Kill Bill (2003)

Vizuálne pekne spracovaný film je pre mnohých zaujímavý najmä tým, že ho natočil QUENTIN TARANTINO, inak by okolo neho asi nevznikol taký veľký rozruch. Tým však nechcem uberať jeho kvality, je to určite vynikajúci film, ktorý obsahuje kvalitný soundtrack a všetky kapitoly, z ktorých sa skladá, sú svojim poňatím viac ako zaujímavé (napr. anime sekvencia). Škoda len, že z najväčšej akčnej (a najkrvavejšej) scény filmu po pár minútach vidíme len čiernobiely obraz, čím chcel TARANTINO asi ukľudniť cenzorov, no nás divákov ubral o jej pôsobivosť. Celkom zbytočný ťah, useknuté hlavy, či končatiny a následne prehnane striekajúca krv by na farebnom plátne vyzerali ešte efektnejšie.

Tanec s vlky (1990)

Tanec s vlkmi je prekrásny film. Je to film takých kvalít, ktorý sa niektorým režisérom za celý život nikdy nepodarí natočiť. Kevinovi Costnerovi sa to podarilo hneď na prvýkrát a zrejme aj naposledy. Okrem kvalitnej réžie sa mu podarilo podať i dobrý herecký výkon, ktorému zdatne sekundujú jeho indiánski kamaráti. Ak by som však mal na filme niečo vyzdvihnúť najviac, bola by to hudba Johna Barryho, ktorá v spojení so zábermi drsnej prérijskej krajiny predstavuje nezabudnuteľný filmový zážitok.

Con Air (1997)

Najväčším plusom filmu je jeho herecké obsadenie. Prekvapením je najmä účasť Johna Malkovicha, ktorý sa do podobného žánru zatúla len málokedy. Svojho Cyrusa Virusa si s chuťou užíva, podobne ako väčšina hercov v úlohách úchyláckych vrahov. Z pohľadu Bruckheimera priemerné, s jeho podobnou Skalou sa film nemôže rovnať. A aj preto nemožno Con Air zaradiť medzi špičku akčného žánru.

Mladé pušky II (1990)

Slabý scenár, nevýrazné prestrelky, celkovo veľká nuda. Jediný dôvod prečo sa oplatí si film pozrieť až do konca, sú pesničky od Jon Bon Joviho počas záverečných titulkov. Preto až tie 2 hviezdičky.

Carnivale (2003) (seriál)

PRVÁ SÉRIA. Carnivale je rozhodne netradičným a veľmi kvalitným seriálom, ktorému sa podarilo už od prvého dielu navodiť bezchybnú atmosféru. Veľký podiel na tom majú "divné" postavy tohto zábavného lunaparku, už teraz sa nemôžem dočkať, kto sa ukrýva pod menom Vedení. Záverečný diel bol naozaj vynikajúci, no skončil, ako to už býva, v tom najlepšom. Už sa teším na druhú sériu! DRUHÁ SÉRIA. Potvrdzuje kvality celého seriálu, po príbehovej stránke je ešte o čosi zaujímavejšia a v podstate všetko, čo bolo dobré v prvej sérií nájdeme i v druhej. Celkovo povedané sa mi druhá séria páčila ešte viac ako prvá a opäť dokazuje, že tu máme čo do činenia s jedným z najpozoruhodnejších televíznych seriálov, aký kedy uzrel svetlo sveta. Už sa teším na tretiu sériu!

Neúplatní (1987)

Vynikajúca réžia Briana De Palmu (skvele zvládol najmä scénu s kočíkom), kvalitné herecké výkony (sympatický Costner, oscarový Connery, slizký De Niro) a hudba Morriconeho robia z filmu nezabudnuteľnú podívanú. Film je zaujímavý okrem iného aj tým, že nazerá na mafiánsku problematiku z tej správnej strany zákona.

R2-D2: Beneath the Dome (2001) (TV film)

Zábavný dokument o jednom z najväčších nehumanoidných hercov filmového sveta. Neverili by ste, čo o ňom dokážu prezradiť jeho ľudskí kolegovia.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Najvernejšie a najcitlivejšie spracovanie celého Ježišovho života, ktoré musí uspokojiť každého veriaceho. Kvalitné herecké obsadenie dopĺňa dobrá hudba Maurice Jarreho. Robert Powell v role Ježisa svojim výzorom predstavuje toho najtypickejšieho Krista, akého som kedy na obrazovke videl.

Vzpoura (2001) (TV film)

Na televízny film veľmi pôsobivé spracovanie, akčné scény dosahujú kvalitu celovečerných filmov. Film má kvalitné herecké obsadenie a z môjho pohľadu bol zaujímavý aj tým, že sa natáčal v mojej rodnej Bratislave.

Seržant Bilko (1996)

Na tento film som sa tešil ako na ďalšiu Martinovskú komédiu, no vzišla z toho jedna z najväčších núd, aké som za posledné roky videl. Škoda.