Pronásledovaná (1998) (TV film)

Televizní "Saigon" z produkce RTL je slušným psychologickým výtiskem ve kterém umírají lidé i zvířata :-(

Solaris (2002)

Dosti osekaná filmová verze kultovní knihy Stanislawa Lema,která obsanuje navíc několik zbytečných scén a hodně důležitých chybí.Za snahu natočit nekomerční sci-fi a otevřít Solaris nečtenářům(a těm kteří nesledují staré ruské filmy) dávám ***1/2

25. hodina (2002)

25. hodina je čirou ukázkou filmu na který se hodí *****.Dokonale prokreslené postavy a dialogy,citlivý výběr herců, smysluplné filozofické kometáře(Ne jako žbafy ala Matrix Reloaded),dobrá ponurá atmosféra New Yorku a pravdivé líčení drsné reality.

Gangy New Yorku (2002)

Leonardo DiCaprio a Daniel Day-Lewis mírně excelují v krvavé gangsterské řeži Martina Scorseseho.Když se nad tím ale zamyslíte,příběh je dosti jednoduchý a nezajímavý.Nebýt toho posledního záběru rostoucího New Yorku dal bych bez problémů ***,takhle je to horších ***1/2!!!

Časožrouti (1995) (TV film)

Časožrouti jsou televizní film podle Stevena Kinga a televize ho většinou(Stejně jako jiné adaptace TO nebo Posledni Boj) vysílají rozdělené.Nutno dodat,že naočit 180 minut takhle zajímavého filmu na celkem logických závěrech,které však velmi často pokulhávají(např. časová trhlina jako svítící tunel nebo vytažení nože zabrání vnitřnímu krvácení???:-)) je určitě složité.Proto dávám lepší ***1/2

Kurýr (2002)

Mírně podprůměrný akční film s opravdu hodně blbým až naivním dějem.Akční scény toto sice můžou mírně vynahradit,ale nutno říct,že jde spíše o "mlátičku" než "střílečku" a Jason Statham není bohužel tak mrštný jako třeba Jackie Chan nebo Jet Li.

Americký ninja 3 (1989) odpad!

Tohle je opravdu shit,naprosto náhodně nelogicky vyskytující se scény ala "Jen tak se jdu projit a narazím na ninje".Nebudu vůbe mluvit o hereckých výkonech,ale ani souboje nejsou nic moc,žádný výrazný záporák,no prostě nic co by mělo mít trůměrné béčeko.

Krotitelé duchů II (1989)

Rozhodně slabší než první díl,ta socha svobody...to už bylo trošku moc.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Leo di Kapr zvládl svou roli docela realisticky,zato Tom Hanks byl dosti nevýrazný a co se týče Stevena Spielberga,tak je podle mě film s tímhle námětem plýtváním jeho režiserských schopností.Jinak jde o svěží oddychovku u které se nebudete nudit.....ale to je asi tak všechno.Jinak Christopher Walken zahrál opravdu výborně utrápeného tátu,bylo mi ho dost líto.Díky jeho skvělému vykreslení postavy ***1/2

Mulholland Drive (2001)

K uplnému pochopení dílka nestačí jen se na něj podívat,ale zejména dávat pozor na každou maličkost(nebo si ji dokonce zapsat) a potom složit příběh(Dále jen pro ty co to viděli nebo se na to chystají a chtějí mírnou nápovědu):Klidný normální příběh je sen....realita je o mnoho drsnější a obě protagonistky v ní hrají velmi odlišnou roli.Střípky ze snu vám pak pomohou pochopit samotnou realitu,takže "sen není uplně zbytečný", prolínají se v něm i hezké věci ala jak bych si to přála,ale i tmavé momenty připomínající realitu(mrtvola v posteli).Problém je v tom že když já jsem si ten nejpravděpodobnější příběh složil tak mi přišel dost nic moc............Lynch by možná potřeboval tvůrčí injekci i když jeho režisérská brilantnost v každém detailu povyšuje tento film na konečných **** 1/2