Klip (2012)

No popravdě to celé bylo dost nudné a vypovídací hodnota je značně zkreslená. Bývale to mohlo být lepší kdyby to mělo nějaký děj, hloubku a něco to nabízelo krom hulení čůráku a zmatenejch střihů z mobilního telefonu... Jako komedie moc nudné. Jako dokument moc neseriózní a nevypovídající. Jako porno moc antivzrušující. Co to tedy mělo být?

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Yes! Po dlouhé pauze jsme se dočkali velmi důstojného pokračování. Má to vše co měli staří tobří kluci z trpaslíka. Už jen český dabing a bude to úplně bez chybi :-)

MasterChef (2012) (pořad) odpad!

O čem to je? Je to maximálně přehrávaná reality show, která nemá s vařením nic společného. Pořad plný absurdit, dramatické hudby, uměle vyvolaných a přehraných rádoby dramatických a emotivních scén. Hodnotící trio aspiruje na idioty roku, kdo to proboha je, proč se tvaři jak kašpárci a jsou důležití jak ho***? Vztah k soutěžícím se dá taky těžko vypěstovat. Tohle je opravdová žumpa televizní zábavy.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Mám to (ne)štěstí, že jsem opravdu transferoval jeden projekt do indie a proto tu nacházím spoustu vtipných situací, co opravdu sedí jak prdel na hrnec... Bohužel dojem z celého seriálu mi kazí sentimentální a soucitná linie příběhu, škoda. Kdyby se USA odvážila bez servítek si udělat legraci z Indického outsourced systemu a vykašlala se na skryte omluvy, mohlo to byt mnohem lepší.

Prometheus (2012)

Prometheus je super! Po přívalu negativních názorů a komentářů, jsem šel do kina víceméně bez očekávání a celkový dojem byl velmi dobrý. Výlevy zklamání se opírají z valné většiny o rozdíl od subjektivních očekávání, ale proč? O tom to není. Prometheus nabízí ucelený děj s pěkně hutnou atmosférou a v perfektním grafickém kabátě. Rozhodně jedno z nejlepších novodobých sci-fi, dobře doplňující existující skládanku.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Přesto že mě po prvním díle seriál nechal naprosto chladným, dal jsem tomu šanci a v relativním poklidu dokoukal první sérii. Inu z počátku mě nejvíce zaujaly akorát tak šukací scény, což mi přijde trochu málo. Nakonec jsem si přecijen pár postav oblíbil a do děje se trochu více vžil, přesto mi seriál rozhodně nepříjde tak úžasný jak podle většiny evidentně je. Seriál je po filmařské stránce výborný, výprava skvělá. Nicméně nemám potřebu s druhou sérií začínat, historické fantasy není můj šálek kávy, možná někdy při dlouhých zimních večerech. Oblíbené postavy: Tyrion Lannister, Khaleesi, Arya Stark , Syrio Forel.

Sherlock (2010) (seriál)

Seriál s metráží celovečerního filmu, kde sledujeme namachrovaného Sherocka, jak si nechává masírovat svoje ego kam přijde a když se tak nestane, tak si pomůže svépomocí. Škoda, že už po 20ti minutách průměrný divák bude schopný odhadnout 80% následujícího děje a vraha odhalí o 10min. dříve než No.1 Sherlock, ovšem ne s tak dramatickým výrazem. Téměř nulová atmosféra s triviální zápletkou, všudypřítomná podbízivost divákovy a přepálená metráž, to je nový Sherlock. TOP10 na CSFD si neumím logicky vysvětlit a vlastně ani jinak vysvětlit. Celé to je takové nedomyšlené až primitivní.

Life Cycles (2010)

Pro někoho možná srdcovka, pro mě rádoby líbivý dokumentární snímek o kole, který chce ukázat možná až moc najednou a přitom komplexita celého vyprávění zanikne v nudných komentářích a vysekaných "wow" scénách. Mohlo to být více dynamické, více komplexní. Znovu už bych se na to nepodíval, protože informační hodnota mizerná a co se týče akčních scén, je spousta dynamičtějších a atraktivnějších snímků a i když nemají skoro hodinovou metráž, jsou pro mě zajímavější, možná právě proto.

Umělec (2011)

Z počátku jsem měl k celému filmu předsudek a do jisté míry za to mohla zlatá soška, která jak to v posledních letech bývá, je dosti kontroverzní od pohledu diváka. Ale k věci, The Artist dokáže zaujmout a nabízí docela jinou atmosféru než klasický film, ne lepší ne horší, prostě jinou. U filmu se určitě nudit nebudete, proto doporučuji zhlédnutí pokud váháte z tohoto důvodu, jako já původně. Výkon Jean Dujardina byl oceněn rozhodně právem a vystihl hlavní postavu dokonale.

Luther (2010) (seriál)

Perfektní námět, spousta nečekaných zvratů a Alice <3