Harry Brown (2009)

Variace na Gran Torino? Bohužel poněkud slabší bez patřičného spádu a atmosféry.

Prokletý ostrov (2010)

Přesně můj oblíbený žánr v mistrovské podobě.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Podobně pitomou pohádku jsem viděl naposled loni na štědrý den, začíná z toho být klasika :( Naprosto neoriginální příběh, místy opravdu trapné herecké výkony, dramaturgie nula a hudební doprovod ala Smoke on the water, no to mě poser...

Zločinec (2008)

Ano, je to svým způsobem omleté téma, ale má to i svoje originální prvky. A hlavně - je to natočeno výborně - skvělá práce s emocema, přestože film neuchvacuje žádnými efekty. Kéž by takovýchto filmů bylo dnes víc.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Kruciprdel, to se mi líbí tyvole! :D

Deiji (2006)

Celkem kýčovité vyprávění o milostném trojlístku.

Francouzská spojka (1971)

Film od začátku nasadí laťku utahané kriminálky s nadpozemsky primitivní zápletkou, a udrží si svoji úroveň až do konce, který jakou koliv dramatičnost postrádá naplno. O atmosféře nemůže být řeč. Nemohu si pomoci, ale film z kterého čiší takový amaterismus jsem dlouho neviděl. Opravdu ani všemi opěvovaná honička s nadzemkou mi nepřišla ničím vyjímečná. Zvažoval jsem zda přihlédnout k datumu výroby a přidat hvězdu ale po zhlednutí Drsného Harryho - stejný rok, stejný žánr, 100% víc všeho. Nemohu.

Na Zlatém jezeře (1981)

Krááááááása, už při prvních kamerách na potáplice a západ slunce nad jezerem při piánu naznačovalo, že půjde o nevšední zážitek. Ale poté co hlavní dva představitelé poprve promluvili,už to bylo jisté! Za celou dobu 6 herců, včetně pošťáka a přitom taková atmosféra, jejich výkony jsou strhující. Jedná se proste o nádherný film, který pohladí na duši, takové filmy se dnes již nevidí.

100 sladkých holek (2000)

Takovéhle filmy by měli zakázat točit, bože to byla taková bezduchá nuda :(