Dobrák Ben (2002) (TV film)

Docela zajímavý rodinný film z prostředí amerických hor, který vypráví příběh o přátelství malého chlapce s medvědem. Sice to nemá kdovíjak originální, důmyslný a propracovaný příběh, ale všechno to, co mu chybí na příběhu vynahrazuje příjemnou a poklidnou atmosférou a také nádherným prostředím americké divočiny. Dále film těží z poměrně sympatického hereckého obsazení, které si dokáže získat své publikum. Mě si rozhodně získalo a proto hodnotím, tak jak hodnotím, nebo-li čtyři hvězdy.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Tak tento díl Doktora Who byl pro mě to absolutně nej, co zatím seriál nabídl. Proč?? Předvedl totiž to nejlepší co mám z Doktora Who rád. Vrátil se David Tennant a Billie Piper, což pro mě byli představitele té nejlepší dvojky (10. Doktor a Rose Tyler), jakou tento seriál měl. Dále zde opět nechyběl dobrý humor, ale tentokrát se díky spojení Tennanta a Smitha dostal na úplně jinou úroveň. Nedokážu si vybavit díl, kde bych se zasmál víc. Ale zároveň tento díl přinesl neuvěřitelný epický příběh plný bolesti, utrpení a naděje. A jako obvykle to vše bylo podáno s neuvěřitelným nadhledem, který je tomuto seriálu vlastní. Docela mi vadí, že dávám stejné hodnocení, jako u některých dalších dílů Doktora Who, protože podle mého názoru je tento díl vysoce nad nimi, ale co jiného mám dělat, když už předešlé díly byli na pět hvězdiček.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Krásná odpočinková fantasy na nedělní odpoledne. Co na tom, že filmaři neměli dostatečný rozpočet, co na tom, že tam hrají herci za zenitem, co na tom, že to vykrádá jiné filmečky a co na tom, že je to hrozná blbost. Ono to zde totiž nějakým zázračným způsobem všechno funguje. Filmaři se při natáčení asi dost bavili a tu pohodu přenesli i do filmu, a tak vznikla tahle krásná komediální pohodovka, která si na nic nehraje, a která zaručeně pobaví.

Proud času (2003)

Když přehlédnu tu drobnou chybu, že naši cestovatelé nemají v minulosti nic jiného na práci, než se pořád ztrácet, nechat se unášet, utíkat věznitelům, rozdělovat se a zase se hledat, no a když už se konečně zase sejdou tak ten koloběh začíná znovu nanovo, tak můžu v klidu film hodnotit kladně a dát mu čtyři hvězdy. Taky proč ne, film má svůj spád, herci mě přišli sympatičtí a ten příběh také působí vcelku solidně. Navíc je to jeden z mála filmů o cestování čase, kde nejsou tak očividné logické chyby vyplývající z časových paradoxů. Tedy alespoň já jsem jich moc nenašel.

Království ohně (2002)

No nápad to byl docela slušný a atmosféra filmu se skutečně vydařila. A tím veškerá pozitiva končí. Jinak to je totální katastrofa. Draci mě absolutně nezaujali, herecké výkony se nedají považovat za výkony, trapnost některých dialogů dosahuje hranice únosnosti, dějové zvraty jsou neskutečně vyumělkované a film celkově působí nudně a lacině. Jediné co je horší než samostatný film, je fakt, že jeho tvůrci o Království ohně prohlašovali, že je to snad nejlepší film o dracích, jaký byl vůbec natočen. Bože jak těm lidem musí chybět soudnost. Protože podle mého názoru toto patří spíš mezi ty absolutně nejhorší filmy o dracích, které můžete vidět.

