Mulholland Drive (2001)

Zatím nejlepší Lynchovo dílo. Milovníci trpaslíků, sexuálních a násilných scén se opět mají na co těšit. Za zmínku též stojí Badalamentiho hudba a role. Především geniálně jednoduchá "I´ve told every little star" si mne získala(to ale není jeho dílo). Skvělá Laura Elena Harring - taky nesmím zapomenout na Adama Keshera v podání Justina Therouxe, i jeho režisér byl slušně zahraný. Nutno ale říct, že tento film původně vznikal jako pilotní díl k seriálu a až po odmítnutí televize, která prohlásila "ne, tohle vysílat nebudeme", bylo posledních cca 25 minut dopsáno, dotočeno a s finanční pomocí stanice Canal + se dostal na plátna kin. Předtím ale musel Lynch odkoupit od televize práva. A abych nezapomněl: věnováno Jennifer Syme, bývalé Lynchově asistentce.

Lost Highway (1997)

EdaS má pravdu, že tenhle film nabízí zajímavé srovnání s Mulholland Dr.. Působivě předvedené "rozštěpení" osobnosti. Za zmínku z hudebního doprovodu stojí "Eye" od Smashing Pumpkins.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Detektivní seriál po "lynchovsku" aneb jak to dopadne, když se zavedeného schématu detektivního seriálu ujme MAESTRO a obohatí ho svými typickými prvky. Naprostá ojedinělost v historii televize.Seriál, který byste si neměli nechat utéci, už jen kvůli tomu, že v něm Lynch ztvárnil i jednu z menších rolí. Prostě skvělé!!!

Knoflíkáři (1997)

Jeden z nejhorších filmů, které vznikly za existenci samostatné republiky. Velmi špatný scénář, ostatní složky průměr. Jediné, co stojí za zhlédnutí jsou ucházející herecké výkony, které tento film vytáhly aspoň na dvě hvězdičky. Udělení Českého lva tomuto filmu za nejlepší scénář a nejlepší film bylo zatím největší šlápnutím vedle v historii ČFTA. Povídkový film, který se prostě nepovedl. A to hodně.