Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen (2019) (seriál)

Jsou anime, která vám dají mnoho akce, romantiky a všechno možné, když se jedná o isekai. Takovýchto anime je spousta a já jimi většinou pohrdám, protože jsou "na jedno brdo". Ale tak krásné anime, jako je Honzuki no Gekokujou najdete jen málokdy. Překrásně Iyashikei, hlavní hrdinka se snaží vytvořit knížku ve světě, kde jsou knihy jen ve velmi omezeném množství a drahé. Stokrát raději se budu dívat na Main/Myne a její snahu vytvořit knížku, než věčně se opakující souboje v jiných isekaiích. Main/Myne si mě získala ihned, protože jako ona sdílím i já velkou lásku ke knihám. Každá středa díky ní byla milým pohlazením po duši. Její otec mi také přirostl hodně k srdci. (Hlavně po jedné scéně.. a když pak vidíte mangu, tak vás to dostane o to víc. Trochu mě mrzí, že ten "drobný detail" v anime vynechali, ale co už. I tak je to krásné.) A už se nemohu dočkat další série, protože je to ten správný šálek pro mě. :) 10/10 PS: Jedná se o jedno z nejlepších anime této sezóny a umístilo se na druhém místě pod Hoshiai no Sora.

Hošiai no sora (2019) (seriál)

Za mě nejlepší anime podzimní sezóny 2019, a momentálně válčí i o první místo s jiným anime celkově z roku 2019. Jsem hodně ujetá na podobné věci. Psychologie postav, jejich vztah k rodičům a k okolí, jak se postaví ke svým problémům, vývoj dospívajících kluků, kteří hledají trochu pochopení a možná že i lásky, a tu překvapivě nacházejí ve svém tenisovém klubu. Příběh není pro každého. Kdo to zažil, dokáže se vcítit do Makiho strachu, když vidí svého násilnického otce, kterak si jde pro peníze. Každý by se krčil, aby ho zase nezmlátil. Stejně tak Toumova matka, která svého syna prostě nemá ráda, vidí jen jeho staršího bratra, jako dokonalý vzor všeho pro ni (však si na konci zvolí taky jeho... což byla první krutá rána na konec od autorky). Poslední díl mi totiž připravil velkou škálu emocí. Radost a hype, protože ten zápas stál za to. A vy prostě Makimu a Toumovi musíte fandit, protože si je zamilujete. (A hlavně se nedá odolat té hudbě, kterou si prostě zamilujete) A vidíte jejich snahu. Obavy a strach, když jsem viděla Makiho přijít domů, obálka s penězi prázdná, jeho matka nikde (co se s ní stalo?) a když se blížil konec a vy jen vidíte útržkovité scény, tak musíte prostě v hlavě křičet, ať to Maki nedělá. Je tam jen náznak, ale každému je jasné, co se bude dít dál. I když tady (budu trochu rejpavá, ale co už) mi trochu nesedí, že Maki přetočil o 180 stupňů... Celou dobu se bojí, snaží se před ním nějak bránit.. ale třeba získat odvahu, když se za něj Touma postavil. Všechny postavy by se daly zanalyzovat... Když se potom člověk dozví, že původně mělo být 24 dílů, tak je mu ještě mizerněji... hlavně, když se jedná o seriál, na který se každý čtvrtek těšíte a milujete ho i jeho postavy (jedno z mála on-going anime, u kterého jsem si pamatovala děj i postavy, což je opravdu výjimečné). Za mě 10/10, i když za ten konec bych chtěla autorku profackovat (na její obranu, co jsem četla, se dozvěděla o změně počtu epizod na poslední chvíli... takže mohu jenom úpěnlivě doufat, že někdy v daleké budoucnosti vyjde druhá série, nebo aspoň OVA, protože já ty kluky miluji, i s jejich obavami, strachy, špatnými vlastnostmi... a smutným osudem) PS: Když si neuvědomíte, že máte stránku zase zobrazenou na diskuzi a dáte vložit *facepalm*

Beastars (2019) (seriál)

První furries, které mě opravdu dostalo a já si ho zamilovala dřív, než jsem si to uvědomila. Můžeme hledat všelijaké výtky, ale proč? Bavíte se? Tak jedině dobře. Občas jsou scény přitažené za vlasy, jindy lehce úsměvné, ale já si nemohu pomoct a prožívám ty jejich trable s nimi. Legosi je skvělá hlavní postava, Haru je z počátku otravná, ale postupně se vám začne pomalinku otevírat, jako Legosimu. A Louis? Z toho se ve finále stala úplně nová kapitola sama o sobě. Těším se na druhou sérii, protože otázek mám v hlavě mnoho. 9/10

Kakegurui - Season 1 (2017) (série)

Hry bez pořádných pravidel, kde můžete vsadit (úplně) všechno (samozřejmě je dovoleno podvádění). A kdy můžete sledovat během 12 dílů minimálně jeden orgasmus Yumeko a jiných. Na MALu vysoké hodnocení a já si zase lámu hlavu proč. Asi se všichni soustředili na "hype" a orgasmy, to by i možná sedělo. Ale příběh byl tuctový, průměrný, animace hezká, OP i ED nic moc... asi nejsem cílová věková skupina. Za mě 6/10 a myšlenka, že někdy možná kouknu na další sérii. Pro tentokrát mě hraní neláká na pokračování.

