Once (2007)

Neskutečně lidsky romantický film, při kterém Vám ukápne nejedna slza. Především smutně zajímavý konec je fakt krásný. Po dlouhé době jeden opravdu lidsky krásný film, který potěší každého. Ať už zadaného či ne. Vrcholem jsou některé neskutečně dlouhé scény. A ke všemu nádherná ústřední píseň...Prostě *****

Pokání (2007)

Úchvatná podívaná, která je právem oceněna 6 nominacemi na oskara! Strhující děj, který se chvilkama dívá zpět, je skvěle doplněn vynikajícími výkony hlavnních herců. Ať už Keira či McAvoy spolu či na svůj věk výborně hrající malá herečka je opravdu skvostnou odívanou, která Vám rozerve srdce svoji krutostí v nenaplněné lásce. Vše na tomto filmu se dá opravdu ohodnotit jen pěti *****...Thanks Joe Wright.

Rozsudek smrti (2007)

Pokud se chcete jednoduše podívat na akční film, zamyslet se nad přítomnem zla ve světě, ať už zde prostřednictvím gangu, který si neláme hlavu s ničím, či s nespravedlivým soudem, jednoduše se podívejte na tento film. Začátek filmu se odvíjí velmi slušně. Nevíte co se v nejbližší době stane. S postupem času už je to předvídatelnější. To nic nemění na tom, že je to vcelku slušný film se slušnou režií a kamerou!

Pirát silnic (2007)

Tak nevim no co napsat. Opravdu jen pár dobrých scén. Na tendle film koukejte spíš tak po 5-8 pivech. Pak se možná budete za břicho popadat. Jinak to je bída s nouzí!

Království (2007)

Dnešní svět je prostě jiný než dřív. Tento film Vám o tom podá dostatečné pojednání. Terorismus je v současnosti největší hrozba pro celou naši civilizaci. Nikdo neví, kde, kdy se objeví další útok. Film pojednává o příběhu amerických agentů, kteří zkoumají v Saudské arábii pachaptele teroristického útoku na softbalovém zápase. Skvělá kamera a reálné scény, při kterých se Vám zatají dech. Výborný film. A nemyslím si, že poslední věta celý film kazí. Naopak.

8 MM (1999)

Film se zajímavou zápletkou z drsného prostředí pornografie, tvrdého sexu je určitě zajímavou podívanou. V určitých situacích Vás však zamrazí způsob, kde a za jakých situací tyto prasárny vznikají a jak dokáží lidé být vubec zvrhlý.

Občan Havel (2007)

Víte jít na tento film vden kdy se volí prezident, tedy včera, je opravdu zajímavá podívaná. Film Vám ukáže zákulisý prezidentské "kuchyně", to jak se prezident cítí, jak mluví o politicích, to co k nim vlastně cítí. Václav Havel, jedna z nejuznávanějších osobností 90 let v zásluze o demokracii po celém světě je opravdu krásnou postavou celé české politiky od revoluce v roce 1989. Jeho pravdivost, touha mluvit a jednat podle pravdy je opravdu v dnešním světě krásná. Když se člověk podívá na současnou politiku, jsou to jen samé urážky, nadávky, opovrhování...Václav Havel byl a vždy bude jedinečná osobnost a tento dokument o tom PRAVDIVĚ vypovídá. Geniální dokument, ve všech faktorech. Kdo neuvidí, neuvěří. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

Tahle země není pro starý (2007)

Místama je těžké tento film pochopit, aspoň pro mne. Například konec tohoto filmu jsem si pouštěl snad 3x abych ho vůbec pochopil. Zajímavě ztvárněný děj, který rozhodně nedopustí abyste se chviličku nudili, či zapochybovali o tom, že bratři Coenové opravdu umějí točit filmy. Vrcholem celého filmu je opravdu výkon Javiera Bardema a poprávu je oceněn nominací na oskara ve vedlejší roli. Předpoklady, že tento film vyhraje oskara za nejlepší film rozhodně nejsou planné.

Chicago (2002)

Tento film buď uznáte za dokonalou hudební podívanou, vžijete se do něj, či Vám prostě nesedne. Mě se dosti líbil. Jeho námět a scénář se odehrávají s lehkostí, s dobrými výkony hlavních herců. Vžijte-li se do prostředí, hudby a příběhu věřím, že si budete ještě dlouho chtít vybavit písně z jistých jazzových klubů, při kterých to bude hýbat s celým Vaším tělem.