• Pohádka

Andělská tvář (2001) odpad!

Vhodné k mučení - přivázat, nutit se na toto dívat, do hodiny podepíše každej cokoli, jen když to vypnete

Fialkový parfém (2001)

Tísnivé, drsné. Silný film. Ani náhodou se nebude snažit zmírnit Vám vyprávění o tom, jak drsný život může být. A nejspíše také je - pro mnoho nedospělých dívek, které nemají to štěstí, že jejich problémem by bylo to, že zrovna mají peníze jen na čtyři trička a ne na pět. Ten film ve Vás něco zanechá, zvláště jste-li dívka nebo žena.

A co Bob? (1991)

Olala :-) ...naprosto osvěžující film, který mi vždy způsobí příjemné culení. Bob Billa Murraye je magor tak trochu na pěst a tak trochu k pomilování, ale Murray je v tom výkonu tak vytrvalej a dobrej, že je to odzbrojující komedie. Film má mírně konejšivé účinky nedělního filmu. Definici ;-) nedělního filmu naleznete v mém komentáři k filmu Kráva.

Léto s kovbojem (1976)

"Chceš chleba radši tvrdej, nebo mokrej?" Velice příjemná a svěží komedie. Neodfláknuté a milé propracování milostného vztahu a pěkně (nekýčovitě) popsanej vesnickej život, ale stejně je nejvíc k sežrání magor Oldřicha Víznera

Hombre (1967)

Krásnej film, napínavej, sugestivní, morálně silnej. A jaká je to krása, ta samozřejmá chlapskost toho chlapa. Balzám na duši, vhodný k použití po každém setkání s nagelovanými krasavci, s užvaněnými finančními poradci, po každém neuváženém spatření politiků v televizi atd. ...já vím, je jiná doba a automatické pračky bych se bez boje nevzdala, ale stejně... :-)

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Milá pohádka - především krásná a něžná pradlenka Markéty Fišerové. I hoši (Roden a Eben) dobří, ale pradlenka vede. K tomu moudrý příběh, jedna z těch starých dobrých pohádek.

Oni (2008) odpad!

Kdo by to byl býval řekl, že film, ve kterém hraje Liv Tyler, může bejt úplná s**č** ? A ono jo. Čekala jsem stále trpělivě, zda druhá polovina bude méně slabá než ta první. A ono ne.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Ajajaj, jak já si vyčítám, že jsem nevyrazila do Prahy do divadla, dokud byl Smoljak naživu. Furt jsem to odkládala. To, že jeho "psy" už nikdy nemám šanci uvidět v jeho podání, mne prostě zarmucuje. To je tak půvabné, ty chvíle jeho důvěřivé nevědomosti o tom, kdo jsou psi.... Nádherná hra. A vůbec - když to srovnám s výletem na Kokořín.... :)

Hexenšus (2013) (TV film) odpad!

Tak jsem se celkem těšila - Rašilov, Javorský, Babčáková, ... ale bylo to dřevěné až k neuvěření a herecké výkony Rašilova a Pidrmanové nešly vůbec fyzicky vydržet, takže jsem se Simony prostě ani nedočkala. Tu část, kterou jsem přetrpěla, jsem přežila díky Liškovi.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Krásná pohádka, která se pravděpodobně povedla pomocí nějakých kouzel či co, za nějaký úpis ďáblu nejspíše apod., protože nejenže to byla poslední role M.Kuklové, v níž byla milá a půvabná (na další její výkony už se vůbec nedá vydržet dívat ani minutu a tady byla vysloveně příjemná na oko i na poslech, jak je to jen možné ?), ale i Troška přesně od této pohádky započal sestupnou tendenci úrovně. Je to zvláštní. Jan Potměšil má zde krásnou vzpomínku na létací mladé časy.