• Krátkometrážní

Neuvěřitelná cesta (1993)

“Cats Rule, Dogs Drool” rozhodně zní lépe než “Kočky jsou páni a psi jsou kmáni”. Jinak jedna z nejroztomilejších hraných věcí, které od Disneyho přišly. A dokáže naplnit moji slabost pro reálná mluvící zvířata bez toho, aby to režie pohnojila jako celek. A ta zvířata tu trápená nebyla, což se dá dokázat např. tím, jak kočku Sassy “unáší” proud. I když mám radši druhý díl.

Stalinova dcera (2015) (TV film)

Je ten dokument vzhledem k jeho konci bulvární? Amorální? Do situace se vžít neumím, ale i tak mně ten film dal více, než kdejaký plytký článek v časopise.

Růžový panter (1963)

Nedívejte se na to jako film se Sellersem v hlavní roli, poněvadž je jí Niven. Následná série je spíše řadou spin-offů, která by nevznikla, kdyby roli Clouseaua nedostal tehdy uznávaný nejlepší komik té doby (či až potom? Proslavil se v rozhlasové show jako jeden z tria už před Panterem, mno), nebyl každopádně první. A kromě kultovní filmové postavy dal světu i animovanou postavu (či rovnou dvě) se všemi pozdějšími seriály i merchendazingem. Zkrátka kus historie, na který se neprávem plive kvůli ztracení ve stínu existencí zmíněných výše, se kterými si kultovní Manciniho hudbu spojí spíše. No tak, film, ve kterém jsou středověké postavy a gorila součástí jednoho poprasku... a ne, není to King Kong (promiňte, je-li tento vtip moc rasistický, to nemám v úmyslu).

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

*insert Yakety Sax composition here... and now running away*

Plešoun (1995) (seriál)

Velká Británie, nikoli Austrálie! Nezlobte se, ale tohle je fakt na facepalm. _____ Jinak fajn sitcom. One man show to úplně není jako Mr. Bean, poněvadž snad v každém díle je ten foil odvedle. Komické kreace mi vůbec nepřišly špatné, je potřeba to každopádně brát s nadsázkou jako u jiných němých grotesek, ať už Mr. Beana či těch z 20. let. Jen některé nechutnosti si opravdu mohli odpustit. Jakýsi most mezi klasickým drzým a novějším přitroublým britským humorem, kde jeden druhý tak trochu navzájem ruší. Aspoň já mám ten pocit.

Ad Astra (2019)

Útok na citovou stránku plnou palbou, ale jistá banálnost z toho dělá spíše citové vydírání. Nejde mi vyloženě o pomalé tempo, ale ultra-pomalé tempo. Přesto vyvrcholení u mě na nějakou dobu dojem zachránilo,  emoce byly 100% ryzí a opravdové, ale vágní moudra v závěru působila jako studená sprcha, ať to myslí dobře sebevíc. Vesmír mám rád a též Brada Pitta. Ale proč je oproti předpokladům relativně slabě hodnocený, je k tomu důvod.

Godzilla VS Destoroyah (1995)

Tolik kultovní a skvělá 90. léta v Japonsku. A zrovna v roce mého narození. Díval jsem se tehdy v Itálii a můj smích byl opět slyšet. Není to seriózní původní Godzilla ani pohádková Godzilla Vs Mothra, je to těžká blbůstka, jejíž a dalších děl ze série kultovitost asi nebude náhodou. Na konfrontaci s King Kongem to nemá, ale na ni nebude mít nic. A Godzilla je tu tentokrát jako klaďas. :)

Velká přestřelka (1967)

Prostě revenge špageťák s menším twistem, ve kterém jde o pár postav a ne nějaký načrtnutý svět. Bohužel bohudík, je to zábava.

TRON: Legacy 3D (2010)

Nádherný look, výprava... a to je všechno. Jinak jen obyčejná disneyovská live action patlanina, kterou předčí i Dalmatini s Glenn Close. A skutečnost, že to Speed Racer z roku 2008 byl mnohem větší office bomb, asi nikdy v životě nepochopím.