Moje letní prázdniny (2012)

Tak opät sa mi podarilo vidiet Mela Gibsona v ulohe podobnej z filmu ODPLATA / PAYBACK (1999), kde si zahral Portera, skor mi to pripadalo, ako pokracovanie Odplaty, pretoze Gibsonova postava sa nicim nelisi od tej z Odplaty. Avsak tentokrat sa mininalne polovica filmu odohrava v nejakej mexickej "free" väznici, kde si bude musiet Gibson poradit nielen s nelutostnym obchodom s ludskymi organmi, ale aj s tym, ako sa dostat k peniazom, ktore ukradol urcitym ludom, ktori tie peniaze budu hladat a nejedna sa o malu sumu... Ale to by som vela prezradzal. Divak musi mat len trpezlivost, pozorne sledovat a pamätat si mena, kto je kto, inac sa v tom deji strati. Reziser Adrian Grunberg zatial znamy nie je, je to jeho debut, avsak myslim si, ze celkom slusny start. ___________ Mel Gibson - (Gringo) +++ Kevin Hernandez - (Chlapec) +++ Dolores Heredia - (Chlapcova mama) +++ Daniel Giménez Cacho - (Javi) +++ Jesús Ochoa - (Caracas) +++ Peter Stormare - (Frank) +++ Bob Gunton - (Thomas Kaufman) +++ Scott Cohen - (Frankov právnik) +++ Produkcia: Mel Gibson, Bruce Davey, Stacey Perskie +++

2 zbraně (2013)

Denzel Washington - (Robert 'Bobby' Trench) +++ Mark Wahlberg - (Michael 'Stig' Stigman) +++ Paula Patton - (Deb) +++ Bill Paxton - (Earl) +++ Fred Ward - (Admiral Tuwey) +++ James Marsden - (Quince) +++ Edward James - Olmos - (Papi Greco) +++ Robert John Burke - (Jessup) +++ Produkcia: Andrew Cosby, Mark Damon +++

Gangsteři (2010)

Vzdy ma bavili filmy o gangstroch, ktori vykradaju banky, casina atd, takze ani tento ma nemohol unavit. Najviac somsi spomenul na MESTO (2010) od Bena Afflecka alebo NELUTOSTNY SUBOJ (1995) s De Nirom, pricom tieto filmy mali o nieco vyssiu kvalitu, nez tito Gangstri, avsak aj tento film ma zaujal a nevadilo mi, ze som dopredu vedel, ze posledna lupez nepojde ako po masle. Viac mi tu vadila hudba hlavne vo chvili, ked prisli Rusi do hotela a zacala ta prestrelka, ale to je taka vedlajsia vec, inac film je skvely. _________ Matt Dillon - (Jack Welles) +++ Jay Hernandez - (Eddie Hatcher) +++ Paul Walker - (John Rahway) +++ Chris Brown - (Jesse Attica) +++ Hayden Christensen - (A.J.) +++ Michael Ealy - (Jake Attica) +++ Idris Elba - (Gordon Cozier) +++ Zoe Saldana - (Lilly) +++ Produkcia: Chris Brown +++

Rio (2011)

Pohodovy animak, ktory ma pobavil, nesklamal, ale ani nenadchol. Na jedno pozretie stacilo. __________ Hlasy v povodnom zneni: Jesse Eisenberg - (Blu) +++ Anne Hathaway - (Perla) +++ Will i Am - (Pedro) +++ Jamie Foxx - (Nico) +++ Rodrigo Santoro - (Tulio) +++ Leslie Mann - (Linda) +++ George Lopez - (Rafael) +++ Produkcia: Bruce Anderson, Chris Wedge +++

Nic nás nerozdělí (2012)

Brutalne, pravdive, mrazive, emotivne a co je hlavne, nic ich nerozdelilo. U mna jasnych 5 *****. Naomi Watts - (Maria) +++ Ewan McGregor - (Henry) +++ Tom Holland - (Lucas) +++ Samuel Joslin - (Thomas) +++ Oaklee Pendergast - (Simon) +++ Geraldine Chaplin - (starsia zena) +++ Johan Sundberg - (Daniel) +++ Jan Roland Sundberg - (Danielov otec) +++ Produkcia: Belén Atienza +++

