Vše o mé matce (1999)

Transvestiti, transsexualové, prostitutky, feťáci a mezi tuto sortu je zasazen dojemný příběh dvou sester, dvou dětí a jednoho z nich... No Almodovara fakt nedávám.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Jo, už to tu bylo ale co jako... Prostě perfektní akčňák!

Howlův kráčející hrad (2004)

Asi se Miyazakiho budu muset přestat dívat abych si ho alespoň trochu pamatoval jako výborného tvůrce Mononoke a Laputa a neriskoval další zklamání jako například toto, Totoro nebo Cesta do fantazie... Nicméně co dodat přímo k Zámku v oblacích? Snad jen, to že ač sem se urputně snažil nepochopil sem to. Přišlo mi to jako vystřižený kus něčeho většího, jak když nás Miyazaki hodí doprostřed rozběhlého příběhu s tím, že známe všechny souvislosti a pojračujeme dál... Na konci něco velkého skončí a každý krom diváka v příběhu ví proč :o Absurdity jako, že zlá čarodějka zakleje holčičku a ta jí přesto pomáhá a snaží se ji chránit, no nevim :)

Most přes řeku Kwai (1957)

Dlouho jsem se na tento film chystal a úplně mě učarovala ta úžasná atmosféra a klidnost vyprávění která jde ruku v ruce s charaktery postav. Většinou mě staré filmy až tak neosloví ale tomuhle se to povedlo na výbornou. O kvalitách z ryze filmařského hlediska snad ani nemá cenu abych mluvit. Madness! :)

Earth (2007) (TV film)

Kvalitní dokument, jen mi přijde, že to tak nějak nemá uplně hlavu a patu, skáče se tam z jednoho místa na druhý. Ale pěkné záběry, hezky vystříhané z cyklu Planeta země :))

Lost Highway (1997)

Opět famózní dílo, bezmocně jsem 2 hodiny zíral do monitoru. Lynch prostě umí udělat fantastickou atmosféru, která na člověka opravdu zapůsobí, husí kůži sem měl během filmu asi 10x :) Tohle na člověka prostě zapůsobí a nechá v něm hluboký zážitek. A že to nikdo nechápe? To je prostě umění, proč to chápat :)

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Režisérovy Jamesu Mangoldovy, se v posledních 10-ti minutách povedlo vykonstruovat jinak téměř bezchybný scénář, plný naprosto pohlcující atmosféry k tak naprosto dokonale nelogické, rádoby emotivní frašce bez známky pravděpodobnosti. Již během filmu bylo pár absurdních situací ale nevadily, ale konec tomu dal takovou korunu, že mi tím naprosto zkazil celou tu plejádu předtím. Strašná škoda! Asi nebudu sám, když řeknu, že se mohlo jednat o jeden z nejlepších westernů všech dob. Nekoná se... :(

Zjizvená tvář (1983)

Těšil sem se těšil a sem zklamaný. Mít tenhle scénář v rukou Martin Scorsesi byla by to určitě bomba. I když Al Pacino předvádí ukázkového mafiálna, který má koule. Filmu právě ty koule docela chybí, tolik nevýrazných zbytečných scén :( Prostě bez emocí. Ke konci mi bylo skoro fuk jak to dopadne, jen ať už je konec. A finále kdy zabije asi 15 lidi co mají samopaly úplně sám by se spíš hodil do Ramba než do gangsterky. A mrzí mě, to fakt ale tento film je prostě těžkej průměr.

Uvnitř tančím (2004)

Po dlouhé době film, který u mě dokázal vyvolávat emoce scénu po scéně a ne jen 5minut na konci. V jednu chvíli sem se smál jak blázen za 3 minuty byl strnulý na židli se slzama na krajíčku a takhle se to postupně střídalo celou dobu. Celkový zážitek vynikající. Vůbec to není takové to běžné americké drama s jasnou linii od začátku až do konce. Vlastně jsem měl původně trochu předsudky k tomuto filmu, přeci jen anglických filmů, na rozdíl od seriálů, mě víc zklamalo než potěšilo. Ale tady se podařilo! Dík

Adelheid (1969)

Já nevím no, asi prostě nedokážu tak docenit tyhle staré filmy ale fakt mi to na 90% nepřipadá. Celé to je takové moc fádní bez většího děje. Někomu možná pointa stačí ale já očekávám víc.