Šokugeki no Sóma - Season 1 (2015) (série)

Ale jo, člověk se i příjemně pobavil nad občasnou absurditou receptu, nad kterou by Zdéňa Pohlreich asi kulil oči a Gordon Ramsay by nevěděl, co hodnotit dřív. "Orgasmy" z jídla zde byly rozhodně snesitelnější, než "jiné orgasmy" (*cough* Jo, dívám se na tebe, Kakegurui! *cough*), některé recepty šílené, ale po vizuální stránce hodně lákavé. Příjemně strávených pár dnů při postupném sledování 24 dílů/jednohubek. Ať žije vaření! 9/10

Kobajaši-san či no Maid Dragon (2017) (seriál)

Příjemné, zábavné, klidné a milé anime. Kobayashi-san je váš typický, věčně pracující japonec. Její "opice" jsou k nezaplacení. Tohru je oddaná služebná (se sklonem k masochismu - až se na to někdy budu dívat znovu, zkusím spočítat, kolikrát si ten ocas usekla). Kanna je vaše roztomilá lolitka, co se prostě nezmění. Děj není náročný, jedná se o několik malých epizodek ze života Kobayashi, Tohru a Kanny a jejich dalších přátel. PS: "D like a dragon!" :)

Šingeki no Bahamut - Genesis (2014) (série)

Moc pěkný počin. Od sympatických postav přes krásný soundtrack a hudbu celkově až po vydařený konec. Dlouhou dobu se mi nestalo, abych ujížděla na podobné dobrodružné fantasy výpravě a přitom nevěděla, kterou stranu bych podporovala (Bacchus wins either way :D).

Adžin - Season 2 (2016) (série)

Druhá série je o chlup lepší, než ta první. Více akce, více krve, více násilí. A hlavně jsem si uvědomila, že Satou-san je strašně skvělá postava. Když se na něj zaměříte trochu víc, protože ho už trošičku znáte z první série, tak se může stát, že vám bude i sympatický. Pro mě rozhodně byl sympatičtější, než Nagai a celá hlavní sestava kolem něj. 7,5/10

Vinland Saga (2019) (seriál)

Mistrovské dílo. Nemám výtek. Drobné detaily nebo nejasnosti s chováním postav v té době s radostí přehlédnu, protože takový příběh jsem dlouhou dobu neviděla. Úžasné zpracování, dokonalost, ale co bych do WIT čekala. Skvělý vývoj postav. Že se Thorfinn chová jako dítě? Ano, protože je v pubertě a jeho jediný cíl byla pomsta (SPOILER: které nakonec nedosáhl). Jeho uřvanost někomu může lézt na nervy, ale opět podotýkám, že se jedná v podstatě ještě o dítě v našich měřítkách. Askeladd, velká postava sama o sobě. Postava, která mě zaujala ihned na začátku. Díky němu jsem se každý týden těšila na neděli a užívala si jeho promluvy ke svým lidem, byť je v hloubi duše nenáviděl coby prokleté Dány v jeho očích. Tak nějak nevím, co více napsat, protože celý tento seriál je nepopsatelný. Skvělý zážitek. Z jeho syrovosti vás bude mrazit. Drobné detaily, které mě chytily za srdce. Poslední díl byl překrásný, byť jsem celou dobu křičela, že se tohle nestalo. Na druhou stranu - bylo toho potřeba, aby se Thorfinn mohl posunout dál. A vzhledem k vyobrazení nových postav na konci dílu... v blízké době očekávám film a já mohu jenom doufat, že k němu přibude taky i druhá řada, protože se s radostí vrhám na mangu.

