Dr. Stone (2019) (seriál)

Pár věcí nedořešených, nevysvětlených, ale slib druhé série na konci 24. dílu mě o to víc potěšil. 24 pátečních večerů bylo hned příjemnějších právě se Senkuem/Senkem (I don't give a fuck about the fucking spelling anymore :) ). Některé věci byly úsměvné, jiné se tvářily chytře... a víte co? Já to tomu mladému géniovi i žrala (ne, vůůůůbec se nejednalo o moji úchylku na bílé vlasy :P ). Některé výrazy hlavního hrdiny i jiných mám uložené, a když budu mít blbou náladu, vím, že mě ty ksichtíky rozesmějí. Za mě 9,5/10 a příjemná podívaná. PS: Buďme upřímní - to Senkovo počítání na začátku by nás všechny přestalo bavit po pár minutách.

Amagi Brilliant Park (2014) (seriál)

Kanie a jeho snaha (lehce vynucená zbraní hned v úvodu prvního dílu) zachránit park mě bavila. Všechny možné prostředky jsou zde povoleny. Postupně jsem si oblíbila i Moffela, který mi z počátku lehce vadil. I tak to byl příjemný zážitek. 7/10 PS: Poslední díl nehodnotím, protože jsem u něj málem usnula. To byl pokus o špatný vtip, opravdu. :P

Bonjour ♪ Koiadži patisserie (2014) (seriál)

Krátké, úsměvné, průměrné reverse-harém anime, kterak po hlavní hrdince "jedou" učitelé a spolužák. Být o pár let mladší, tak si to užívám, nyní se jen sarkasticky usměji a půjdu hledat jiné, duchapřítomnější anime. 5/10

Léto s Marnie (2014)

Moje první setkání s Ghibli studiem. A výsledek? Spokojenost a příjemné pohlazení po duši. Grafika mě odrazovala (asi hlavní důvod, proč jsem zatím nic z tohoto studia neviděla), ale příběh mě vtáhl, soundtrack nádherný, závěrečnou píseň jsem si zamilovala. Sice mě asi tak v před půlkou filmu napadlo: "A co kdyby Marnie byla....." a měla jsem pravdu. To mi možná zkazilo výsledný dojem, ale i ten je ve finále hodně pozitivní. Dlouho jsem váhala, je to někde na pomezí 8-9/10. Dávám 4* pro tentokrát.

Bakemonogatari (2009) (seriál)

"Baka"monogatari. Takhle šílený příběh jsem hledala dlouhou dobu. Arararara-.. (*kousla se do jazyku*) -gi-kun a Oshino jsou skvělé postavy, které jsem si oblíbila i v prequelech k tomuto "veledílu", kterému jsem se pořád vyhýbala, ani nevím proč. Šílenosti, které se zde dějí, mě ovšem příjemně bavily, OP i ED se mi líbily, Hitagi je skvělá hlavní ženská postava (aspoň prvních 5 dílů - první díl ve mně pořád vyvolává sadistický úsměv - pak se začínají řešit jiné postavy a nastává ten správně šílený "bordel" - teda příběh, kdy se pomalu ztrácíte a jen si užíváte hezkou grafiku a tolik proslulé "otáčení hlavy postavy". Ostatní toho řekli víc, ode mě dostanete jenom tohle. Více Arararara-...giho a Oshina a budu spokojená :D není to na těch 5*, ale aspoň za tu zábavu mezi těma dvěma jim musím ten plný počet dát.

Hitoridžime My Hero (2017) (seriál)

Ano, tuctový příběh, ale shounan-ai je na můj vkus pořád poměrně málo, takže sem prosím s dalším :) 9/10 za pár posledních dílů, které mi zvedly náladu, jinak by to byl asi průměr

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

Co napsat více, než už bylo napsáno, abych se neopakovala? Zkrátím to. Opening super, ending nic moc, animace a boje jsou dobře propracované, logika někdy mizí (skok ze školy za bílého dne a studentovi se nic nestane... a Murano to vůbec nepřijde divné, ale proč ne..), opakující se motiv, že se objeví parazit a musí se za každou cenu zničit (až na pár výjimek, že jo.. *talk no jutsu*), ale mělo to správnou atmosféru a zaujalo mě to. Nejlepší postava? Sám Parazit :) já ho nemohu nemilovat, a ty nervy, co mi autor dopřál s posledními díly... Ne, nebudu se rozčilovat, už tak, že mě udržel vzhůru až do dvou do rána, protože já musela vědět, jak to skončí :D ono pak ani nemá smysl jít si pak lehnout, když za další 2-3 hodiny máte zase vstávat. PS: Poslední díl se pro mě nestal (FUCK OFF, BISHES, I DON'T CARE ABOUT YOU! -_- Murano, you can die, thanks a lot, waste of time and space), takže ho do svého hodnocení nezahrnuji :)

Útěk do divočiny (2007)

Už dlouhou dobu mě film neoslovil, jako tento. Jsem ráda, že jsem na něj narazila. To, co se původně jevilo jako nudný film "o nějakém frajírkovi", se nakonec stalo neskutečným zážitkem. Detaily, soundtrack, práce s kamerou, poselství, které v sobě skrývá... Určitě se na něj znovu ještě někdy podívám.

Klub rváčů (1999)

Nevím proč, ale čekala jsem víc. Některé hlášky dobré, ale film sám o sobě průměrem. Hlavně, když vám některé věci dojdou už v průběhu, tak to potom nemá ten správný efekt, když se to odhalí ve filmu. A možná, že mi něco uniklo, ale jisté spojitosti mezi činy hlavního hrdiny mi nedávaly moc logiku (od bitek až ke konci... mno, okay, asi se na to musím podívat ještě někdy jindy a vnímat to trochu lépe, I guess). Za mě zklamání, vzhledem k tomu, že si to většina lidí vychvaluje, ale i tak příjemná zábava na jedno dopoledne.

Dogs: Bullets & Carnage (2009)

První díl měl pěkný mafiánský nádech, druhý byl nejslibnější a Badoua jsem si oblíbila a příjemně jsem se s ním bavila, třetí díl byl nudný, nic neříkající příběh o pomstě (meh), takže jsem měla chuť to dropnout, ale říkám si: "Má to jen 15 minut, to zkousnu.", čtvrtý díl by zase sám o sobě jiný. Ono se toho ve finále až tak moc vymyslet nedá, vzhledem k délce a času každé epizody :) Pro tentokrát mi ke spokojenosti stačí málo. Nápad zaujal, kouknu na mangu. PS: "Fuck up, gentlemen." :D