Slunce, seno, erotika (1991)

Helena Růžičková - (Škopková) +++ Stanislav Tříska - (Škopek) +++ Oldřich Kaiser - (Vincenzo) +++ Martin Dejdar - (Bernardo) +++ Jaroslava Kretschmerová - (Evík) +++ Veronika Kánská - (Blažena) +++ Petra Pyšová - (Miluna) +++ Marie Švecová - (Keliška) +++ Valerie Kaplanová - (Babička) +++ Martin Šotola - (Jirka) +++ Miroslav Zounar - (Předseda) +++ Jiří Lábus - (Béďa) +++ Pavel Vondruška - (Tajemník) +++ Luděk Kopřiva - (Farář Otík) +++ Jiřina Jirásková - (Hubičková) +++ Jiří Růžička - (Josef) +++

Slunce, seno a pár facek (1989)

Helena Růžičková - (Škopková) +++ Stanislav Tříska - (Škopek) +++ Veronika Kánská - (Blažena) +++ Petra Pyšová - (Miluna) +++ Marie Švecová - (Keliška) +++ Valerie Kaplanová - (Babička) +++ Martin Šotola - (Jirka) +++ Miroslav Zounar - (Předseda) +++ Jiří Lábus - (Béďa) +++ Pavel Vondruška - (Tajemník) +++ Luděk Kopřiva - (Farář) +++ Jiřina Jirásková - (Hubičková) +++ Jiří Růžička - (Josef) +++

Slunce, seno, jahody (1983)

Pavel Kikinčuk - (Šimon) +++ Veronika Kánská - (Blažena) +++ Petra Pyšová - (Miluna) +++ Marie Švecová - (Keliška) +++ Helena Růžičková - (Škopková) +++ Stanislav Tříska - (Škopek) +++ Erna Červená - (Babička) +++ Martin Šotola - (Jirka) +++ Miroslav Zounar - (Předseda) +++ Jiří Lábus - (Béďa) +++ Pavel Vondruška - (Tajemník) +++ Luděk Kopřiva - (Farář) +++ Jiřina Jirásková - (Hubičková) +++ Jiří Růžička - (Josef) +++

Schůzka naslepo (1987)

Kim Basinger - (Nadia Gates) +++ Bruce Willis - (Walter Davis) +++ John Larroquette - (David Bedford) +++ William Daniels - (Sudca Harold Bedford) +++ George Coe - (Harry Gruen) +++ Mark Blum - (Denny Gordon) +++ Produkcia: Tony Adams +++

Smrt jí sluší (1992)

Aj ked tato komedia nemusi kazdemu zapasovat, mne sadla velmi dobre a to som videl tento film viackrat. V minulosti som zostal vzdy pri styroch hviezdickach, ale od septembra 2013, ked som si tuto skvelu komediu znovu pozrel s uzivatelkou Madison, nasmiali sme sa na rivalite hlavnych hrdiniek a reziserskych strihov (svadba Madeline s Dr. Menvillom) tak, ze predsa len pridavam aj tu piatu hviezdicku a to nehovorim, ake skvele vizualne efekty tu boli pouzite uz na rok 1992. Tak ako mnohi uzivatelia pisu, ze pre Meryl Streep a Brucea Willisa to boli nezvycajne ulohy, Meryl bola v tejto ulohe opät uzasna, ako aj Goldie Hawn, ale Bruce bol podla mna v tejto ulohe nevyrazny a zbytocny, proste si jeho rolu mohol zahrat aj menej znamy alebo iny herec, pretoze ja ho radsej vidim v akcnych ulohach. Avsak aj vdaka tomuto filmu patri Zemeckis medzi mojich oblubenych reziserov. .................................. _______ Meryl Streep - (Madeline Ashton) +++ Bruce Willis - (Dr. Ernest Menville) +++ Goldie Hawn - (Helen Sharp) +++ Isabella Rossellini - (Lisle von Rhoman) +++ Produkcia: Robert Zemeckis +++ +++