Návrat na vrchol (2006)

Určitě jeden z těch lepších filmů o sportu. Velice silný příběh o totálním propadu na samotné dno a škrábání se zpět na vrchol. A je o to silnější, že je založen na skutečné události. Film je velice dobře zpracovaný a určitě potěší většinu fanoušků sportovních filmů, i když si myslím, že filmů s podobným konceptem už jsme viděli dost.

Zpátky ve hře (2012)

Možná tady pár lidí svým komentářem naštvu, ale tohle byl jeden z nejhorších filmů jaký jsem za poslední dobu viděl. To, že tam hraje Timberlake bych snad ještě překousnul (i když ho opravdu moc nemusím). Také bych ještě překousnul mdlý výkon Clinta (já mu ty pózy naštvanýho starce opravdu nebaštil). Ale absolutně se nedokážu přenést přes totálně chabý, mdlý a brutálně roztahaný děj (myslím, že kdyby z toho udělali hodinový film bylo by to akorát, ale oni museli natočit skoro celý dvě hodiny, což bylo totálně úmorné). Dále mě zde totálně rozčiluje to, že je tento film zařazen mezi sportovní. Sakra vždyť ten sport tam je skoro jen tak na okraj. To by jsme pak za sportovní filmy mohli označit snad cokoliv. Ale nejvíc ze všeho mě tady štve to, že je to absolutně předvídatelný. Opravdu nechápu jak takovýto film může mýt na csfd 70% podle mě si totiž zaslouží sotva 20% Ale to je jen můj názor, když se to někomu líbí, brát mu to nebudu.

Vzpomínka na Titány (2000)

Jeden z nejlepších filmů z prostředí amerického fotbalu. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami, neboť tento film nebyl jen o sportu a cestě za vítězstvím, ale byl také o rasové nenávisti a o stmelování lidí. K tomu všemu přidal se se svým standardně vysokým hereckým výkonem Denzel Washington, kterému ale konkurovali i ostatní mladí herci v rolích jednotlivých fotbalistů. Jako fanoušek sportovních filmů jsem si tady opravdu lahodil a hned po shlédnutí jsem Vzpomínku na Titány zařadil mezi mé nejoblíbenější sportovní filmy.

Země bez zákona (2012)

Tak tady chybělo trochu víc šťávy a trochu lepší práce se samostatnými postavami. Připadlo mě to, že o hlavních postavách byla řečena jedna nebo dvě věty na začátku a už to stačilo. Hlavní postavy asi totiž nejsou vůbec důležitý. Proto ani poměrně hvězdné obsazení, nedokázalo z postav vyždímat víc. Poměrně nudné pasáže, které byli někdy trochu naivní, střídá solidní akce a násilí. Ale na dvou hodinový film je to málo. Přesto Lawless určitě stojí za zkouknutí, i když nijak nadchnutý jsem z toho nebyl

VALL-I (2008)

Opravdu nechápu, co na WALL-E všichni vidí. Kromě toho, že WALL-E je roztomilý a statečný, tady téměř nic nezaujme. Animáky mám docela rád, ale WALL-E je neskutečně nadhodnocený a zbytečně dlouhý, na tak jednoduchou zápletku. A jak už napsal Cival: mohl z toho být super kraťas.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Oproti jedničce poměrně dost slabý. Tady už mě většina fórů přišla opravdu trapná, i když bylo tady spoustu světlých výjimek. Ale také je pravda, že mě parodie vždy spíš vadili, tak jsem možná i dost zaujatý, ale nemůžu dát víc než dvě hvězdy

Žhavé výstřely (1991)

Snad jediná parodie, u které jsem se kdy bavil. Hot Shots jsou prostě geniální. Víc už snad člověk nemusí ani dodávat.

Hancock (2008)

Začátek byl výborný. Solidní akce, dobré efekty, výborný vtípky, směšný situace a Will v roli antihrdiny byl dokonalý, ale postupem času ho nevím proč začali napravovat a dělat z něj klasického hrdinu. A čím víc ho napravovali, tím víc mi kazili filmový zážitek. Hancock měl zkrátka zůstat ožralou a ničit vše co mu přijde pod ruku. Pak by to bylo super, ale bohužel nemůžeme chtít všechno.

Elitní jednotka (2007)

Přes velmi chaotický rozjezd se z Elitní jednotky stal poměrně vydařený film, který si na nic nehraje. Velice drsné ukázání světu podmínek v Riu a v jeho slamech. Film ubíhá poměrně rychle. Má to zkrátka spád, i když děj je poměrně jednoduchý, ale o to drsnější. Kromě první chaotické poloviny zde není co vytknout.

Pařba v Bangkoku (2011)

Akčnější, šílenější, bláznivější a vtipnější. Toho asi chtěli tvůrci dosáhnout. A musím uznat, že se jim to poměrně podařilo. Ale místy to bylo také trapnější, téměř bez vtipu a také se dost opakovalo z jedničky. Vegas je zkrátka Vegas. Pařba v Bangkoku je ovšem důstojné pokračování a já se u něj dost bavil. Proto čtyři hvězdičky.