Kameňák (2003) odpad!

Další trilogie a o poznání horší. Tohle je ostuda české kinematografie, vážení. A ještě dnes stále nerozumím tomu, co Trošku vedlo k tomu, natočit takové shity tři. Copak ten chlap nemá hrdost nebo co? Opakovaý vtip není vtipem. To platí jak pro filmy, tak pro vtipy v nich užité. Jsou většinou tak lidové, že už při prvních slovech víte, jak končí a přitom sledujete minutové scény, který doprovázejí už tak slabé pointy. Herecké výkony na nic, postavy byly tak laciné, že mě nenapadá nikdo, pro koho by byl ten film nějakým způsobem vhodný. Co díl, to to samé, ani vývoj postav zde není. A vlastně, dost věcí mě i na "křupanského čecha" pobuřuje!

Slunce, seno, erotika (1991)

Celá trilogie je neskutečně okoukaná, tak moc, že člověku skřípou zuby, když slyší název stejně, jako když ve zprávách zase slyší o Bartošové. Ale budu objektivní. Není to tak hrozné, na cílenou komedii. Nakonec se to od opravdové vesnice až tolik neliší :-)) Podle mě zde hrají všichni své postavy dobře, na nervy nám hrají ti, kdo mají. Když sem to viděla jako teen, tak jsem se pobavila. Ale tento typ humoru není pro mě správný šálek čaje, ale musím uznat, že v kategorii trapných vtipů jsou i mnohem horší (třebs Kameňáková trilogie). Z trilogie se mě ...Jahody líbí nejvíc. Naopak ...Erotika je asi nejhorší, tam je přemíra tohoto humoru nejvyšší. Vidět už to nikdy nechci, nebo alespoň tak 20let. Ale zachovat by se to do budoucnosti rozhodně mělo (co když takový typ lidí vymře? ...) // Hrůza mě vždycky jímá, nejvíce z toho, že to není vůbec nerealistický díl. A tak mě trochu našeptává svědomí, zda i tento díl "zachovat" jako ukázku českého křupanství...

Slunce, seno a pár facek (1989)

Celá trilogie je neskutečně okoukaná, tak moc, že člověku skřípou zuby, když slyší název stejně, jako když ve zprávách zase slyší o Bartošové. Ale budu objektivní. Není to tak hrozné, na cílenou komedii. Nakonec se to od opravdové vesnice až tolik neliší :-)) Podle mě zde hrají všichni své postavy dobře, na nervy nám hrají ti, kdo mají. Když sem to viděla jako teen, tak jsem se pobavila. Ale tento typ humoru není pro mě správný šálek čaje, ale musím uznat, že v kategorii trapných vtipů jsou i mnohem horší (třebs Kameňáková trilogie). Z trilogie se mě ...Jahody líbí nejvíc. Naopak ...Erotika je asi nejhorší, tam je přemíra tohoto humoru nejvyšší. Vidět už to nikdy nechci, nebo alespoň tak 20let. Ale zachovat by se to do budoucnosti rozhodně mělo (co když takový typ lidí vymře? ...) // Tady se člověk více zasmál, kdoví zda "ostrovtipu" nebo té gradované směšnosti... :-)

Slunce, seno, jahody (1983)

Bota jménem Melichar (1983)

Příjemná rodinná komedie, nevtíravý humor (který je u Trošky běžně zvykem), nepřeplácané, dobří herci. Nic závratného, ale pohodový film na dlouhé chvíle. :-)

G.I. Joe 2: Odveta (2013) odpad!

