Atentát (1964)

Jedna z nejvěrnějších rekonstrukcí kriminálního činu v historii československého filmu. Dobře natočené.

Americké graffiti (1973)

Nadějný začátečnický film George Lucase, jenž zaujme především auty a hudbou.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Výborná komedie, které dominují herecké výkony Dočolomanského jako kladného hrdiny a Kopeckého jako záporáka. Za upozornění stojí i začínající Konvalinková a její otec Pešek. Prostě skvělá zábava, kterou byste si neměli nechat ujít.

9 a 1/2 týdne (1986)

Rourke a Basingerová se sice snaží, ale přesto je to průměr, byť lepší. Nicméně je tento film slavný a neměl by uniknout vaší pozornosti. Už jen kvůli použití jídla při souloži.

48 hodin v Paříži (1988)

Američan(hraný Fordem) má 48 hodin na to, aby našel v Paříži svou unesenou manželku. Nezná město, a tak je odkázán jen sám na sebe... Povede se mu to? Neprávem opomíjená role Forda. Jeden z lepších Polanského filmů, plný napětí.

Třicet panen a Pythagoras (1973)

Menzel je dobrý jako zpívající profesor a tak je to nadprůměr(i na dobu svého vzniku). Spíše ale pro pamětníky.

1492: Dobytí ráje (1992)

Dépardieu je dobrý jako Kolumbus, ale zbytek je slabší. Výpravná historická podívaná, které něco chybí a tak je to průměr.

105% alibi (1959)

Klasická detektivka, jedna ze známějších své doby, ale už hodně zastaralá. Nostalgici si ale přijdou na své.

Lososí řeka (1998)

Moc krásný film!!! Indián jménem Jesse se snaží adaptovat v bělošském městečku v Oregonu. S místními vychází celkem dobře, najde si kamarády, ale někteří mu stále nepřejí. A on je přitom na všechny tak hodný a milý, pomáhá, kde může... Tento film mi hodně připomněl Kouřové signály, kde taky hraje hlavní roli Indián. A některé sekvence filmu mi zase připomínaly "Městečko Twin Peaks"(aby ne, když jak "Twin Peaks", tak "Lososí řeka" byly natáčeny ve státě Washington). Každopádně výborný scénář a solidní herecké výkony dělají tento film skvělý, takový skoro rodinný.Tohle můžu!!! Za pozornost stojí, že hlavní pár ztvárnili Jason James Richter, známý z trilogie Zachraňte Willyho a Kate Hudson.