Óšicu kjóši Heine (2017) (seriál)

(Varování: Vulgarisms all the way, bitch, since Terezinka is mad as fuck.) Předtím, než mě bude chtít někdo ukamenovat za kacířství, nezanime-osobu, říkám předem, že je mi úplně u prdele, že zde na čsfd se anime nejspíš hodnotí víc pokrytecky. Ano, kdybych chtěla, ty nedostatky bych tam viděla, ale já je nechtěla vidět. Proto jsem si Oushitsu Kyoushi Heine užila a určitě si na ně za týden ještě vzpomenu. Co byste taky čekali od čtyř rozmazlených princů, co měli doposud vše naservírované na talíři? (A proč se trápit vladařením, když stejně nejsou první v řadě? *cough* Slavný vyvolený prvorozený, kterého uvidíme max. tak 3 minuty v celém anime? Where the fuck were you the whole time? *cough* Okay, nevermind.) Některé komentáře na různých anime "komunitách" mě téměř vylekaly, že to bude hrozné, ale já si to užila. Má to možná pomalejší tempo, but fuck off. Tohle jsem potřebovala. A taky potřebuji podobného roztomilého učitele, kterého bych vláčela všude s sebou. :3 Třeba by mě to studium i bavilo. :D 10/10

Stand My Heroes: Piece of Truth (2019) (seriál)

Typická, průměrná reverse-harémovka. Příliš těžký děj nečekejte, přestože je zde vidět snaha. I tak to bylo jedno z těch mála lehce snesitelnějších reverse-harém-anime, kdy hlavní hrdinka neslintá blahem nad každým chlapem, co kolem ní projde. (A taky občas trochu používá i mozek.) 5,5/10

Adžin (2016) (seriál)

Čím bych začala? Animace je otřesná, co si budeme povídat. Ale když to přehlédnete a dáte příběhu šanci, jistě vás zaujme. Téma nesmrtelnosti je zde zajímavě podané, a s ním i spojená krutost lidí, kteří se pochopitelně bojí neznámého a musí to za každou cenu zkoumat. Příběh z pohledu kořisti na útěku, která netuší, komu může a komu nesmí věřit, byl dobrý nápad. Poslední epizody jsou důkazem toho, že akce v tomto seriálu rozhodně není pomálu a já si právě užila spíš tu druhou část. Jistě, můžeme srovnávat s Tokijským ghoulem... ale já se ptám proč? Jasně, příběh je podobný, ale v případě Ajina je zde větší gradace. (Netuším, jak vypadá manga, nečetla jsem.) Nejistota a nenávist lidí je zde také stejná. Diskuze "Ghoul vs. Ajin" mě minula. Nechci porovnávat. Obě díla pro mě mají ceněné místo, protože je v nich dostatek násilí (jen ta krev tam chybí, ale co už). Nebudu tu filozofovat. Za mě slušných 7/10 nakonec.

Čódžin kókóseitači wa isekai demo jojú de ikinuku jó desu! (2019) (seriál)

Prozatím drop po 5. - 6. díle, protože vymývat si mozek hrozným anime nemá pro mě cenu. Až se budu jednoho dne hodně nudit, třeba se na to dodívám (pochybuji). 12.2.2021 nuda mě dohnala k tomuto anime. Nic se nezměnilo, je to pořád stejně nudné a otravné.

Hókago saikoro Club (2019) (seriál) odpad!

Nudné anime o ještě nudnějších holkách (které jsou samy o sobě nezáživné..) s tak velkými životními problémy (které mě absolutně nezajímají)... a počínajícím gamblingem. Dívat se na to jindy, třeba by mě to bavilo. Bohužel, pro tuto sezónu jsem našla anime, které mě téměř pokaždé dokázalo uspat bez velké námahy. Aneb když místo anime děláte jiné činnosti, než abyste sledovali daný díl, nejspíš to o něčem svědčí. Jediné pozitivum vidím na majiteli prodejny her (černoch s brýlemi, jehož jméno mi uniklo) - snad jako jediná postava mě aspoň trochu zaujal. Ale věřím, že i toto anime si najde své nadšené fanoušky.

Val x Love (2019) (seriál)

Harém? Check. Ecchi? Check. Incest? Kinda. Boring? Yes! Tak proč jsem to dosledovala? Jediné pozitivum je možná tak OP.. a pár vedlejších postav, které se na scéně objevily možná tak max. 5 minut. Smutné.. Aby celé anime bylo založené na oplzlých scénkách s hlavním hrdinou, který si přeje "jenom" studovat, zatímco kolem něj pobíhají (a slintají) tak neodolatelně krásné dívky a on častokrát spadá "do nevinného osahávání, případného "rape" nebo "face to bobies" klišé, tak je jasné, že mě to přestane bavit. 4,4 (ironicky 6,6666 protože to bylo opravdu peklo)