Mirai nikki (2011) (seriál)

Když se konečně "dokopete" k tomuto seriálu, tak máte obavy. Dosáhne to svých ovací? Nebo to bude průměr? Já se přidávám na pozitivnější stranu. Sice hlavní hrdina pro mě není hrdina, takže jsem ho ze svého hodnocení úplně vypustila, protože tak neschopnou postavu jsem dlouhou dobu neviděla, ale hravě ho zastiňují ostatní postavy. Ano, právě na Yuno Gasai (a taky Akise Aru, na kterého jsem taky nedala dopustit.. a podívejme se, jak dopadl *sarkastický smích a povzdech* Proč je tomu tak vždycky...) jsem před lety narazila poprvé. "Nevinná" dívka, která vám všem pomotá hlavu svým roztomilým kukučem a úsměvem. Co se skrývá za tím bezstarostným úsměvem? Rozebírat její motivy a psychologii, to bych tady byla do půlnoci (na druhou stranu mi tohle anime udrželo pozornost do 3. do rána, takže toliko asi k příběhu). Kdybych chtěla, kritizuji, kde můžu, ale neudělám to, protože Mirai Nikki je pro mě jakýsi symbol thrillerů/horrorů, něco, čemu jsem se podvědomě vyhýbala, protože jsem se bála, že budu zklamána. Ale nelituji. Byla to jízda a já si užila se vším všudy.

Šinčó júša: Kono júša ga ore Tueee kuse ni šinčó sugiru (2019) (seriál)

Váš typický isekai seriál, kde hlavní hrdina zachraňuje svět. Ale pozor - tento hrdina není jako kdejaký jiný - on je totiž natolik opatrný, že před každým soubojem si jde raději zvýšil lvl, aby měl jistotu. (a pak nepřítele čeká jasný one-shot, ale proč ne). Nejotravnější postava? "Bohyně" Listarte. Protože tahle otravná prsatice totiž nemůže na chvíli posedět zticha a nechat hrdinu, aby dělal, co jako hrdina dělat má... i když některé její ksichtíky stojí za to. Opakující se zápletky, kdy hlavní hrdina dostane místo, aby předvedl, jak se zase zlepšil, ale časem nudí, vtípky už ztrácejí na humoru, "ready perfectly" časem už také nemá ten správný nádech.. ale pořád je to snesitelnější, než nějaké jiné isekai anime, takže si to ode mě těch 6/10 s odřenýma ušima zaslouží.

En'en no šóbótai (2019) (seriál)

*když se chystáte vložit komentář a náhodou si přečtete Jeoffreyho komentář předem, tak si uvědomíte, že tak nějak shrnul vaše myšlenky dokonale (zase)* :D Asi mi čte myšlenky, protože v mnohých bodech se shodujeme. Takže já dodávám, že se na další sérii těším, protože pár otázek zůstává nezodpovězených a já na ně odpovědi prostě chci.

Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen (2019) (seriál)

Jsou anime, která vám dají mnoho akce, romantiky a všechno možné, když se jedná o isekai. Takovýchto anime je spousta a já jimi většinou pohrdám, protože jsou "na jedno brdo". Ale tak krásné anime, jako je Honzuki no Gekokujou najdete jen málokdy. Překrásně Iyashikei, hlavní hrdinka se snaží vytvořit knížku ve světě, kde jsou knihy jen ve velmi omezeném množství a drahé. Stokrát raději se budu dívat na Main/Myne a její snahu vytvořit knížku, než věčně se opakující souboje v jiných isekaiích. Main/Myne si mě získala ihned, protože jako ona sdílím i já velkou lásku ke knihám. Každá středa díky ní byla milým pohlazením po duši. Její otec mi také přirostl hodně k srdci. (Hlavně po jedné scéně.. a když pak vidíte mangu, tak vás to dostane o to víc. Trochu mě mrzí, že ten "drobný detail" v anime vynechali, ale co už. I tak je to krásné.) A už se nemohu dočkat další série, protože je to ten správný šálek pro mě. :) 10/10 PS: Jedná se o jedno z nejlepších anime této sezóny a umístilo se na druhém místě pod Hoshiai no Sora.