Pohádky na dobrou noc (2008)

Na rodinný film mi to vlastně nepřišlo vůbec špatné. Je to takové miloučké. Sandler je tu přijatelný, co se týče jeho bláznovských výstupů :-) Myslím, že i pro starší děti je to hezký film (za to je jedna *). Mně osobně tam nic nevadilo, ani mě nic neoslovilo. Takový pohodvý film, nijak nesrší vtipem (nejvtipnější je tu morče). Pár scén bylo opravdu povedených. Když není nálada na řádnou komedii, ani na nic těžkopádného či horor, vřele doporučuji. Za mě 2*, za to, že se bavila i děcka 3*.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Tohle pokračování se ale vůbec nepovedlo! Dát pohádce odpad je smutné, ale mám dojem, že ani pro děti to není to pravé ořechové. Ty postavy byly tragické, herecké výkony ještě tragičtější (anebo naopak, že by byly dokonalé v scénáristické zrůdnosti?). Hůlka byl silně navíc, Gott tomu přidal kornu. U Laurinové si nejsem jistá, nakolik se ses vou rolí musela sžít. Zápletka byla jak z telenovely. Za mě nic ani pro děti!

Princezna ze mlejna 2 (2001) (seriál)

Přijde mi zbytečné to hodnotit. Tak jako u jiných filmů rozkouskovaných na dílky - nevidím v tom smysl, není to povedené, je to nepraktické.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Nenásilná, milá pohádka, v neděli po obědě paráda :-) Kulisy nebyly tak špatné, kostýmy také ne, herci byli velmi dobří. I pro děti pěkné, vč délky (udrží pozornost).

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z mých nejoblíbenejších pohádek jak z dětství, tak z dospělosti. Skvělé obsazení. Efekty. Dialogy. Nápad. Humor. To, že peklo je tu hloupější, odlehčuje to tu děsivost, když jsou vlastně pointou filmu. Navíc je hloupější tak, aby dodávalo dynamiku a humor snímku. Je tam určitá myšlenka pro děti, ohledně lakomství. To je přínos. Vývoj postav je další přínos. Charakterově vyvážené. Rozhodně 5*

Čert ví proč (2003)

Vzhledem k tomu, že jsem si jistá, že jsem tuto pohádku viděla alespoň dvakrát a nemohu si ani po galerii, ai po přečtení obsau vzpomenout o čem přesně je... Nebyla výrazně španá, nebyla výrazně dobrá - pro mě nebyla nikterak výrazná. Lucifer byl fajn. Ale nevyvážil to. :-)

Peklo s princeznou (2009)

Já vám nevím. Dětská pohádka? Mádl s Voříškovou působili tak nějak... Tahle dvojice mě do pohádky nesedla, ale to je hodně subjetivní dojem z herců. Skutečně ocenit musím Lucifera a jeho peklo, stejně jako "vesničany", kteří si na peklo hrají. Tohle byly povedené scény. Scény s Luciferovou nastávající byly dle mého kýčovité a do pohádky pro děti to nepatří, zejména ta "ženská hysterie a žárlivost" (Copak chceme učit děcka předsudkům? Merline, vždyť to působilo tak lacině..). Je to tak na pomezí dětské pohádky/rodinného filmu. 3* musí stačit.

Čertova nevěsta (2011)

Pro mě je to Troškova pohádka. Nic extra, přeplácané, bezduché, plané. Pro děti,jak jsem se ptala neteří a jiných maličkých, je to hezké, mají krásné šatičky a krásnou princeznu a mají se rádi a... Chápete?! Děti nepotřebují pohádkovou bajku, jim stačí bezduchý, ale vizuálně pěkně udělaný příběh o lásce, která vyhraje nad zlem. Opět pro děti 4*, za sebe 3*, celkově 3* :-P

Z pekla štěstí (1999)

Šimůnek, Hůlka, Laurinová a ten poteplený dráček mi rvali vlasy. Vaculík a Theimer se mi líbili. No, vyumělkované, kýčovité, brrr... Ale copak na mém nynějším názoru záleží? V 99' mi bylo deset let a pamatuji si, že mě to celkem nadchlo, co se zpracování týče. Vím, že děti to baví. Řekla bych, že typické rysy pohádky (hrdina, láska, zvítězí dobro, dostatek přátelství, dobrý lid blablabla) to má. Za sebe 3*, za děti 4*. Profil je ale můj :-P

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Myslím, že jako pohádka pro děti to není zajímavé. Nemůžu se dobrat toho, co by na tom mělo děti bavit. Pro mě jako dospělého člověka to není tak strašné (jak si myslím, že je to pro děti). Ale pohádky pro dospělé vypadají přeci jen trochu jinak :-) Zas jen film pro peníze... // Až se mi chce dodat typický Troška