Animatrix: Poslední let Osirise (2003)

Absolutně nejlepší část z Animatrixu. Po grafické stránce dokonalé, úžasný souboj na ostří meče hned na začátku, následován divokou honičkou s chobotničkami a zakončení ve stylu freerunning and parkour. Prostě je to vizuální slast a dokonce i ta trocha příběhu tam je. Dokonalost sama.

Zrození Planety opic (2011)

Po pravdě řečeno nechápu, co na tomhle filmu většina lidí vidí. Nikdy se mi moc nelíbili původní planety opic, ale tenhle dementní film už byl moc i na mě. Příběh neskutečně ubohý a ty dementní bojový scény nakonec. Opravdu nechápu. Herci se mi zde zdáli toporní, jedinou světlou výjimkou byla Freida Pinto. A pokračuji dál,.... digitální opičky se mi moc nelíbili, některé byli udělány vcelku solidně, ale u některých bylo vidět, že asi dochází rozpočet, nebo něco podobného, jinak si nedokážu vysvětlit, proč vypadali, tak jak vypadali. Jo a málem bych zapomněl zmínit krásnou délku filmu 101 minut naštěstí není moc, ale když se vezme v potaz, že v prvních 60 minutách se téměř nic neděje a pak se 30 minut připravuje na "velkolepý závěr," tak už nemůžu neříct, že to bylo roztahaný až hrůza. Jo a ještě bych chtěl vědět, jak si tvůrci představují, že se z těchto pár opiček stane dominantní druh, to už je velký sci-fi i na sci-fi.

Počátek (2010)

Tak jak nesnáším DiCapria, tak mám rád Počátek. Zajímavý paradox, že!? Tady je pět důvodů, proč bych měl dát pět hvězdiček: 1. Absolutně originální nápad (pokud už s tím někdo někdy přišel, mně to uniklo). 2. Hans a jako obvykle jeho dokonalá hudba. 3. Výborné efekty a luxusní akce. 4. Tom Hardy, Ellen Page, Ken Watanabe, ti všichni patří mezi herce, které mám poměrně rád a filmy s nimi vyhledávám a i tady byli výborní. 5. Film udrží po celou dobu divákovu pozornost, a když se chvilka vynechá má divák problém, aby to pochopil. A teď jeden důvod proč ty hvězdy nedat všechny: DiCaprio v hlavní roli.

Drsňačky (2013)

The Heat nám přináší spoustu nevyužitého potenciálu. Bohužel. Samotný nápad je v pohodě (i když není nijak originální), pak je zde pár opravdu skvělých hlášek a vtipných situací (naneštěstí na jednu dobrou hlášku, připadají dvě až tři trapné) a jako velké plus zde vidím Sandru Bullock. Já mám tu herečku prostě rád, ale bohužel nakonec Sandra byla asi jediný důvod, proč jsem tohle dokoukal.

Catwoman (2004)

Je to hovadina s trapným scénářem a s herci, co působí prkenně a ještě přehrávají. Naštěstí se zde objevila i Halle Berry, která zde byla neskutečně sexy a jako jediná působila přirozeně. Bez ní by to byl totální odpad, ale takhle se aspoň na něco dalo koukat.

Solomon Kane (2009)

Solomon Kane byl pro mě velkým zklamáním. Děj je nemastný neslaný a přijde mi téměř o ničem. Navíc mě to připadá jako slátanina několika již natočených filmů (zejména podpis Van Helsinga je zde viditelný). Na druhou stranu musím připustit, že vizuální efekty byly velice vydařené a také ty bitky nebyly vůbec špatné. Bohužel k dobrému filmu je potřeba mnohem víc než jen pár efektů a bitek a tak si myslím, že si Solomon Kane zaslouží max 2 hvězdičky.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Docela povedená akční romance, která nijak neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne. Hlavní dvojice byla docela fajn, ale hlavní záporák mě prostě nesedl. Prostředí i atmosféra filmu byli ponuré a myslím, že se k tomuto filmu perfektně hodily. Jediné co mi opravdu vadilo byl místy rozpačitý scénář. Některé scény mě připadli, jako že je tam chtějí mít, ale vlastně neví proč a co v nich mají vůbec dělat. Čímž mě celkem pokazili dojem z filmu. Jo a nic ve zlém, ale dvě hoďky jsou vážně moc na takový to příběh a s takovým zpracováním. Dead man down určitě stojí za shlédnutí, ale maximálně jednou a dost, není to zkrátka film, který bych si pustil znovu.

Bílé peklo (2001)

Válečné filmy mám poměrně rád a tak jsem si tady od toho sliboval hodně. A byl jsem mile překvapen. Není to sice typický válečný film, ale rozhodně stojí za to. Věrně vystihuje kruté podmínky v pracovním táboře na Sibiři a poté strastiplný útěk přes Sibiř zpátky domů. Je to snad jediný film, ve kterém jsem fandil německému důstojníkovy. Jako jedinou chybu bych zde viděl zbytečně roztahaný děj. Přece jenom 158 minut na poměrně jednoduchou zápletku (i když kvalitní) je trochu moc a popravdě řečeno může odradit spoustu diváků.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Od první minuty až do samotného konce jsem Jack Reachera žral a nemohl z něj spustit oči. Poctivá kriminálka se solidním případem a se slušnou akcí, které je tak akorát a do filmu krásně zapadá a nijak neruší. Tom Cruise se za posledních pár let pro mě stává záruka kvality filmu a i tady to potvrdil. Předvedl zde kvalitní herecký výkon doplněný pár akčníma kouskama. Když k tomu přidám i pár opravdu humorných scén vychází mi hodnocení na krásné 4 hvězdičky. Tu jednu strhávám za to, že už na začátku víme, kdo je vrah a tak tu chybí překvapení nakonec. Škoda, jinak bych určitě dal 5 hvězdiček.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Nejúžasnější koncert, který jsem kdy slyšel, který uzavírá éru Nightwish se zpěvačkou Tarjou. Od samotného začátku až po svůj konec je tento koncert nabytý největšími hitovkami této skvělé kapely a několika zajímavými hudebními hosty. Po hudební stránce absolutně dokonalé (některé písničky zde byli zazpíváni tak dokonale, že jsou lepší než upravené verze ze studia). Říká se: "to nejlepší nakonec." No tak Nightwish s Tarjou to splnili do písmene, protože nikdy předtím neměli tak dokonalý výstup. (Bohužel ani potom s novou zpěvačkou).