Avatar (2009)

Nejdřív přišlo naprosté uchvácení: fantaskní svět, spojení tamního lidu s přírodou a hlavně se zvířaty. Celková vizuální stránka je bezkonkurenční, nádherná až dojímavá, jako příběh samotný. Nikdy tu nic takového nebylo, nádherná dobrodružná podívaná a avatar samotný..kdo by jím taky nechtěl být, nebo se aspoň občas "přepojit". Po letech a několika shlédnutí od uvedení tohoto vizuálně podmanivého snímku se ovšem začínám ptát, zda je v tom vůbec i něco víc. Děj je prakticky dost jednoduchý a vlastně i vesměs předvídatelný. Je zde hodně cítit ten americký patos, ať už tím armádním velitelem a celkovým přístupem lidí k lidem Navi, všeobecně i obsazením a je to až přehnané, ty "kvartální výkazy" a hlavně útok na jejich strom, vše moc cílené na city. Obrat proti hrdinovi, aby se mohl vrátit ve vší parádě jako toruk makto..to se dalo odhadnout už při první zmínce. A i samotný Jake Sully mi byl vlastně dost protivný. Sečteno a podtrženo dnešní dojem už je čistě cameronovský, tedy příliš americký, militantní s neoriginální myšlenkou, která dosti degraduje pozitivní vývoj lidstva. Další pokračování očekávám podobné klišé v krásném balení s pár novými nápady, ale nebude to už trochu kýč..měl zůstat jen u jednoho. Bylo za tím ovšem určitě tolik práce, že nižší hodnocení by bylo zřejmě dost nefér.

Moje superbejvalka (2006)

Vcelku sympatické a vtipné, ovšem to je tak asi vše..

Noroi (2005)

Ze začátku jsem si říkal, že už teda chápu to nižší hodnocení..a nakonec jsem si řekl, že absolutně nechápu tak vysoké hodnocení!! U toho se snad někdo bál, já se kolikrát musel hodně smát. Záchvaty, exoplazmatičtí červi, alobal, jedna šedá postava a pár modrých duchařských smajlíků..no komedie roku fakt :D a zároveň dost těžká nuda a vykrádačka už tak průměrných P.A. Pozor na holuby na balkóně :D ty voe!! sračka na třetí.

Divoké historky (2014)

Audinář, odtahovka a konec svatební scény byly nejlepší. Zbytek si bohužel po včerejším shlédnutím už ani nemohu vybavit. Těžko se hodnotí něco, co nemohu ani nazvat filmem, jelikož zde nejsou mezi příběhy žádné souvislosti. Jedná se tedy o slepenec černo-humorných příběhů, ze kterých polovina rychle vyšumí z hlavy a to snížilo můj celkový dojem a hodnocení. Jinak by aspoň zvítězil obsah nad formou. Paradoxně to budu dál doporučovat, ale spíše ve smyslu koukání zábavných videí na youtube, zde jenom hrají skvělí herci. Nebo to může jet jako pozadí pro domácí večírek s přáteli. Little Death bylo určitě lepší. Zde prostě chyběl nějaký hmatatelný společný jmenovatel, jediné o co šlo bylo, že občas rupnou nervy, nic víc, nic míň. Určitě se jedná o zajímavý a originální počin, ale bohužel jako celek mne nezasáhl, či mi spíš nedostačoval.

Sedmý syn (2014)

Něco tak hrozného, jako je režie tohoto filmu se jen tak nevidí. Ani mí hodně oblíbení: Jeff, který tady trochu napodoboval Gandalfa řekl bych a Julianne to nezachránili. Tohle snad kradlo i od zlodějů..

John Wick (2014)

Tak nevím, co tady většina viděla, ale já sem byl na filmu, jehož scénář by napsal i puberťák, tak hloupý, předvídatelný a samoúčelný jsem dlouho nezaznamenal. Ano, filmů o pomstě, kde forma vítězí nad obsahem je hodně, ovšem ne hodně je jich povedených, ten styl musí být opravdu originální. No tak musí mu někdo umřít to je jasný, pár flashbacků ať víme jak moc se milovali, a přidáme do toho ještě větší páku - domácího mazlíka. Dejme tomu ještě to bych ustál. Ale aby to celý vzniklo na tom, že potká nějaké týpky v čele povolání mafián syn na benzínce a když jim nechce prodat auto, které si takový máfoš může klidně koupit, tak ho pak doma přepadnou a zabijou psa, no tak to bylo na mě už moc teda! To si snad děláte prdel, fakt "geniální a nápadité"! Dále otec kápo hned ví jak to se synem dopadne, přesto to tak nechá, aby se mu za to pak mohl pomstít a dal tak vzniknout nějakému závěrečnému střetu, ty voe..to sem se musel už fakt smát! Nemohu ovšem vynechat dobré bojové scény a skvělou hudbu, což bylo na tom filmu asi to nejlepší a občasný vtip, čerpající z odstrašující pověsti hlavní postavy. Bohužel to není pro mě ani na ty tři*, znovu bych to totiž nevydržel koukat.Jednoduše jsem si skoro pořád musel říkat: a co jako, to se mám po***? Škoda Keanu, měl bys jít do něčeho uplně mimo žánr, jak "ti" řekl Morpheus: "technika není všechno".

