• Krátkometrážní

Astro Boy (2009)

Japonský Mickey Mouse v rukou Hong Kongu a Hollywoodu. Snaha o zachování stylu je vidět, ale po emocionální stránce jde o prohru vzhledem k slibnému náčrtu. Ani příběh není nejvěrnější, působí jako dlouhý úvod K.O.ovaný závěrečnými titulky. Btw na robotí soudruhy (no kidding) neplatí fyzikální zákony. Takhle přímá citace dvou pixarovek rovnou v úvodu a závěru vypadá jako alibismus. Navíc film zbankrotoval studio, přestože již mělo nachystaný trailer na další snímek

Vox populi (1994) (pořad)

Ten chlápek s kamionem a zmrzlinou se povedl. Byl pravý? Mně se to totiž tak nějak nechce věřit …

S tebou mě baví svět (1982)

Pokud si odečteme bambilion repríz a podíváme se skromnějším pohledem, tahle bžunda zas takový terno není. Spousta děcek - stigmatický trend rodinných komedií let příštích (a nejen tady). Navíc to není vyloženě dětský film a na horách se odehrává jen asi max. 60% stopáže. Jsou tam i plytké linie rodičů, které ve výsledku opravdu nejsou zajímavé. Vždyť ten závěr příliš nevyplývá z předešlé stopáže, je tam hlavně pro lulz. Byli si snad všichni kvit? Ale co, jsou tu výrazy jako “Matýsek se posral” nebo “dostaneš na prdel”, to je nejdůležitější /s. A pak je tu theme se Zlatou Emčou a jiný více zlidovělý song od Heleny Vondráčkové, který úspěšně promuje film už pár dekád. A jo, film se stal jediným dlouhým pořadem, do kterého Nova nevkládala reklamy, aspoň během éry třetího loga. Během let s ulitou, to už nevím.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Skvělá komedie, kterou by si měli připomenout ti, kteří pranýřují potomky kvůli známkám. Zejména sami autoři Svěrák se Smoljakem v roli “šikanátorů” se povedli. Ovšem mrzí mě odstrašující vztah otce se synem, který oba Jirkové měli, dlouho před i po filmu. A ta nehoda, která mohla být i příčinou - ne že bych se ho zastával. I když syna pustili z basy za dobré chování dříve a prakticky nikdy nepřestal být v branži úspěšný, během let fyzicky sešel -  cigarety a alkohol, co jiného. Ale… no. Lepší je nekazit si dojem z filmu, ať už jste o tom četli kdovíkolik.

Bludiště (1997) (pořad)

Dalo se to, aspoň to z veřejnoprávního výběru není Neváhej a toč!

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Televizní look, hromada krátkých nevypointovaných scén s minimální návazností, oběšené kočky, robotická babička doblba opakující “Mám vás ráda, LÁÁÁSKA TO JE RÁÁÁJ”. Skvělá zábava, že jo? Možná ke konci, kdy to nebylo úplně na vyližkoudel. Až mě dostává, že to bylo natočeno zhruba ve stejný čas jako první Terminátor.

Dr. House (2004) (seriál)

Nazvat to dramatem či komedií by nebylo úplně fér, dramedy sedí nejvíc. Skvělá napětí a buckenheimerovská kamera tomu dává rozměr, který předtím nebyl nikde k vidění.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

“Česky snadno a rychle” Hrad v Karpatech asi u mě bodoval více, ale Dočolomanský je bůh a květinka vypadá dobře. A aspoň si pochutná.

Slečna Drsňák (2000)

Sandra Bullock je v roli impulzivního tomboye přesvědčivá a její trnitá cesta na miss - v rámci vyšetřování - zábavná, i když moc inteligentní zábavy v tom objektivně není. Ale ono to zas tak nevadí, v žádné jiné roli mi nesedla tolik jako tady. A trochu té povinné romantiky. Co se stalo během let s tímto typem filmů…? A ano, je fakt kost, ostatně asi jen proto má Chandler ten film tolik rád.