Elitní zabijáci (2011)

Poměrně zamotané děje se spousty zvratů mám rád, ale čeho je moc toho je příliš. Paradoxně si myslím, že si Elitní zabijáci uškodili především svým dějem, který má hlavu i patu, občas překvapí a hlavně to není jen prázdná akce, doplněná o pár dialogů. Ale tady mě ten propletený děj hold nesedl. Možná to bylo kvůli několika hluchým místům, které zbytečně zpomalovali děj, anebo kvůli zbytečnému nastiňování politických intrik v pozadí (Buď to tam měli ukázat naplno, anebo vůbec). Velkým plusem byl pro mě De Niro, i když jeho role byla mnohem menší než jsem čekal. A také oceňuji objevení se Yvonne Strahovski. Já tu ženskou prostě žeru i přesto, že tady její role spíš zdržovala a prodlužoval děj. Jednotlivé akční scény nebyli špatné, ale Statham má podle mě navíc. Sečteno a podtrženo: Mohl to být super akčák posazený do osmdesátých let minulého století, ale k dokonalosti tomu hodně chybí. Podle mě absolutní průměr.

Animatrix (2003)

Devět různých animovaných příběhu ze světa Matrixu. Až na dvě výjimky se mi líbily snad úplně všechny povídky. Za nejlepší povídku bych určitě označil hned úvodní příběh z Animatrixu, a to Poslední let Osirise.

Animatrix: Program (2003)

Tahle epizoda ve mě nezanechala téměř nic. Graficky nic moc, a co se týče příběhu? Taky žádná sláva, ačkoliv konečná pointa není úplně špatná. Tuto povídku bych zařadil mezi absolutní průměr z Animatrixu.

Animatrix: Detektivní příběh (2003)

Jediné co bych tu malinko vytkl by byla grafika. Jinak absolutně dokonalé s výbornou atmosférou ve stylu Noir.

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Příběhově dobré, ale nějak mě nechytla ta grafika. Chápu, proč byla taková jaká byla, ale bohužel tohle nebyl úplně můj šálek čaje.

Animatrix: Neznámé území (2003)

A je tu! Jedna krásná pohádka ze světa Matrixu. Asi jedna z nejkrásnějších povídek, které Animatrix přináší.

Animatrix: Přijímací zkouška (2003)

Jediná povídka z Animatrixu, u které jsem usnul. (A to jsem se na to díval během dne). Po vizuální stránce to nebylo špatné, ale nesedlo mi to.

Animatrix: Světový rekord (2003)

Mnou absolutně nepochopený příběh z Animatrixu. Jak po příběhové tak po grafické stránce mě absolutně nezaujal a spíš mě zklamal.

Animatrix: Druhá renesance 2. část (2003)

Myslím, že se Druhá renesance neměla dělit na dvě části. To je asi jediné co bych tomu vytkl. Jinak druhý díl je ještě lepší než první.

Animatrix: Druhá renesance 1. část (2003)

Grafika už mě tak nezaujala jako v Osirisovy, ale příběhově je to to nejlepší z Animatrixu. Konečně je vysvětleno, jak to všechno vlastně začalo.