Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Čím větší je očekávání, tím větší je i následné zklamání. Ale platí to i naopak. Když nic nečekáš, můžeš být jen mile překvapen. A to se tady stalo. Útěk na Horu čarodějnic se do mého hledáčku dostal spíše omylem, ale o to příjemnějším překvapením pak pro mě byl. Dwayne Johnson opět ukázal, že umí hrát a u jeho hlášek mě opět cukali koutky. Navíc zde byli výborné dvě dětské postavy, chrlící moudra o vesmíru a bytí, či nebití. Sice to všechno působí velice naivně a dětinský, ale myslím si, že přesně o to tady šlo. A když přehlédneme některé drobné chyby ve střihu a odpustíme pár kolosálních chyb (rozbitý taxi /střih/ taxi nemá ani škrábanec /střih/ rozmlácený taxi), tak se můžeme v klidu podívat na slušnou rodinnou fantasy komedii.

Blade: Trinity (2004)

Nejslabší Blade z celé trojice filmů. Jednička i dvojka byla absolutně boží, ale trojka byla fakt už navíc. Nezachránila to ani hezká tvář Jessicy Biel, ani hlášky zvracící Ray Reynolds, ani Wesleyho bojové scény, a ani luxusní soundtrack. Tomuto filmu prostě něco absolutně chybělo. Já myslím, že to byla Goyerova režie, která jen dokázala, že Goyer je poměrně dobrý scénárista, ale na režírování prostě nemá. Ani výborní herci totiž nedokáží udělat dobrý film, pokud chybí kvalitní režie.

Noc v muzeu 2 (2009)

Překvapivě dobré pokračování. Je dražší, okázalejší, vtipnější, nápaditější, zkrátka dokonalejší než první díl. Dokonale jsem se bavil. Sice zde prakticky chybí nějaký smysluplný děj, ale to jsem velice ochoten přehlédnout, neboť když se člověk dobře baví nad všemi těmi hlody, které Noc v muzeu na diváka chrlí, děj prakticky nepotřebuje. Jedna z těch lepších komedií, které byli natočeny.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Asi budu jeden z mála, který bude hodnotit Tomb Raidera velice kladně. Ale já si prostě nemůžu pomoct. Angelina Jolie je dokonalá, děj také není špatný, a když k tomu přičteme solidní efekty vychází mi velmi dobrý film. Navíc velké plus vidím v tom, že je to dělaný podle mé oblíbené herní postavy Lary. Tohle se prostě nedá hodnotit jinak než kladně.

Červená Karkulka (2011)

Předělaná pohádka na horor. A nedopadlo vůbec špatně. Suprová atmosféra filmu a krásný temný děj jsou hlavními strůjci poměrně solidní podívané, která mě rozhodně zaujala. Hudba neskutečně dobře ladila s atmosférou a dokonale jí dotvářela. Navíc Amanda Seyfried rozhodně ukázala že umí hrát. Toto všechno způsobilo to, že jsem si film náramně užil.

Stmívání (2008)

Absolutní úlet, který neměl být nikdy natočen. Tedy aspoň ne tímto stylem a s těmito herci. Sakra ty albínští upíři vypadají absolutně otřesně. Vyumělkované hraní, které mě ani na minutu nedokázalo zaujmout. A ještě ke všemu absolutně debilně napsaný scénář, který totálně ničí knižní předlohu. No pokud hledáte návod na to jak totálně zazdít slušný příběh a udělat z něj takovýto odpad, nemusíte hledat daleko, stáčí se mrknout tady na tento rádoby film.

Černý rytíř (2001)

Srdcovka, kterou jsem měl jako malý rád, ale s postupem času a s každým dalším shlédnutím mě to baví čím dál tím méně. Pár vtipů stálo opravdu za to, pár situací mě vždy dokáže vloudit úsměv na tvář, ale to bohužel nestačí na to, abych tento film označil za opravdu dobrý. Bohužel už i já začínám vidět to, že můj oblíbený komik Martin Lawrence není tak dobrý, jak jsem ho viděl.

10 000 př. n. l. (2008)

Ne až takový průšvih, jaký jsem očekával. Ale bohužel to nebyla ani žádná sláva. Taková průměrná pohádka před spaním, která zaručeně člověka uspí, a když se člověk probudí a zjistí, že půlku filmu zaspal, dojde mu, že vlastně téměř o nic nepřišel. Neboť děj filmu je šíleně roztahaný a naneštěstí také velmi předvídatelný. Jediné co mě opravdu zaujalo byl lov na mamuta, ale to byl jen jeden světlí okamžik. Filmy z tohoto období jistě svůj potenciál mají, ale opravdu nevím, co by se muselo změnit, abych to označil za dobrý film.

Ghost Rider (2007)

Na tomto snímku se mi líbili tři věci. Hezká tvářička Evy Mendes, dále luxusně vizuálně provedená transformace Johnny Blaze na Ghost Ridera a hlavně ta jeho dokonalá motorka. Jinak mě to nijak zvlášť neoslnilo. Bohužel, protože potenciál to mělo veliký. Ta pochmurná atmosféra mi přišla příliš vyumělkovaná a ty hlavní záporné postavy nebyli nic moc. Zkrátka Ghost Rider je pro mě velké zklamání. Tři hvězdy za tři věci, které se mi tady líbili.

Můj auťák Brouk (2005)

Tak tohle se moc nepovedlo. Nápad to byl docela solidní. Herecké obsazení taky nebylo špatné. Lindsay Lohan tady působí docela příjemným dojmem. Ale ten brouk!!? Co to sakra bylo?? Vypadal absolutně příšerně. To auto mě sralo skoro od první chvíle, kdy se tam objevilo, a když začalo dělat ty sví kouzelný kousky, šlo to celý do záchodový mísy.