu trochu vyrostl a nevím, jak bych se k tomu stavěl teď.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

No tak proč ne. Není to směšné jako Grimm (kdyby byl aspoň děsivý jako původní příběhy), ty postavy může divák mít i rád. Emoce hercům věříte, áčkový rozpočet z toho srší a nezvrhává se to v sebeparodii. Arabela nearabela, je to pro pohádky asi to, co je MCU pro komiksy. Vyjma Thora samozřejmě.

The Tracey Ullman Show (1987) (seriál)

Je to až zvláštní to přiznat, ale samotná show je lepší, než ty simpsonovské skeče...

Pucca (2006) (seriál)

Kdyby Pepe Le Pew byl holka. A to bez nadsázky. Naštěstí o ní to jenom není, většina děje se mi zdá fixovaná na toho nindžu. I přesto, že Pucca je korejská módní značka. Srovnání s Teletubbies je ovšem nesmysl asi jako strýčka Skrblíka s ježkem Sonicem…

Hotýlek (1975) (seriál)

John Cleese zabíjel a ukradl si show. Kam se hrabe Trpaslík.

Joker (2019)

Tak kdo vlastně je ten Joker? Jeden z nejproslulejších a nejzáhadnějších fiktivních hajzlů v popkultuře. Verzí jeho příběhu existuje několik a sám Joker není jeden. Proto si mohl film dovolit cokoli, což se impozantně využilo na způsobu vyprávění do konce první poloviny, kdy Phillips experimentuje. Po twistu jakoby šel po zaběhnutých konvencích. Možná je to jen má chyba, ale čekal jsem přehledné kopání rýčem do minulosti. Ne že by tu žádné nebylo, ale přijde mi tak těžší našemu duševnímu Godotovi fandit, litovat ho či být z něj zhnusený. Protože zvolený krok není zas tak přesvědčivý, vždyť už tak tu byl ten R rating, sakra! Phoenix je skvělý, až moc skvělý na ten film. Psychologickou stránku Todd Phillips buď neumí, nebo jsem se jen špatně vyspal. Čekal jsem v prvé řadě toto či mnoho krve a brutality, nakonec jde hlavně o politiku, jak se v komiksu má. Přitom ta coolovitost by vůbec nevadila, kdyby tu bylo lépe naloženo s tím ostatním. Anebo že by se režisér bál oddálit komiksu a neuvědomil si, co a kolik už si tady toho nastolil? Nebo prostě nad tím mávnul rukou a přidal trochu svého starého stylu, protože i tak diváci budou tleskat? Chlapské dobrodružství on umí, pokud se později sám nevykrádá, ale no tak! Výprava výborná, ten Nolanův trend o přirozeném nedigitálním prostředí sedí a jsem za něj rád, atmosféra je neskutečný wow asi první čtvrthodinu. A nejvíce cením propojení s Batmanovým originem. To bude bohužel asi jediné, co si s přibývajícím časem budu z filmu pamatovat. Největší sranda bude, až začne během přechodu snímku z kina na domácí disky a TV obrazovky upadat hodnocení podobně jako u Avatara, Avengerů či nového Šíleného Maxe. Dejte tomu čas. P.S. Chcete-li vidět důvěryhodný film o úpadku osobnosti a vlivu okolí na hlavní postavu, podívejte se na Volný pád (Falling Down) s Michaelem Douglasem z roku 1993. Budete moci sledovat člověka, který sice nezačne jako duševně vyrovnaný, ale můžete vidět, co se v jeho hlavě děje (název filmu je věrný) a nakonec všechno dává smysl. A ještě dostanete dobrou černohumornou satiru. Joker přinese jen guláš už v uchopení postavy a potom jen přemýšlet nad tím, zda-li mi něco uniklo nebo se tolik lidí nechalo opít fanservisem v rádoby autentickém kabátku. Takhle to prostě vyznívá tak, že mu může "rupnout v bedně" a hned začne vraždit ze své deprivace jen proto, že je duševně nemocný. To je výsměch, pokud by se už předtím neprojevily sklony k vzdoru a násilí, což tady nevidíme. Proto můj nejoblíbenější zdejší komentář napsal Dadel. Docela bych si chtěl zhlédnout libovolnou epizodu Kriminálky Las Vegas a potom hledal rozdíly mezi vyobrazením tamního zločince a zdejší komiksové postavy. Ale myslím, že tuším. P.P.S. Aspoň že na Oscarech Joker nezískal za nejlepší film. Obával bych se o budoucnost Hollywoodu. P.P.P.S. Paralela protestů se současnou dobou je zřetelná a přesvědčivá, ale postavit z největší části na tom film odehrávající se několik dekád zpět?

Tajemství velké pracky (1988)

Něco, co jsem měl nahraný na VHS a často to sjížděl. I když scénář je jak ementál a ty měnící se barvy ani nemluvě. A jedna postava na dvou místech najednou v jedné scéně. Proti původnímu seriálu postavy vypadají hodně jinak a zdejší premisa taky.