Na nože: Glass Onion (2022)

V jedné scéně lamentuje detektiv buzík na tím, že od hlavního lotra čekal něco víc a že to přece nemůže být tak stupidní a přímočaré. A přesně takhle by se dal charakterizovat i celý tenhle film. Navíc na 139 minut je plno herců zoufale nevyužitých a posledních 20 minut je už prostě jen nastavovaná kaše. Třeba takový Bautista, debil, který si strká bouchačku do slipů, když si jde zaplavat, je vyloženě underused. Nebo Norton, který z nějakého důvodu střídá nehraní s totálním přehráváním...

To nic, drahá (2022)

Feminazi agenda nefungovala tak, jak by měla, pád letadla dával větší smysl, než že je Frank založený na J. Petersonovi, Wilde je blbá kráva, film jsem si celkově užil.

Všechno, všude, najednou (2022)

Totální píčovina s absolutně otřesnými hereckými výkony. První polovina by byla tak na 3*, jenomže ta druhá je prostě únavné peklo, kde se hodinu neděje vůbec nic...

Nene (2022)

OooooOo, děsivá obří igelitka poletující ve větru... První polovina bavila, druhá už tolik ne.

Denní směna (2022)

Tenhle film má plno chyb, za největší považuju ohrané klišé s nefunkční rodinou, slaboduše vykresleného záporáka a šablonovitý děj. Jenomže i přesto je to mezi současnou tvorbou takový jednooký král. Hodně slabé 4*.

Predátor: Evoluce (2018)

Slaboduchá zábava pro všechny debily, kteří nesnáší důstojné sequely, někde zhruba na úrovni AvP 2.

Star Wars: Vize (2021) (seriál)

Pár epizod je naprosto fantastických (zejména The Duel). Zbytek působí jako něco od Riana Johnsona - totální nepochopení a rozkurvení původního loru.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Sračka sraček, to je očividné, jen musím opět podotknout, že za to Abrams nemůže a jestli ano, tak jenom napůl. Dostat se mu do spárů celá trilogie, tak věřím, že by to dopadlo mnohem lépe. Jenomže Rian Kokot Johnson domrdal celý prostředek, takže našroubovat na to nějaký obstojný závěr bylo fakt nemožné.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Tenhle film není špatný, je to příjemná oddechovka. Ale čekal jsem mnohem víc... Čekal jsem, že se Nick Cage chytí za rypák a předvede to nejlepší a nejhorší ze svého repertoáru. Což se opravdu stalo, asi tak 5x v celém filmu. Zbytek je taková normální klišoidní akční komedie. Lepší než jeho posledních cca 20 let, ale jako meta film je to takový průměr...

Moon Knight (2022) (seriál)

Jako by sám tenhle seriál trpěl disociativní poruchou. A to jak interně, tak i vzhledem k celému MCU. Interně především střídáním naprosto absurdních comic relief scén (hrošice), s kurevsky mrazivýma scénama (rodinné backstory). Vzhledem k MCU je to potom představení opravdových bohů, kterým zřejmě je a bylo veškeré dění posledních 20 let, včetně Thanose, úplně u prdele. Ale ok, nic z uvedeného mi netrhá žíly, pořád by to mohl být slušný nadprůměr. Co to pro mě fakt sráží, jsou scény ve tmě, připomínající Batman vs Superman nebo tu jednu epizodu Hry o Trůny.