• Krátkometrážní

Pán války (2007)

Ten kluk je sympaťák...Snad se jednou podobný generace dočkáme.

Počátek (2010)

Nic jakože převratného...Bez toho mediálního humbuku kolem by Inception zapadnul do šedi ostatních průměrných thrillerů, kterým opravdu je a za pár měsíců by po něm ani pes neštěk...Nolen vás vezme za ručičku a provede vyšlapanýma cestičkama až k závěru. Opravdu to není těžké na pochopení , kdyby bylo, těžko by film dosáhl tak velkých komerčních úspěchů. Naopak jde o tuctový příběh, který je ale rozkouskovaný do několika vrstev děje. A to je asi důvod, proč mu to tolik lidí žere- máte pocit, že dokážete celkem snadno sledovat tolik zamotenej příběh.Přitom je to o dvou milencích a jednom zločinu..Inception nezklamal, ale ani nenadchl. Místo avizovaného nekonečného světa snů jde o slušnou akci v zajímavých lokalítách s průměrným DiCapriem. 6/10

Stavitel světa (2007)

Stavění baráčků, vybírání barev fasád, chodníku, kytek...To už vymysleli chlápci od The Sims. Dva roky Branitovi práce vyústily bohužel v naprosto zbytečnou nudu.

Čarodějův učeň (1977)

Opravdu krásná, hororově-pohádková, animovaná genialita. Ikdyž tohle bych svým dětem na dobrou noc rozhodně nepustil. Nerad bych pak čistil procmrndané postýlky... Příběh je vlastně celkem prostinký, teda pokud to nebudu brát jako pohádku, ale temně laděná animace a podmanivá hudba dávají filmu nezapomenutelnou atmosféru ( A klidně bychse vsadil, že pro diváky do 10let se stane na pár nocí doslova nezapomenutelnou.)..Je docela zarážející, co dokáže 30let stará animace oproti dnešnímu 3D běsnění.

2012 (2009)

Tak jestli tohle vydělá alespon dolar,dám se na režii...Naprosto prostoduchý film plný patosu a stokrát opakovaných klišé a co je nejhorší a pro mě už naprosto nestravitelné-amerického patriotismu. Prezident USA morálně převyšuje všechny hlavy států a dobrovolně se nechá zabít spolu se svými ovečkami před branamy Bílého domu. A nutno dodat , že naprosto zbytečně, páč své místo mezi vyvolenými nechává prázdné. Důsledný efekt je pouze chaos, ohrožení a možná i smrt tísíců dalších lidí..Abych ale Emmersenovi nekřivdil, nechal okrajově popravit ještě italského premiéra, který k tomu měl ale spíše náboženský důvod...Jako už skoro tradičně musel ruský prezident dělat hned ze začátku potíže s tlumočníkem, aby následně dostal rozum a ustoupil jedinému pravému vládci planety...... A protože jde o celosvětovou katasrofu, je zde několik mimoamerických, paralelních příběhů.Těm je věnováno poměrně dost času, ale kochat se můžete pouze obrazem, tedy pokud neumíte čínsky,nebo francouzsky. No co, hlavní jsou přece osudy američanů....Střed filmu ke kvalitě také nepřidá, protože rodinka, která má pilota lepšího než je Rampa McKvák se nemusí bát sopek, ani padajících mrakodrapů. A spolu se závěrem přišlo i poselstí-chovejte se jako praví Američané a až se jednou dostane lidstvo tváří v tvář záhubě, náš druh se pakuje...Ta jedna ubohá hvězda je za akční apokalyptické scény, které a ruku na srdce, nebyly nějak zvlášt´ vyjímečné, ale na odpad to není... A ještě jedna malá útěcha pro hladějící kolébku života-až opět vznikne Pangea a s ní i nová naděje na budoucnost, připravte pár tisíc tun přebytených potravin pro hladovějící milionáře, umělce a vědce ze západu....

Deník mrtvých (2007)

Tak za prvé a hlavně-blbost těhle lidí musela bejt potrestaná tím,že jim někdo ukousnul část obličeje...Já se těšil na pravou, temně hororovou atmosféru a co jsem dostal? Film s nějakym rádoby poselstvim, který jsem se dozvěděl v posledních dvaceti sekundách a několika lekačkama. Ne, děkuji. Příště bych prosil partičku určenou k sežrání, která se bude lišit od zombieků nejen vzhledem, ale taky chovánim.

Železný obr (1999)

Hezká pohádka,která charakterizuje 50tá léta a studenou válku v Americe.Na film se můžou dívat děti i dospělí...každý si přijde na své-mladší část publika dostane jednoduchý, sentimentální příběh a ti starší jednoduchý, sentimentální příběh okořeněný mamutí dávkou odkazů na tehdejší dobu at už v podobě filmů,komiksů,nálady a myšlení lidí, nebo snů a přání malých kluků...Hodně mě zamrzel naprosto zbytečný happy-end,ale Superman končí přece taky dobře.

Faunův labyrint (2006)

Občas musíme věřit na pohádky,stává se,že svět kolem nás je natolik krutý,že bez víry by se zdál být i dosti zbytečným...

Prokletý ostrov (2010)

Já si ze začátku říkal,co je to za hudbu.Vůbec mi nešla k tomu,co se odehrávalo na scéně,proto mě zajímalo,jestli jsem správně vsadil na pana psychiatra (s opravdu úžasným motýlkem) jako toho hodného.Jinak naprostá nuda.Zmatené sny proložené obrázky z Dachau a obličejem krásné blondýnky jsou ve filmu naprosto zbytečné a postrádají nějakou hlubší myšlenku...Jen to staré známé-Němci byli prasata,ale byli to lidi stejně jako my...DiCaprio podal sympatický výkon,se svojí něžnou tvářičkou mi jako drsný voják přesto neseděl.Škoda,prostředí psychiatrické léčebny na ostrově odříznutém od světa v čase po druhé světové nabízelo mnohem,mnohem víc.