Agentura Jasno (2006) (seriál)

U Agentury jasno nalezneme svébytný styl humoru a zajímavý způsob řešení zločinů. Shawn a Gus jsou jako hlavní hrdinové absolutně jedineční a nenapodobitelní. Řešení zločinů je tady spíše hrou než nějakou vážnou věcí. Ale musím uznat, že Psych musíte buď milovat a nebo spíše nenávidět, jelikož Shawn a jeho styl humoru není pro každého. Přesto ten kdo má rád filmové hlášky, lehkou parodii na vše co vás napadne, trochu toho takzvaného "čtení myšlenek a jasnovidectví," si zde musí přijít na své. Seriálu na hodnotě hodně přidává Shawnům otec Henri a jeho rozmluvy se Shawnem, které jsou výborné. A když k tomu přidají své policisté Juliet s Carltnem, pak mě vychází skvělá oddechovka, která rozhodně stojí za zhlédnutí.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Pro někoho klasika, pro jiného odpad. Pro mě je to stoprocentně klasika se skvělým humorem a s brilantními hláškami, která jasně předčí i takové hity jako jsou Big bang theory nebo HIMYM. Kromě deváté série tady není absolutně co vytknout. Snad se natočí ještě další díly.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Už je to dlouho, co mě nějaký seriál takhle zaujal. Musím se přiznat, že jsem ho shlédl celý prakticky jedním dechem, aneb, několik dní u televize. A nedá se říct, že by to bylo nějaké šílené plýtvání času, protože Nathan Fillion a Stana Katic udělali z obyčejné nudné kriminálky velice záživnou podívanou plnou srandy, hlášek, komických situací, bláznivých teoriích a řešení vražd. A když to začne mezi Castlem a Becketovou jiskřit, úroveň seriálu ještě vzroste. Musím ještě velice ocenit několik narážek na Firefly, které mě pokaždé dostaly do kolen. No snad si Castle udrží svoji úroveň dál a vydrží s námi ještě pár let.

Lásce na stopě (2001)

Romantické filmy většinou nepatří k těm, které bych rád sledoval, ale tento se mi moc líbil. Příjemný oddychový filmeček ke zhlédnutí, který rozhodně neurazí, a u kterého se člověk i hodně zasměje.

Sláva vítězům (2000)

Tady k tomu filmu mám jen jednu připomínku a to je ten fotbal. Na to, že je tento film z roku 2000 fotbal je zde absolutně umělý, což mi pokazilo absolutně celý film. Jinak to není zase tak špatný, ale to že ten fotbal vypadal, jako by si hrály děti na dvorku fakt nepřekousnu. Proto hodnotím jen 40%

Po zániku Země (2013)

Nečekal jsem mnoho, ale že to bude až takovýhle průser to jsem si nemyslel. Děj, který se dá shrnout do jedné maximálně dvou vět, pro mě není dostačující. Jadenův herecký výkon moc nepřesvědčil a Will tam pro změnu hrál jen druhé housle. Jediná věc, která aspoň trochu zachraňuje tuto filmovou tragédii, je grafika. To je jediná věc, která mě tady zaujala. Jinak to stálo absolutně za prd.

Jak prosté (2012) (seriál)

Původně jsem chtěl dát jen tři hvězdy, ale po shlédnutí celé první série musím své hodnocení změnit. Ačkoliv je to o dost slabší než anglický Sherlock, stejně se na to dá docela dobře koukat a postupně zápletky také nabývají na zajímavosti. Dále se mi zde líbil vývoj Sherlocka a Watsonové. Určitě to není top seriál, ale myslím, že milovníci kriminálek si zde přijdou na své. Proto 4*

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Po Červeném trpaslíkovy, absolutně nejlepší sitcom. Geniální propojení absolutně geniálních nerdů s realitou a poměrně hloupoučkou Penny. Tato kombinace překvapivě dobře funguje a přináší spoustu vtipných situací a skvělých hlášek. A co je hlavní seriál s postupem času neupadá a spíš získává na kvalitě.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Už je to dávno, co jsem v televizi poprvé viděl StarGate SG-1. Vzpomínám si, že jsem byl absolutně u vytržení. Bylo to pro mě to nejlepší, co se v tu dobu dalo sledovat. Proto jsem se bál tohoto pokračování. Nejprve jsem v něm viděl jen zbytečné pokračování a natahování již trochu skomírajícího seriálu. Ale SGA naprosto překvapila. Tvůrcům se podařilo absolutně dokonale navázat na SG-1 a propojit ji s SGA. Seriál má skvělý spád a solidní příběh, efekty s vizuálem jsou ještě na vyšší úrovni, než tomu bylo v původním SG-1 a co se týče hereckého obsazení také nebylo špatné. Jediná Rachel Luttrell mi zde trochu vadila, ale po pár dílech jsem si na ní zvykl. Co velice oceňuji, je pouhých pět sérií, což podle mě bylo tak akorát, aby seriál se nezačal moc opakovat. Největším plusem však pro mě byl David Nykl, který mě svými skvělými hláškami vždy rozesmál. (aby jeho hlášky vynikli musí se SGA sledovat v původním znění). Nakonec musím připustit, že SGA u mě absolutně překonala SG-1 a do teď si jí občas znovu pustím.

Ostrov (2005)

Další mistrovský kousek z dílny Michaela Baye. Když přehlédnu pár logických dějových děr, pak zde nemám co vytknout. Příběh je úžasný, děj má svůj spád a stále se něco děje, hlavní herecká dvojice je dokonalá, akční scény byli na solidní úrovni a soundtrack nebyl také špatný. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem si potvrdil to, že Michael Bay je jeden z nejlepších režisérů současnosti a pro mě je absolutní jednička. Smekám