Liga výjimečných (2003)

Tento film je zářným příkladem absolutně nevyužitého potenciálu. Za prvé herecké obsazení bylo velmi zajímavé. Dále jednotlivé postavy byli tak různorodé, tak odlišné, že dohromady dávali pozoruhodnou skupinu individualit. A i děj nebyl úplně zlý. ALE!!! Herecké schopnosti herců nebyli absolutně využity. Po představení všech postav a ukázání jejich schopností, se už s nimi přestává pracovat a všichni tam jsou jen do počtu. Děj je zredukován jen na několik akčních scén, které jsou víceméně příšerné a také bohužel nedávají moc velký smysl. Trikové záběry byli asi pořízeny dětmi v předškolním věku, jinak fakt nechápu jak by mohli být natočeny. No zkrátka se dá říct, že Liga výjimečných je totální průšvih s přídavkem absurdity, debility a trapnosti navíc.

Tamara (2005)

Tak tento film je poměrně velký zklamání. Chybí tomu šťáva a šmrnc. Nejenže režisér byl totální magor a nevyužil přednosti hlavní herečky, neboť když byla v záběru ona, bylo to docela koukatelný, ale hlavně nevyužil potenciál filmu. Proč to nebylo trochu víc drsnější a krvavější? Pokaždé, když už se k něčemu schylovalo, se hodila najednou zpátečka a z nadějné scény vznikl jen slabí čajíček. A těch příležitostí tam bylo více než dost. Dále musím zkritizovat prakticky všechny herce. Kromě Chloe a Tamary byli všichni tak těžce průměrný, že už po skončení filmu, jsem měl co dělat, abych si je vůbec vybavil, což je docela průser, když v celým filmu jich hrálo dohromady osm. Ani nemusím snad upozorňovat, že Tamara je až nesnesitelně předvídatelný film. Ale to asi bude úděl většiny hororů, neboť fakt mám problém si vybavit aspoň jeden horor, který by předvídatelný nebyl. Poslední moje poznámka patří začátku filmu. Ještě se mi nestalo, abych film chtěl vypnout po prvních třech minutách. Ano tak strašně nudnej začátek to byl. Vždyť kdo by chtěl čtyři minuty koukat na nějaký plyšáky, sošky, knihy a různý pentagramy za zvuku šílené hudby.

Myšák Stuart Little 2 (2002) odpad!

Doufejme, že už žádný Little nebude, neboť toto pokračování vysoce přebilo v debilitě, v nudnosti a v trapnosti již tak vysoce debilní, nudný a trapný první film. Já toho přemoudřelího a nafintěnýho myšáka vlezdoprdelku zkrátka nemůžu vystát. A filmy ve kterých jsou mluvící zvířata jakbysmet.

Drive Angry (2011)

Nápad určitě není špatný, ale to provedení už mi fakt tolik nesedlo. Film je hrozně dlouhý, na to že se tam po dějové stránce nic moc neděje, a tý akce také není tolik, aby to vyplnilo prázdnotu děje. Hlavní herec se mě zde moc nelíbil. Nicolas Cage už zkrátka není to co býval. Musím ale ocenit výkon Williama Fichtnera a hlavně Amber Heard (asi kvůli tomu, že je to luxusní kočka), kteří dokonale nahrazují to, co jsem u hlavního hrdiny postrádal. Možná kdyby byla do hlavní role obsazena nějaká mladší neokoukaná krev, asi by výsledek mohl být o něco lepší. Takhle se Drive angry řadí jen mezi tuctové akčňáky, které po pár letech upadnou v zapomnění.

Jonah Hex (2010)

No absolutně chápu proč to má hodnocení pod 50%, ale já osobně si myslím, že by tomu slušelo tak o deset procent víc. Todle prostě není film pro každého. Jonah Hex se tváří jako tuctový filmeček s tématem divokého západu, ale určitá originalita se mu nezapře. Je zde jasně viditelný podpis DC Comics, aneb temná atmosféra vítaná a v hlavní roli ne zrovna klasický hrdina, i když v tomto případě spíše antihrdina. Velkou kaňkou na jinak docela solidním snímku je Megan Fox, která si za svůj výkon tu nominaci na Zlatou malinu určitě zasloužila, jelikož kromě hezké tvářičky nepředvedla vůbec nic. Další minus připočítávám za tu (asi imaginární?) bitku mezi Hexem a Turnbullem, tu jsem fakt nepochopil a ta mi tam vůbec neseděla a ještě k tomu mě fakt dokázala nakrknout.