Určitou roli hrálo jistojistě očekávání, taky nechuť k D. Johnsonovi, ale vycházela jsem z kina s tendecí požádat o vrácení peněz za lístek. Snad to byl výjimečný den nebo co, ale v tomhle filmu jsem viděla akorát všechny nesmysli spojené s rádoby akcí, prostě mi většna věcí nedávala smysl ani v rovině "pravidel" světa, ve kterém byly. Pořád mi hlavou běželo, proč neudělali tohle a proč neudělali tamto a jak je možné toto, když... Tak moc m to rušilo od jakéhokoliv zážitku z filmu, že se to neuhájilo ani na jednu hvězdu. Připouštím, že možná časem jednu hvězdu přidám, za vizuální stránku věci, to bylo slušné. // Jo a slavná ninja akce v horách? Zajímavý nápad, ale přišlo mi to jako schválně jednoduchý a protahovaný boj, že by ninjové nedokázali přesekat ty lana?A le zrovna v této "akci" byla snad nejvtipnější scéna z filmu, čím to zároveň degradovalo celou vánost dotyčného boje... Když nebudete u toho moc přemýšlet, jestli prostě nejste takoví ti přemýšliví týpci, slušnej akční film. Za mě ne-e.

Proud času (2003)

Pokaždé, když jsem tento snímek viděla v TV, jsem jej dokoukala. Což se dobrovolně u již viděných béčkových filmů nestává. A hrozně mě mrzí, že ho označuji za béčkový, ale po právu. Nápad mi přišel zajímavý, takový, který má skutečný potenicál. A nebyl plně využit. Docela plýtvání, ne? :-) Každopádně výkon herců příjemně překvapil, je tu poměrně dost dobrých scén. Film mám ráda, vážně mám, ale stejně mám vždy pocit neúpnosti, prostě.. každý musí cítit, že z toho šlo dostat více. Je tam pá hluchých (i slepých) míst, občas to skutečně nedávalo smysl, ale popravdě jsou filmy, u kterých mě to ruší více (G.I.Joe 2). Knihu jsem nečetla, takže nevím nakolik si je předloha s výsledkem podobná. Je to zajímavý film, beze sporu podle mě. Není to nic těžkopádného, a celkem pohoda, to napětí ve filmu je spíše mírné (ač udržované na solidní úrovni). Fantasy to jistě není, tedy, je středověk fantasy? No možná. Ale jo, lepší 3*

Příběh žraloka (2004)

Přijde mi, že vzali prostředí americké střední školy, na to aplikovali vodní svět a pustili do toho našeho... Dialogy jsou otravné, prititivní a místy trapné. Hlavní hrdina mi brnkal na nervy od začátku do konce. Po vizuální stránce to nebylo špatné, ale nic oslnivého. Nejsem zrovna nadšená z toho, co se touhle "pohádkou" dětem podstrčuje za "životní styl" (vlastně, američanům je to asi jedno, většina z nich takto žije tak jako tak). Jako rodinný film nic moc, jako komedie to u mě selhalo (humor na úrovni bezduchých komedií, fuj). Dobrodružné to asi je (pro děti) a animovaný - to jediné to zcela splnilo :-) Za hvězdné "hlasy" rybiček dávám o hvězdu víc.

Princezna Husopaska (1989)

Mám ráda tuto pohádku od Grimmů. Tohle zpracování je ale podivně... nijaké. Ačkoliv Morávková s Kuklovou asi charaktery spnily, Kuklové jsem měla plné zuby a s Morávkovou jsem kroutila hlavou. Snad se mi to tolik nelíbilo po vizuální stránce, v tom je o deset let starší remake lepší (což ej zřejmě způsobeno rozdílnými lety natočení, budiž). Pokud musíte pracovat z domu a zároveň zabavit dítě mající rádo pohádky, doporučuji. Za oblíbený příběh od Grimmů hvězda navíc, za mě jinak 2*.

Princezna Husopaska (2009) (TV film)

Herci mohli být vybráni lépe, ale není to tak strašné jako u jiných německých pohádek. Vizuální stránka snímku mi přijde moc pěkná vzhledem k tomu, že je to televizní film a kladně hodnotím i délku, to je vskutku bonus. Mně se to docela líbilo, chvílema i více než husopaska s Morávkovou. Za mě 3*, za děti 3,5*.