Mír s tuleni (2007)

Je to takové strohé asi až moc běžně natočený dokument. Možná být to o půl hodiny kratší a vystižnější hodnotil bych víc.

Taková láska (1959)

Na svou dobu skvělé a na dnešní ale taky! Tolik originality co tento film má v současnosti nemá žádný. Závěrečná scéna a poslední soud s otevřeným konce, to je film zvládnutý na jedničku resp. na *pětku* :)

Šílení (2005)

Ne, že by to snad byl špatný film, herecké obsazení je výborné. Jen mi prostě Švankmajer nějak nesedí, tady mi ty jeho nechutné animace dojem z filmu spíš zkazily než podbarvovaly děj.

Můj soused Totoro (1988)

Hayao Miyazakiho mám rád, pár jeho filmum sem dal 5* Ale většina z vás by asi měla posoudit zda tohle a třeba Laputa: CITS se da po strance emoci, přibehu, kreativity a hudby vůbec rovnat a jestli jo tak propast tam je minimálně 2* dolu. Tohle je i s běžnejma animákama podprůměr, který tu sklízí procenta od "fanatickejch" zastáncu Miyazakiho animácké tvorby, nemůžu si pomoct. Když mám rád nějakýho řesiséra, neznamená to, že všechny jeho filmy ohodnotim 4* a 5* i když sou očividně slabší.

Konečně spolu (2007)

Zajímavej film o pocitech a rozpolcení ženy ve středních letech. Plný "babských" vtipů, kterejm sem se prostě nějak nesmál :) Divnej pocit, když okolo vás vybuchujou ženy smíchem a vy si jen s chlápkem vedle vyměňujete poloúsměvné pohledy :)

R(evoluce) (2007)

Hodně srdeční záležitost Mustafa Zaveriho ale mě moc zaujala! Krásný film o tom jakou roli hraje v životě náhoda a jaký je smysl života. Diskuze s Mustafem po filmu trvala skoro déle jak film a musela být "násilně" ukončena kvůli další projekci :D Velmi zajímavý člověk.

Hodné kočky (2008) odpad!

Taky jsem odešel velmi časně ještě asi s 1/4 kinosálu :) Kamera působila jak když ji někdo položí na lednici a zapomene na ní...

Poslední eskorta (1973)

Jednoduchý příběh ale fakt jsem se bavil. Jack Nicholson předvádí herecký koncert drsňáka. A film nenchá člověka oddychnout. Jestli se chcete královsky pobavit, tohle je jasná volba!

Byl jsem tady (2008)

Miluju filmy s retrospektivnim vyprávěním. Ale tohle už tu bylo a lepší :) Dobrej film.