Na Hromnice o den více (1993)

Tak nebudu zapírat, že se jedná díky časové smyčce o můj nejoblíbenější film. Na rozdíl od ostatních filmů se však nejedná o Sci-fi, ale o komedii a časová smyčka zde neslouží jako hlavní tahák, ale pouze vytváří jedno velké hřiště pro Billa Muarryho a může nám snad podat Bill špatný výkon :)

Velký draft (2014)

Místy trochu připomíná Free to play a stejně jako Free to play se snaží zachytit významnou sportovní událost, kterou podrobně znají jen skalní fanoušci z dané sportovní oblasti a tuto událost vysvětlit i pouhým laikům. U Free to play jsem nechápal, jak někteří nemohou propadnout kouzlu grandiózního finále, nyní se však ocitám v roli laika, která shledal pár momentů napínavými, ale celkově kouzlu NFL prostě nepodlehl. Dílo zaměřené především pro fanoušky.

Believe Me (2014)

Co se týče humoru, tak žádná sláva, ale o co v tomhle filmu jde, to je především hlubší myšlenka, kterou film nese. Pochopí pravděpodobně jen křesťané a ti ostatní to vezmou čistě jako komedii, ale co se dá dělat. Pár silně emotivních momentů na závěr a už dávám pět hvězdiček i když v první půli pošlapali scénáristé křesťanství snad ze všech stran.

Očista: Anarchie (2014)

Na rozdíl od prvního dílu, kde jsme byli zaseknutí v jednom domě, nám anarchie nabízí otevřený prostor a možnosti, které scénáristé docela hojně využívají, a to od očisty za peníze až po armádní ozbrojence a jiné různé způsoby očisty. Děj rozhodně napínavější a nepředvídatelnější a dokonce i filozofická stránka očisty rozebrána trošičku důkladněji. Celkově tedy výrazný posun a vzhledem k otevřenějšímu konci to další díl dotáhne možná už na ty čtyři hvězdičky, ke kterým to měl druhý díl zatraceně blízko.

Na hraně zítřka (2014)

Pořádné sci-fi se vším všudy a to i s velikou velikou dávkou akce. Co se týče časové smyčky, tak k ní nám Tom Cruise nepřistupuje tak originálně jako Bill Murray v Groundhog day, ale jako prostinký podvodníček, který musí několikrát zemřít, než mu vůbec dojde která bije. No to se musí prostě vidět a co se týče konce? Ten pro mě zatím zůstává zcela nepochopen a to i přes podrobné zkoumání, kdy už mi z toho šla hlava kolem. Pokud se mi snad někdy poštěstí pochopit a střípky do sebe zapadnou, jsem ochoten udělit pátou hvězdičku, do té doby ale jen za čtyři :)

Freddie Mercury: Příběh (2012)

Žádné suché fakta, ale dokument plný emocí o životě Freddieho Mercuryho očima jeho nejbližších, jeho kapely, ale i jeho fanoušků. Freddie měl tu moc, že mohl nahrát album a nenašli byste na něm žádnou skladbu, která by nebyla skvělá. Byla to prostě fenomenální skupina s fenomenální zpěvákem, který nechtěl být jen zpěvákem, ale i legendou a to se mu také povedlo.

Naše kaše (2008) (studentský film) odpad!

Žívá kaše co jí hrášek a udělá z něj obří kulihrášek. Do háje kdo tenhle scénář vymýšlel.

Koyaanisqatsi (1982)

Musím přiznat, že v první půli filmu, tedy té ekologičtější části jsem v kině usnul. Nebylo to zapříčiněno nudností filmu, ale byl to důsledek toho, že jsem v noci naspal jen 4 hodiny. Zato v té druhé půli jsem seděl naprosto pozorně a hltal každý nový mihotající se obraz,který mi Reggio nabídl. Filozofické myšlenky mě zasáhly zejména během ukázky života ve velkoměstech a je jasné, že každý si z dokumentu může vzít něco jiného, takže nemá cenu tady filozofovat, raději běžte do kina a tam si filozofujte sami :) Viděno na festivalu UNITED.

Oculus (2013)

Další zajímavý ale především inteligentní horor na scéně. Ano jak už jsem psal, je to další inteligentní horor, což znamená, že není první a byl tedy z velké části předvídatelný a rozhodně nebyl tak děsivý jako třeba Sinister. To že jde děj předvídat vede k tomu, že vám po nějaké době bude připadat chování postav naprosto nelogické a budete se na ně vztekat. Po asi půl hodině se už nebudete vztekat, ale přát si ať všichni umřou, protože si za to můžou sami, prostě kvalitní, ale ohraný snímek.

Karamazovi (2008)

Spíše divadlo než film, což však není na škodu, protože stejně jako divadlo nabízí neskutečné herecké výkony a těch se v tomto snímku vyskytuje opravdu mnoho. Především výkony Igora Chmely, Ivana Trojana a Radka Holuba musím vyzdvihnout na rozdíl od Andrzeja Mastalerza, který myslím nepohnul jediným mimickým svalem, nic však není dokonalé. Vzhledem k tomu, že jsem děj knihy Karamazovi neznal,bylo pro mne konečné rozuzlení sladkou třešničkou na dortu. (Viděno na 40.LFŠ)