Rebelka (2012)

Velice vydařený animák, u kterého jsem se po většinu doby od srdce smál. Přesně takové podle mě mají být pohádky. Rebelka měla v sobě napětí, krásnou atmosféru, solidní hudbu a hlavně spousty a spousty vydařených vtípků a humorných situací. Co víc si můžeme od animáku přát??

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Tak přesně takhle si představuji dobrý animovaný film. Je to nápadité, akční, dobrodružné a neskutečně vtipné. Všechno se to děje v obrovském tempu, které nenechá diváka vydechnout. Výborná pohádka nejen pro děti.

Kazatel (2011)

Na Kazatele mám dva zcela protichůdné názory. Na jednu stranu je to skvělé post apokalyptické science fantasy, které je plné solidní akce a dobrých vizuálních efektů. Herecké výkony sice nejsou nic extra, ale tady se to dá odpustit, neboť film si dostatečně užijeme díky té akční části, která je tam naštěstí po většinu doby. Na druhé straně bohužel ale musím říct, že je to založeno na církvi a na náboženství, které mě tu příšerně vadí. Hlavně asi kvůli těm nikdy nekončícím modlitbám a náboženským řečem, které tu bohužel doprovází téměř každou scénu. Proto je pro mě poměrně těžké hodnotit neboť na jednu stranu bych se nebál dát pět hvězdiček, ale na druhou stranu mám tendenci se přiklonit k hodnocení odpad. Proto mi asi nezbývá nic jiného než to zprůměrovat a dát zlatý střed. Tři hvězdy.

Byzantium (2012)

Nebýt Gemmy tak to bych to ani nedokoukal. Rozhodně tohle není můj šálek čaje. Nesnesitelně roztahaný a hodně deprimující příběh. Chladná a komorní atmosféra filmu po celou dobu udržuje diváka v napětí co bude, ale ono nakonec nic není. Chybí tady zápal, jakákoli zápletka či akce, prostě něco, co by ten film aspoň trochu oživilo. Navíc Caleb a Saoirse mi byli poměrně dost nesympatický, takže pokaždé když byli v záběru oni, měl jsem co dělat abych film nevypnul. Proto Byzantium pro mě znamená jen pár nudnejch hodin strávených u počítače a sledováním tohoto nevýrazného snímku. Jediný světlí bod byla Gemma a její supr kostýmy, jinak tady podle mě není nic k vidění.

Bez dechu (2011)

Nebýt mé alergie na Lautnera, určitě bych měl z filmu lepší zážitek. Má to totiž docela solidní tempo a i ta akční část není úplně zlá. ALE tý akce je zde bohužel strašně málo a kromě ní je to vyplněný jen omáčkou, která diváka s alergií na hlavního herce příliš nepotěší.

Zběsilý útěk (2006)

Zběsilý útěk je parádní drsná akční jízda, plná luxusně vyhrocených situací, které jsou nekompromisně řešeny s bouchačkou v ruce. Z celého filmu jasně vyzařují emoce, ačkoliv nejvíce si určitě všimneme vzteku. Vlastně se dá říct, že o vzteku je celej film. Paul Walker zde výborně ztvárnil hlavního (anti)hrdinu, který se již v dnešních filmech jen tak nenajde. Temná atmosféra už pak je jen třešničkou na dortu. Jediným kazem, který jsem dokázal najít, je až příšerně velký množství náhod, které jsou ve filmu k vidění. Absurdita některých z nich je až šílená a to trochu ničí celkový pohled na film. A samozřejmě ještě je nutné trochu zkritizovat klasickej Hollywoodskej konec. Tahle podívaná si podle mě zasloužila něco trošku jinýho.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Vzhledem k tomu, že mě animace neskutečně rozčilovala, nemohu hodnot nijak kladně. To, že zbytek filmu byl dobrý už to nedokáže zachránit. Příběh sám o sobě se mi velmi líbil, hudba byla příjemná a dokonale seděla k ději, dokonce se zde našlo i pár vydařených vtípků, ale ani všechny tyto klady nedokáží vyvážit ten největší průšvih jménem šílená animace.

Nádherné bytosti (2013)

Tenhle film si mě docela snadno a rychle získal. Hned začátek se vyvedl dokonale a nastolil pohodovou odlehčenou atmosféru, která se sice bohužel asi v půlce filmu vytratila a byla vystřídána něčím, co si hrálo na mysteriozní romantické drama. Todle se bohužel moc nepovedlo, ale zase to podle mě nebyl takový průšvih, neboť děj měl pořád solidní spád a hlavně hlavní dvojice herců působí naprosto přirozeně a víceméně táhnou celý film z hlubin průměru do výšin solidního nadprůměru. Jediné co mi tu opravdu chybělo byl větší výskyt kouzel, neboť těch tam bylo opravdu na můj vkus málo, ale také musím říct, že ty co se ve filmu objevili vypadali velice dobře. Navíc musím ocenit jednu důležitou věc. Je to konečně něco jiného ze světa fantasy, než jak jsme v posledních letech byli zvyklí. Konečně už se vykašlali na ty šílený upíry (to nemyslím jen Twilight ságu) a také se tu neobjevily žádný vlkodlaci, démoni, draci, nebo jiné podobné bestie, které už mi za poslední léta opravdu lezou krkem. Asi i proto hodnotím pěti hvězdami, neboť po zhlédnutí Nádherných bytostí mě právě zalévá úleva nad tím, že žánr fantasy může být i o něčem jiném.

G-FORCE (2009)

Když jsem to viděl poprvé, napadlo mě, že se koukám na zfilmovanou Rychlou rotu. No po chvíli jsem pochopil, že to Rychlá rota není, ale že je to něco docela dost podobného. A musím připustit, že jsem se docela dobře bavil. G-Force srší vtipem a hází jednu úsměvnou scénu za druhou. Naneštěstí je zde také spousta scén, které jsou neskutečně infantilní a trapné. Proto jsem si nakonec z filmu odnesl smíšené pocity a musím hodnotit jen jako slušný průměr.

Dobrák Ben: Černé zlato (2003) (TV film)

Prokletí druhého pokračování opět zafungovalo a Dobrák Ben 2 se úspěšně zařadil mezi klasicky špatné dvojky. Tohle se prostě už točit nemělo. Víceméně to kopírovalo první díl a přidaná hodnota byla jen v nové zápletce, aneb těžba ropy přišla na scénu. Což je ale strašně málo, neboť kromě pár scén o těžbě ropy je Dobrák Ben 2 téměř nerozeznatelný od jedničky. Bohužel musím podotknout, že kdyby se první a druhý film o Dobrákovy Benovy spojily dohromady, asi by mohl vzniknout velmi vydařený celovečerní film. Jenže to se bohužel nestalo, a tak vznikli dva téměř identické filmy. Právě kvůli tomu, že je to víceméně jenom kopie, hodnotím to velmi slabě.