Californication (2007) (seriál)

Hodně kvalitní kousek, David Duchovny vstal z mrtvých a předvádí koncert před kamerou v dost originálním seriálu. Druhá série ještě lepší než první! EDIT: Klasicky, poslední série už jsou výrazně slabší.

Kokain (2001)

Další z vyjímečných dramat, které mě vtáhlo do děje od samého začátku do konce. Scéna jak Kristina čeká na tatínka s růžovým kufrem před domem, že spolu pojedou na víkend do Kalifornie a on mezitím dělá poslední kšeft... Skvělé herecké výkony.

Psycho (1960)

psycho

Záskok (1997) (divadelní záznam)

"Neřikejte mi co tam není, já mám totiž děsnýho pamatováka, já to z tý hlavy prostě nedostanu!" :D Pro mě zatím nejlepší Cimrman co jsem viděl.

Válečníci (1999) (TV film)

Tak drsný film ale spíš drsná fakta než film. Vyprávěné velmi suše a stroze. Celkové pocity z filmu proto jsou hluboké ale ne díky tomu jak to bylo natočené jakož to spíš uvědomění si toho, že to byla skutečnost. Celou dobu sem si to tak trosku srovnával s Hotelem Rwanda, který byl o podobné situaci, přesto natočený mnohem lépe. Byl to spíš dokument než film.

Hotel Rwanda (2004)

Mám pocit, že když tady dávám 5* měl bych projít asi ostatni 5* filmy a polovině z nich dát jen 4* :O Moc drsné a pravdivé :(

Big Lebowski (1998)

Naprosto genialni komedie, uz dlouho sem se tak nezasmal.

Tenkrát v Americe (1984)

Nejvíce mě fascinovalo, že děti měli tak strašně podobné rysy, že je bylo možné poznat v dospělích rolích. V celém filmu byla atmosféra, že jsem skoro nedýchal. Úžasný film po všech stránkách děj, herci, režie, kamery, hudba... Docela bych si chtěl vychutnat původní 6h verzi :)

Americký gangster (2007)

První dojem - naprostá bomba. Něco takového jsem již dlouho neviděl. Mám horzně rád filmy co popisují něčí "celý" život, a jsou vystiženy ony zvraty "jednou jsi nahoře a někdy zase dole". Dobová atmosféra a pocity hrdinů z filmu doslova sálaly, jasných 5* ;)

Křišťálek meč (2007) (TV film) odpad!

Z "trilogie" pohadek na CT1, bezkonkurencne ta nejhorsi. Stopaz cca 1 hodina, dost malo, presto prilis hodne na to aby se do toho vesel tento "pribeh". Ostuda :( Doufam, ze CT jeste nekdy natoci neco hezkeho a nehodla nas krmit takovymto brakem i priti Vanoce.