Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Jo, tak tohle mě fakt bavilo sledovat. Pamatuji na ta příjemná sobotní odpoledne s otcem Fura a Paklíčem :))

Chalupáři (1975) (seriál)

Vynikající! Výkon pana Sováka v roli nervózního účetního v penzi prostě nemá chybu. Jeden z nej "oldschool" seriálů.

Život Briana (1979)

No tak nevím, co se na tom komu jak líbí ale mě to přijde opravdu smutné. Zřejmě myšleno jako výsměch církvi a podáno tak suše, že jsem se za celou dobu snad ani jednou neusmál. škoda

Kouzlo draka (1991)

Jako malej jsem to miloval. Bohužel VHSka už vzala za svý takže těžko říct co bych na to řekl dnes...

Hotýlek (1975) (seriál)

que? John Cleese a jeho úžasné kreace v tom nejtvrdčím britskému humoru. Miluju to! Některé hlášky jsem pochopil až po druhém shlédnutí a tuším, že po třetím bych tam našel ještě nějaké... Nakonec bych byl asi nucen dospět k závěru, že tam není jediná "hluchá scéna", v které by nebyl vtip. Nervozita pana Fawltyho, jeho šikanování od manželky a jeho následné vybíjení na popleteném Manuelovy z Barcelony... Prostě geniální! Miluju to! Škoda, že je jen pouhých 12 dílů :( Tak jsem viděl pár dílu v originále a popravdě mi přijde česky dabing lepší. Je takový víc vtipný... Asi tím, že nejsem angličan :)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tenhle film jsem viděl poprve asi v osmnácti a přišel mi takový jiný... Celý prakticky v jedné místnosti a přesto nutil k sledování. O smyslu toho filmu jsem přemýšlel dlouho do noci a ráno jsem věděl, že lepších filmů už asi moc nebude.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Můžu videt 50x a stějně se klidně po 51. znovu podívám... Krásná "vesničká" atmosféra v podání Bolka je prostě geniální. A těch hlášek... Vlastičko, toto nemoožete :D

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Samuel L. Jackson a John Travolta v kultovním filmu Tarantina, předvedli to co sem do té doby v žádném filmu necítil. Tak uvolněné vyprávění o ne příliš zamotáné záležitosti a přesto jsem musel hltat plnými doušky. Pro mě srdeční záležitost a jeden z nej filmu vůbec!

Tenkrát na Západě (1968)

Nazval bych to westernem originál. Ostatní westerny ve valné většině už jen, kopírují. Originál je jen jeden. Vynikající soundtrack, obsazení a příbeh promyšlený do každého detailu.