Smrt si říká Engelchen (1963)

Knihu jsem nečetl, ale film je výborný. Skvělá atmosféra a vynikající Kačerův výkon.

Kalamita (1980)

Výborný Polívka v zajímavém filmu, Chytilová evidentně ve formě.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z pohádkových klasik. Vorlíček prokázal, že umí i jiné žánry než sci-fi komedie a skvěle vystihl atmosféru. Pohádky moc nemusím, ale základní stavební kameny žánry by měl znát asi každý - a tenhle film mezi ně rozhodně patří.

Doktorská pohádka (1982) (TV film)

Škoda, že tahle vynikající pohádka není vysílána v televizi častěji. Kvality na to má a navíc nechybí ani mírné poučení, což dětem neuškodí. Josef Čapek, autor pohádky, by měl z tohoto kousku určitě radost.

Vítr v kapse (1982)

První film trojice Soukup-Tofi-Vaculík ničím moc nezaujme. Lepší díla přišla později, start se povedl průměrně.

Tenhle striptýz platím já (1997) (TV film)

Jestli se nepletu, tak tohle je jeden z příběhů obnovených Bakalářů. Doporučuji, je vynikající a hlavně vtipný. Především Oldřich Vlach v hlavní roli nemá chybu.

Cena medu (1986)

Zajímavé téma, kde scénárista směřoval film špatným směrem - což je škoda. Pro mne zajímavé ze zdravotnického hlediska.

Starci na chmelu (1964)

Nejlepší československý muzikál(spolu s Kdyby tisíc klarinetů), navíc s morálním ponaučením. Nezapomenutelné písničky. Jen na chmelové brigády se dnes už nejezdí.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Autentičnost příběhu je obrovská(opravdu bych nechtěl být na místě obžalovaných). Jeden z nejlepších filmů, které Československo stvořilo. Skvělá atmosféra a vynikající herecké výkony.