Sedmé nebe (2008)

Mazec :D Šel jsem na to trošku s předujetím, že to bude nějaká nechuťárna :D Ale vyklubal se z toho fajn filmek co ve mě vyvolal vlnu myšlenkových pochodů. Doteď pořádně nedokážu posoudit co by v podobné situaci bylo správné dělat. Ale myslim, že ta ženská se měla trošku víc zamyslet kolik jí je a co dělá. Dobře celej život se podřizovala jak řiká, ale kdo ji sakra nutil? Když si takhle "spackala" život s takovym ňoumou, tak si měla říct sem blbá je mi 70 teď už s tím asi moc nenadělám. Jenže ona se rozhodla nadělat, což je na jednu stranu pochopitelné ale při téhle volbě bych už asi hodně zvažoval zda to tomu druhýmu říct a nebo ho nechat v milosrdný lži a zatlouct to. Protože ono opustit chlapa, kterýmu je přes 70 (a neni milionář :) ), neni pro něho zrovna moc příjemný žít s myšlenkou, že až do smrti bude na starý kolená sám. I když to byl takovej ňouma :) Ale když to 30 let manželství drželo pohromadě asi by se to už tak mělo nechat. Druhá chyba byla, že když už se s tim ten chlap skoro srovnal, tak ho dorazila změnou postoje a opustila ho nadobro. Tohle by bylo na delší diskuzi asi :) Nicméně, natočený to bylo výborně.

Prosté srdce (2008)

Nejvíc na mě z filmu dýchla omezenost a povrchnost "vyšší" společnosti. Kontrastuje s prostou ženou, která má ale srdce na správném místě.

Vesmírná stanice (2008)

Moc zbytečných vecí okolo a o podstatě věci se tam člověk příliš nedozvěděl.

V moci davu (2008)

Pár vtipů tam bylo, jinak jen kupa nudy v několika příbězích bez propojení.

Pýchavka (2007)

Cože? To byla teda blbost. Možná bejt to odprostěný od tý mystiky a vyloženě nechutnejch naturalistickejch scén, mohl to být zajímavej béčkovej film. Režisér nad hrobem už asi neví jak zaujmout tak přišel s pár oplzlostma ale na mě to nezafungovalo.

Čas umírat (2007)

Něco tak krásnýho jsem dlouho neviděl! Na konci sem měl fakt co udržet slzy ale přesto jsem se celou dobu bavil s úsměvem na rtech. Ta babička je prostě super :) a její herecký výkon byl fantastický a soudě podle toho jak mluvila v diskuzi je tak sympatická i osobním životě. Na filmu krom příběhu upoutá i vynikající kamera a hudba. Původně jsme na ten film vůbec nechtěli jít s tím, že to bude nějaká polská slátanina ale byl jedinej na kterej byl ještě volnej lístek :D a nakonec se z toho vyklubal pro mě jeden z nejkrásnějších filmů festivalu. 100% emotivní zážitek, všem vřele doporučuju. p.s.: ten pes byl taky úžasnej :)

Černý palác (1977)

Děsně strohej dokument o mexickym vězení, rozděleno bez navázností na kapitoly. Dlouhý, nudný a trochu zajímavý tim tématem.

Nejvzdálenější cesta (2007)

Film o náhodě, osudu a hledání sama sebe. Pěkně občas komediálně podané. No nevim co k tomu víc teď takhle říct, to se musí vidět :)

Navěky (2006)

Zobrazuje vliv zesnulích na životy naše, zvlášť se pak zaměřuje na vliv umění. Celý dokument podán jako rozhovor s lidmi na pařížském hřbitově. Přišlo mi to děsně nudný.

Sběratelka (2008)

Zajímavý snímek, který upozorňuje na dnešní svět. Kdy nějaký video záznam je vnímán leckdy emotivněji než věci z reálného života. Když se nad tím tak zamýšlím, je to skutečně leckdy tak. Někdy skoro brečíte u filmu a jindy tak snadno přehlídnete city nějakého člověka s kamennou tváří.