Spalující touha (1999)

Skutečně skvělé zakonečení kariéry výjmečného a mého nejoblíbenějšího režiséra.Výborná atmosféra,hudba i herecké výkony.Film trvá 159 minut,ale věřte že to ani nepoznáte a budete si stejně jako já říkat:"Proč to nepokračuje dál?".Všem doporučuji.Dokonalý bezchybný film s atmosférou kterou dokáže vykresit pouze Kubrik.Právě tady ukazuje svou jedinečnost.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Představte si,že se jednoho dne(nebo noci:-)proberete v vístnosti jejíž další dveře vedou zas do té samé místnosti,dostanete se do třírozměrného pekla(První kostky).Autoři druhého dílu Kostky šli dále a pohrávají si se čtyřmi rozměry.Bohužel žádné kvalitní ligické hádanky z prvního dílu se nedočkáte a protože čtvrtý rozměr je doteď pouze na papíře matematiků mnozí z nich byli ve skupině uzavřené v Hyperkostce,ale místnosti kde utíká různou rychlostí čas(tam i zpátky) se mi zdají už trochu přehnané.Navíc autoři pokazili takové to neznámo z první Kostky a odhalili co je venku když z kostky vystoupíte.Ale co,jen můžeme čekat jestli nebudou další díly,protože matematikové dnes počítají v 5,6 i více dimenzách.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Nekonečný příběh 1 je klasika, u které jsem jako kluk seděl hodiny, dvojka byla docela ucházející,ale tohle je filmová katastrofa,která má s Endeho knihou společný opravdu jen název.Doufám,že nikoho-a zejména ne tohoto režiséra nenapadne natočit další díl.

Nezvratný osud (2000)

Výborně natočený teenagerovský film s originální tematikou stylu lze vůbec přelstít osud.Ještě dlouho po jeho vzhlédnutí jsem nemohl usnout.

Magnolia (1999)

Skutecne vyborny procitene natoceny film.Nektere sceny jsou citlive,jine drsne.Vyborna hudba,skvela kombinace scen a skvele hrecke vykony delaji z tohoto snimku jeden z nejlepsich filmu vubec.Doporucuji vsem.

Na křídlech vážky (2002)

Celkem mrazivé šokové scény(kdo se nelekne je skutečně velmi mimořádně odolný:-)Tenhle film se celkem zdařil i když Costner moc nezáří,film vás celou dobu připravuje na velký závěr a ten skutečně nastane(i když všímavý člověk ho samozřejmě mohl odhadnout dopředu).

Vzorec pro vraždu (2002)

Tahle krimi začala vážně dobře,ale s postupem času padala do průměrnosti a závěr už průměru ani nedoshuje.Dál čtěte jen vy co jste film viděli:Přemýšlejte nad tím jak jednoduše se dá vyvrátit tvrzení otisku prstenu na konci filmu,pokud na to nepříjdete,můžete se mě zeptat:-)

Klub sráčů (2000) odpad!

Vůbec nechápu jak může někdo natočit tak stupidní a nechutný film.Tohle neni ani klasická teenagerská komedie jako třeba Prci Prci Prcičky nebo Road Trip,to je skutečný ODPAD,jeden z nejhorších filmů jaký jsem kdy viděl a jaký vůbec jde natočit.Navíc ukazuje že v Americe mohou volně pobíhat lidé,kteří by se u nás v České republice nedostali po celý svůj život dál než za zdi psychiatrické léčebny.FUJ!!!

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Jen člověk neiformován,vyhýbám se pojmu idi*t(jak říká náš bývalý premiér) může označit tento klenot sci-fi žánru,který samotný žánr v kinematografii formoval za "výsměch".Promiňte pánové.Všem ostatním vřele dopručuji všechny díly této skvělé vesmírné ságy i s jejím výborným zakončením :-)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Hvězdné války zbožňuju a tenhle díl považuji za neslabší článek jinak úžasné vesmírné ságy.Přijde mi až příliš dětský, ale koneckonců Anakin je hlavní hvězda a spojovací bod celého příběhu a Lucas zřejmě nahlíží na svět jeho zde ještě dětskýma očima.