Terminál (2004)

Konečně jsem se dostal k tomu lehčímu dílku od Spielberga. Poctivý film, se smysluplným a promyšleným scénářem a vynikajícím Hanksem. Z první půlky dýchá filmařský rukopis Spielberga, včetně všemožných narážek a příjemného humoru. Druhá polovina více otvírá romantickou rovinu, který se mi zdála až moc plytká a atmosféra, tak pěkně rozjetý na začátku jde rázem hodně pod průměr. Ale aby to nevyznělo tak negativně, určitě si každý najde svůj pohled na příběh a o příjemný pocit po shlédnutí filmu jde především.

Fight For Your Right Revisited (2011)

Zajímavý hudebně-filmařský pokus. Beastie Boys moc neznám ale jejich klip Fight For Your Right je pořádná nálož. Tento krátký "Revisited" je bohužel slabší. Možná svoji délkou, možná nedotaženým konceptem, celkově bylo zajímavých cca 10 minut. Malé plus je za tu spoustu herců, co se tam mihnou.

EZO.TV (2009) (pořad) odpad!

ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠTĚNĚ! ŠTĚNĚ! ŠTĚNĚ! ŠTĚNĚNĚNĚNĚNĚNĚNĚNĚ! Člověk jménem CaryMaryFuck nahrál, sestříhal a dal na YouTube klenot televizní zvrácenosti. Díky němu můžeme obdivovat výkony "profesionálů" EZO.TV kteří se při živém vysílání dostávají do jiných dimenzí jsoucna, "věští" budoucnost, sází jednu perlu české mluvnice za druhou a nakonec vám ještě tvrdí, že to všechno je pro vaše dobro a že oni to myslí vážně a jsou tu jen pro vás. EZO.TV je především hodně dobře promyšlený obchodní model který sází na manipulaci s lidmi. Na druhou stranu díky některým volajícím kteří buď nevědomky a nebo záměrně dělají v televizi opravdu prvotřídní show plnou ultra speciálního humoru pro fanšmejkry.

The Book Club (2012) (seriál)

Přesto, že jde o opravdu minimalistický webseriál, který má zatím jen šest dílů, tak si dovoluji napsat, že jde o opravdu povedený nápad. Herci, prostředí a triky na hodně vysoké úrovni. Jednoduchá, vtipná a zajímavá zápletka a ještě k tomu natočená velmi profesionálně a živě. Závěrečný díl, je naprostá pecka, která The Book Club řadí mezi nejlepší webseriály roku 2012. Doufám, že se tvůrci odhodlají k další sérii... Sledovat s titulky lze zde: http://www.videacesky.cz/tag/the-book-club

Teorie chaosu (2008)

Ryan Reynolds, který jinak hraje tvrďáky si v Chaos Theory střihl smolaře, záletníka a nakonec i správného chlapa. Ani nevím proč ale při pohledu na anotaci jsem si vzpomněl na film Yes Man který řešil podobnou životní situaci ale poněkud více po svém. Ale z pět k tomuto filmu. Líbila se mi postava Franka, který zde představuje symbol životního plánovače a nenechá se ničím rozházet. Má totiž svůj plán. Jednoho dne se ale díky naprosté maličkosti tento plán začíná rozpadat a na jeden problém se hned nabalí druhý. Jiné filmy by to řešili melancholicky dojímavým dramatem, ale Frank takový není. Nejlepší obrana je útok a pošle svoje racionální uvažování do háje. Sledujeme jak se díky novému pohledu na život snaží znovu postavit a nějak se s problémy vyrovnat, občas i nějaký ten ironický vtípek utrousí. Do této chvíle dobré. Ale! V druhé polovině film pomalu začíná najíždět do zaběhnutých kolejí a dej se poněkud "rozplizne" a z dálky jsem začal cítit blížící se happy end. Je to škoda, protože postava Franka je přímo stavěná na to, aby si jen tak něco nenechala líbit a mohla trochu víc bojovat proti zaběhnutým konvencím o spokojené rodině. Buď nechtěli tvůrci příliš experimentovat a nebo je chyba ve mě a čekal jsem ke konci trochu jiný obrat. Každopádně, ale jde o příjemný film, plný smysluplných dialogů a promyšlených scén.

