Imaginaerum (2012)

Na film jsem se moc těšil, zvlášť proto, že Nightwish jsou jednou z mých nejoblíbenějších skupin. Trochu jsem zklamaný z toho, že jsem zde čekal mnohem víc songů z jejich alba, ale to se dostavilo jen zřídka. Přesto si myslím, že je to velice dobré dílo, které je dokonale zvládnuté po vizuální stránce. Ten imaginární svět je zkrátka úžasný. Také hudba (i když jsem čekal něco jiného) je velice dobrá. A co se týče příběhu, no každý posuďte sám, ale myslím si, že stojí za zamyšlení a hlavně není to takový typ, kde už předem víte jak to skončí. Rozhodně fantasy, která se dá shlédnout, ačkoliv musím připustit, že koncert od Nightwish je mnohem lepší (End of an era).

8. míle (2002)

Eminema moc něžeru a tento styl hudby taky ne, ale 8 míle si vysoké hodnocení zaslouží. Zvládnuté velmi dobře jak po herecké, tak po režisérské stránce.

Klokan Jack (2003)

Film o dvou hloupých a neschopných mafiánech. Občas se zde člověk zasměje pár hláškám a vtipným situacím, ale bohužel je toho málo. Takovýchto podobných komedií nalezneme stovky, možná tisíce, a tady jsem opravdu nenašel nic co by Klokana Jacka zařadilo mezi ty, co si člověk bude pamatovat a pouštět pořád dokola. Ale pokud nemáte co dělat a nemáte nic lepšího ke zhlédnutí, tak s Klokanem Jackem můžete strávit poměrně příjemnou hodinku a půl u televize.

The Iceman (2012)

Film vytvořen podle skutečný události, v pochmurných sedmdesátých letech. Zajímavý námět i prostředí, ale chybí tomu šmrnc. Je to dost nudné, předvídatelné a postrádá to zápletku. Na závěr jsem čekal trochu silnější konfrontaci rodiny s tatínkovým tajemstvím, bohužel jsem se nedočkal (jediná nepředvídatelná věc v tomto snímku). Shannon byl absolutně dokonalý a vyzdvihl Icemana z hlubin odpadu do výšin průměrných snímků. Škoda jen, že se k Shannonovi nepřidal ještě scénář a trocha té krve navíc.

G. I. Joe (2009)

Skvělá akční hovadinka, u které se člověk zaručeně nebude nudit. Jediné co mi tady vadilo byla zbytečná přetechnyzovanost, ale nemůžeme chtít všechno.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

V mnoha ohledech je dvojka mnohem lepší než první G.I. Joe. Přesto se mi líbila méně. Velmi mě potěšilo, že ve dvojce ubrali na všech těch šíleně přetechnyzovanejch udělátkách a zbraních. Dále velký plus dávám za Dwayna Johnsona, který se do filmů s tímto žánrem neskutečně hodí. A největší plus je za scénu, kde létali po skalnatých stěnách na lanech (ve 3D úžasný). Ale všechno co má své plusy má i mínusy a těch je ve dvojce více než dost. Za prvé bych rád věděl, jak je možný, že když film přímo navazuje na jedničku, zmizí z něj většina postav, které vystupovali v jedničce, a jak je možný, že postava která měla být mrtvá opět ožije a nemá na sobě ani jizvičku. Dále je zde spousta nelogických chyb a zbytečných hrubek plynoucích ze zbytečného snažení se zařadit do filmu humor (který nebyl tentokrát nic moc). Myslím si, že Odveta měla velký potenciál, ale bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Slabší snímek, který si podle mě nezaslouží víc než 3 hvězdičky.

Skandál (2012) (seriál)

Určitě jeden z těch zajímavějších seriálu. Moc se mě líbí zejména to, že v každém novém díle není jen nový případ, ale stále pokračuje ten starý. Jako další bych ocenil docela zajímavou sestavu herců v čele s úžasnou Karry Washington a prostředí příběhu. Většinou mě tyhle na politiku dělaný seriály moc nezaujmou, ale tady mě něco dostalo (nevím přesně co) a přimělo mě to koukat se dál na další díl. Po první sérii dávám 80%. Uvidíme jak to bude dál a doufám, že si Skandál udrží laťku aspoň na stejné výši, jako v první sérii.

Společná terapie (2012) (seriál)

I když řešené zločiny nejsou kdovíjak originální, Common Law určitě patří mezi ty lepší kriminálky poslední doby. Je to hlavně díky skvělému humoru a výborně napsaným jednotlivým charakterům. Navíc mi to tady trochu přijde, že seriál je hlavně postaven na odhalování soukromí a vývoji dvou hlavních hrdinů a ta kriminálka je jen jako doprovod (což rozhodně není na škodu). Škoda jen, že to má tak málo dílů, určitě by si zasloužili další. Ale bohužel v dnešní době, kdy v televizním programu najdeme stovky různých kriminálek je asi dost těžké se prosadit s něčím novým.

Přísně tajné prázdniny (1991)

Na svou dobu to byla docela celkem povedená komedie, ale po dnešním zhlédnutí už ji víckrát vidět nechci. První půlka je docela zábavná, ale druhá půlka to kazí. Prostě už mě neberou filmy, ve kterých se vystřílí tisíce nábojů, ale vždy se trefí jen hlavní hrdina. (výjimkou jsou snad jen Expendables)

Dívka odjinud (2010) (seriál)

Velice rozporuplné pocity mám z tohoto seriálu. Nápad je docela originální, neboť sukubu v hlavní roli moc nevídáme a hlavně tu nejsou žádní upíři ani jiná okoukaná havěť typu vlkodlaci, andělé atd. Ale přijde mi, že se nějak filmařům podařilo ztratit scénář, neboť některé díly jsou absolutně o ničem, bez hlavy a bez paty. Nebo prostě si řekli, k čemu je scénář, hlavně, že se tam objeví pár efektů občas trochu násilí a akce a občas erotický podtext. No bohužel to pro dobrý seriál absolutně nestačí. Navíc Bo (Anna Silk) občas vypadá dost rozpačitě a nepřesvědčivě. Všechno to zachraňuje Kenzi (Ksenia Solo), která je dokonale praštěná (v dobrém slova smyslu). Když to tak shrnu plusové body jsou za originalitu a Kenzi a pár skutečně dobrých dílů, ale mínusové body dostane za absolutně nevyužitý potenciál, několik hluchých a nudných dílů a za nepřesvědčivou hlavní hrdinku. Po dvou sériích jsem hodnotil čtyřmi hvězdami a nemusel jsem se za to stydět, ale po dokoukání celého seriálu jsem své hodnocení rapidně změnil a nyní hodnotím jen dvěma hvězdičkami. A to i přesto, že se v seriálu objevila nová výborná postava Tamsim, která děj neuvěřitelně oživila. Ovšem důvody pro snížení hodnocení jsou silnější než ten jeden klad (i když byl obrovský). Je to pořád ten nevyužitý potenciál a také hlavní postava Lauren mě tam začala tak dokonale rozčilovat , až jsem začal chvíle s ní v seriálu nenávidět. Ale největší problémem pro mě zůstává fakt, že filmaři nedokázali důstojně zakončit jedinou sérii. Všechny poslední díly jednotlivých sérií měli být rozuzlením celé série a měli být zdrcující, ale nakonec to pokaždé byly ty úplně nejhorší díly, které byly k vidění a to včetně velkého finále. No je to velká škoda, protože ten potenciál tam byl, ale......