Ratatouille (2007)

Takhle můžou křupat jen dobrý bagety! Můj neoblíbenější pc animovaný snímek, na čemž má jistě velkou zásluhu i téma, ale i tak se jedná jistě o jeden z nejlepších vůbec.

Strážci - Watchmen (2009)

Naprosto jiný styl než jsme u komiksových předloh zvyklí. Dosti nahuštěný scénář občas paradoxně i lehce nudí, a také samotná akce je jakoby vedlejší, jako nějaká kulisa do pozadí. Souboje jsou tak nějak plastické, umělé a nepřirozené, nebo možná okatě demonstrované. Ale není to laciné či směšné. Chybí absolutně humor a to taky dělá své. Vizuální stránka je velmi podmanivá a celková různorodost postav je úžasná. Sem tam prvky podobné Sin city (Rorchachovy monology), ty jsou povedené hlavně díky barvě hercova hlasu a jeho maska je dost působivá. Hudební stránka je skvělá, songy jsou výborně zvolené k času děje. Schopnosti hrdinů na rozdíl od běžných komiksových počinů zde nejsou na prvním místě, vlastně se ani moc neřeší a celkově to tedy nepůsobí tak "do sebe zahleděně". Efekty hlavně kolem Dr. Manhattana, který ohromuje nejen svými údy :D jsou velmi působivé. Děj je vesměs dost depresivní, nebojí se ani otevřených sexuálních témat a surovosti různého druhu, čemuž opět dopomáhá skvělá hudba. Obsazení je neokoukané, ale zároveň známé a sympatické. Všechno je to prostě naprosto úžasný, jen se mi na to prostě už znovu nechce hned dívat..chcete si pustit akční komiksový film, ale vlastně zjistíte, že to takové ani není, což je vlastně zásadní výjimečnost tohoto filmu. Celkově je pocit pak dost rozporuplný, omámený úžasem, ale i dlouhou stopáží a náročnějším scénářem. Finální scéna či myšlenka, kam směřuje zápletka děje, útočí na lidstvo jako zkázu sebe sama a ne poprvé tak vytváří vlastní argument k apokalypse. Jediným mínusem když přehlédnu opravdu podivně vyhlížející souboje je absolutní ztráta upnutí ke kterékoli z postav, a snad i mezi nimi jsem necítil žádnou hlubší vazbu, byť je tam toho dost. Ta nejlepší "nuda" jakou jsem kdy viděl.

Birdman (2014)

Tohle jsem ani nebral jako film, spíše jako jednu velkou haluz, motanice v něčí pomatené hlavě očima herce se syndromem vyhoření, zobrazenou super kamerou, ale zpětně velmi samoúčelně působící. Nejvíce mě asi zaujal hudební doprovod, skvěle doplňující tempo situací. Zajímavý počin, ale do artu to mělo daleko a do komerční sféry to zase nemělo žádnou kompaktnost. Po prvním shlédnutí za 4* a to ani pořád nevím proč, jelikož to ve mě nic nezanechalo. Ale po druhém shlédnutí a po oskarových výsledcích musím snížit na 3*. Aby vyhrála taková "věc" v nej kategoriích nad tak geniálním dílem jako Grandhotel, to je neodpustitelné!..prostě už od 12 let v řetězech to jde s nima rychle z kopce :/

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Neskutečně vtipný seriál, který má naprosto úžasný dabing, kdy prostě dabovali opravdoví herci. Skandální, ujetý, perverzní, sprostý, ale ne laciný. Míra arogance hraběnky je prostě best.."tohle není dřevo, to je strom.." :D Vlastně nejvtipnější sitcom co znám, škoda, že tak krátký, ale občas je to jen ku prospěchu.