Bezmocná (1995)

Ráno zapnu televizi ke snídani a v nějakém filmu začíná hrát kapela tóny připomínající Ska. Co to? Po chvíli bezpečně rozeznávám Mighty Mighty Bosstones a jejich song Someday I Suppose http://www.youtube.com/watch?v=gmOmAuhAQbE . Začínám zjišťovat co že je to za film a rok 1995 vše vysvětluje, vydržel jsem zhruba půlhodiny, protože víc Ska se bohužel už neobjevilo. Jedna hvězda je za MMB a druhá za mladého Paula Rudda, kterého jsem nikdy v ničem dřívějším hrát neviděl. Zbytek je taková ta "teenage" omáčka, kterou moc nemusím.

Poslední základna (2012) (seriál)

Řekl bych, že z letošního podzimního výběru nových seriálů, bude Last Resort asi tím nejzajímavějším. Ne že by to byla nějaká bomba (doslova :D) ale jak se říká: Mezi slepými jednooký králem. Každopádně, pilotní díl poměrně slušně otvírá děj a zhruba v polovině dramaticky graduje. Neříkám, že některá heroická klišé mi nevadila, ale na druhou stranu tak nějak pasovala do celkového pojetí. Na hodnocení charakterů je ještě brzo, ale na konci je naznačeno co nás asi tak čeká a já osobně jsem docela zvědav jak se správní chlapi a ženy od námořnictva vypořádají s nastalou šlamastikou. //// EDIT: Po prvních 10 dílech: Děj se slušně rozjel, některé dějové větve jsou poměrně originální a divák je příjemně napnut, co bude dál. Dávám ***. // EDIT2: Tak dokoukáno. Je docela škoda, že byl Last Resort poměrně brzo ukončen a poslední 13. epizoda je taková nějaká ne moc vygradovaná. Ono celkově u posledních několik epizod už viditelně tvůrcům docházel dech a jako by se nemohli rozhodnout kam s dějem dál. Nakonec je možná dobře, že finále bylo sice komorní, ale důstojně zakončené. Pořád lepší toto než natahované, nudné seriály.

Travička zelená (2008)

RETRO KOMENTÁŘ: Je možné v dnešní době natočit film který v podstatě zasahuje do každého žánru, dokáže pobavit, a zároveň není nudný až příšerný? Ano, Gordon Green to dokázal a natočil možná rozporuplný ale přesto smysluplný film o dvouch huličích kteří se naprostou náhodou dostanou do výru kolotoče kde se hulí, utíká, na někoho řve, zase hulí, schovává, zase se křičí a nakonec se i docela dost střílí. Ve filmu téměř nenajdete moment, kde by se neodehrálo něco nečekaného, šíleného nebo zábavného. Tento film je za hodně dlouho dobu velmi podařený koktejl namíchaný ze všech možných žánrů na které si vzpomenete.

Temný rytíř (2008)

RETRO KOMENTÁŘ: Abych napsal pravdu..k filmům s Batmanem jsem se nikdy předtím nedostal, snad jen Batman budoucnosti, takže tento film budu pospisovat naprosto nezaujatě vzhledem k předchozím dílům. The Dark Knight je určitě jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Propracovaný děj, perfektně vybraní herci, celkově ponurá nálada, dynamický nádech scén...a Joker? Podle některých fenomenální výkon tohoto dnes již zesnulého herce, dle mého pouze krásně zapadl do plejády hlavních postav v tomto filmu. Je pravda, že jsem mu celkem fandil, a některé scény ve filmu mě opravdu strhly, ale proč se z Jokera dějá taková modla? Kvůli jeho namalovanému obličeji? Kvůli jeho postavě s kterou se sžil? Možná. Celkově jde o velkolepý film ve kterém je všechno co po main streamu chcete. Závěr mi ale moc neseděl, nevím, prostě mi to přišlo jako takový "skoro" happy end, který jen nachystal půdu pro další díl. Dám raději 4 než 5...film ve mě toho totiž moc nezanechal. EDIT: září 2012 na tento film se chystám znovu, pro lepší pochopení všech souvislostí