Great Pretender (2020) (seriál)

Když si vzpomenu, že před dvěma roky v létě, kdy byla odvysílána snad jenom první epizoda, toto mělo na MALu cca 1.38 a hůř (lol, what a joke, you morons fr), tak se směju o to víc. (Aneb když přehnaní fanoušci SnK nepochopí, že opravdu ještě nedostanou poslední sérii tak brzo - jokes on you, it's MAPPA in the end!). A nyní to má, pěkně prosím, 8.41 :))) *lemme laugh here a lot* ... Co k příběhu říct? Welp, první část fantastická, druhá část nudnější - bratři princové mě moc nezaujali - třetí část mě okouzlila aneb ne každé "slavné" umění musí být uměním nebo slavné. A poslední část? Welp, přeslazený happy end, ale proč ne? Já jsem se bavila královsky, nad grafikou jsem slintala blahem (he he he) a i ten soundtrack mě ve finále trochu oslovil. Takže mám celkem dilema, hodnotím asi 8,5... ale spíše se přikláním k 9/10. Hodnocení podle arců - 11/10 - cuz why not, let's go!! 7/10, 9/10, 8/10. PS: "HEEEEELP MEEEEE PLEAAAAASE." :D

Sangacu no Lion - Season 1 (2016) (série)

Že by to bylo až "tak úžasné", jak mi o tom plno lidí básnilo, říct nemůžu. Jo, byl to zajímavý příběh o nevšedním hraním shogi, s komedií, která se tak trochu ne vždycky hodila, ale whatever, a hudbou, které jsem moc na chuť nepřišla. Přesto si mě Kiriyama Rei něčím nevšedním získal a vybojoval si v tomto dlouhém souboji, který nám trval skoro půlku dne, 7,5/10. A možný příslib, že se na druhou sérii podívám někdy, až bude zase nálada si trochu pohrát.

Ayakashi: Japanese Classic Horror (2006) (seriál)

První příběh zajímavý, druhý příběh nudný, třetí příběh pastva pro oči. Osobně jsem se do tohoto krátkého díla pouštěla právě kvůli tomu třetímu příběhu a nezklamal mě ani na vteřinu. První příběh o pomstě jedné manželky, jejíž kletba manžela pronásledovala ze záhrobí, druhý příběh naprosto nezajímavý... měla jsem chuť ho přeskočit (aneb "láska jak žito, u které jsem se zase prospala"). Ale třetí příběh mi to bohatě vynahradil a grafika byla jenom krásným dodatkem. Pocitově okolo 7,5/10. Ale za záhadného lékárníka, na kterém jsem mohla oči nechat, dávám nakonec 8,5/10.

Proč? 13x proto - Série 4 (2020) (série)

Měla jsem obavy, když jsem se pouštěla do poslední série a bohužel se naplnily (a možná byly ve finále i děsivější, než jsem čekala). Za mě seriál mohl skončit druhou řadou (nebo mohla být jenom druhá řada, která byla - asi se opakuju, ale whatever, tato série se opakovala ve svých nesmyslech už dost dlouho - TOP). Je to škoda. Promarněná šance i materiál. Ale už to máme za sebou a "zbývající" studenti z Liberty High School taky. To mohli rovnou natočit nějakou survival game se studenty. Bohužel, závěrečná řada byla pro mě větším zklamáním, než ta třetí.

Proč? 13x proto - Maturita (2020) (epizoda)

Tak trochu komedie na druhou, která se nevydařila, ale proč ne. "Emotivní" rozloučení s postavami, které pro mě až tak emotivní nebylo. Jen mě mrzí "návrat" Hannah, kdy se téměř nic nestalo, neřeklo.. Ale zase to vynahradily záběry na Tylera, Cyruse a pár dalších. PS: Proč proboha "Graduation" přeložili jako maturitu?! Někdo si asi oblíbil google překladač...

Proč? 13x proto - Ples (2020) (epizoda)

Prozatím asi nejlepší díl z celé série zatím (až na "random dalšího gaye" z řad dospělých aneb opravdu tam museli vecpat ještě jednoho? Nic proti gayům, proti LGBT skupině nic nemám a mám mezi nimi spoustu přátel, ale v tomhle seriálu je toho prostě až moc a kazí to dojem - to je jakoby opravdu každý druhý byl gay...). Ples se jim moc povedl. Potěšila mě i scéna Claye a jeho matky, kdy se ho ptala, zda si s ní zatančí. A pohled na Montyho, kterak tančí s Calebem, stál za to. A "králové" plesu - well, Alex mi pořád na gaye moc nesedí, pořád mi to prostě přijde random. Ale whatever, i to se jim povedlo. A Justin? Well, we could see that coming, couldn't we?

Proč? 13x proto - Přijetí/zamítnutí (2020) (epizoda)

What the fuck is that? Tu jednu hvězdu dávám za pár scén s Cyrusem, za nic jiného. Protože ta "vzpoura studentů" nebo potvrzení, že Clay je v podstatě psychopat, moc přesvědčivé nebyly. Aneb jak se vysrat na celý koncept seriálu, část osmá. V příštím díle určitě uvidíme ještě hromadu sraček, co nebudou dávat smysl. Ztratila jsem veškerou naději, že se z toho stihnou ještě vyhrabat. :)

Proč? 13x proto - Přijímací pohovor (2020) (epizoda)

Děkuji Netflixu za možnost posunout o 10 vteřin dopředu. Aspoň jsem o to rychleji mohla utíkat scénám s nemožnou a otravnou Ani. :)