Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Miluju tenhle způsob zpracování a z prvního Sin City jsem byla nadšená. Co do efektů a zpracování jsem odešla z kina spokojená, ale ten děj trošku pokulhává, příběh je dle mého vkusu slabý a místy docela nuda, kterou vyplňovala krásná nahá Eva Green. Bylo to fajn, ale jednou stačilo. Pro muže možná na víc zhlédnutí :-)

Hvězdy nám nepřály (2014)

Nepotěší-neurazí. Těžce předvídatelná oddechovka, kterou stačí vidět jednou. Navíc téma láska vs. nemoc už bylo zpracováno několikrát a řekla bych i lépe (Je to i můj život , Teď a tady). Místy byl děj příliš zdlouhavý, možná jsem nebyla v tom pravém sentimentálním rozpoložení, přesto mi některé scény přišly zbytečné. Nicméně herecké výkony hodnotím velmi kladně a hudba byla také dobře zvolena.

Tísňová linka (2013)

Od začátku až do 3/4 filmu jsem nedýchala. Velmi snadno a téměř od počátku se do děje divák ponoří a prožívá vše spolu s hlavními aktéry. Realistické, dramatické, napínavé a perfektně zahrané. Celou dobu, jsem si dokázala živě představit, že se tohle skutečně někde děje, nebo hůř, že bych to mohla dokonce zažít. To ve mně vyvolávalo neskutečné pocity a právě toho, jsem si na snímku cenila nejvíce.Už už jsem si říkala, že jsem po dlouhé době objevila film, co mě přímo pohltil. Nicméně mírné zklamání bohužel přišlo během nešťastného závěru. Možná záměr tvůrců - diváka nepřestat překvapovat během celých 95 minut - byl na konci vložen příliš násilně a kouzlo reálnosti se jednoduše vytratilo. Upřímně, takhle by to ve skutečnosti rozhodně neskončilo. Možná se vám ale naopak zajímavé vyústění bude líbit. Škoda, u mě měl The Call našlápnuto dokonce na pět hvězd, KAŽDOPÁDNĚ STOJÍ ZA VIDĚNÍ.

Jump street 21 (2012)

Tak vysoké hodnocení mě při nejmenším udivuje. Nerozumím, proč se ostatním tento film líbí. Vtipy jsou tupé a stupidní, herecké výkony na bodu mrazu a celý námět je neoriginální (agenti v utajení? kolikrát to tady už bylo...). Možná jsem k tomu zaujala špatný postoj. Čekala jsem komedii stylu Machři , místo toho jsem stěží a utrpením vydržela do konce u něčeho, co připomíná spíš Klub sráčů . Pro mne obrovské zklamání. Vidím to stejně jako ORIN .

Sherlock (2010) (seriál)

Myšlenka moderního podání Sherlocka Holmese v 21. století, jako by kniha od sira Doyla nikdy neexistovala, se mi okamžitě zalíbila. Jak již bylo mnohokrát zmíněno, bezpochyby je tohle seriálové zpracování lepší než filmové s Robertem Downeym jr. Herci jsou skvěle vybráni, Cumberbatch se na prozíravého, abnormálně inteligentního detektiva s kamennou tváří hodí víc než dokonale. Sympatický Martin Freeman, kterého znám z poněkud jiné stránky z Lásky nebeské se na roli Johna Watsona kupodivu také perfektně hodí. Popis Sherlockových myšlenkových pochodů a způsob, jakým do děje zakomponovali například texty sms, je přímo geniální! Pokud bych měla být po zhlédnutí všech tří zatím odvysílaných sériích kritická, ubrala bych trošku fikce. Epizody první série se mi zdály reálné, uskutečnitelné třeba i dnes v Londýně, a tohle mě na tom bavilo! Počínaje ale S02E02 - Psi baskervillští už to trošku nabíralo prvky sci-fi. *POZOR NÁSLEDUJE SPOILER* A to, že Marry Watsonová je tajná agentka CIA... to si mohli opravdu odpustit, tolik rádoby-náhod najednou už přepískli. Nicméně na 4. sérii se přesto těším a jistojistě si ji nenechám ujít!

Nová holka (2011) (seriál)

Během jednotlivých episod se cítím jako na vlně sinusoidy. Některé okamžiky jsou úsměvné, nicméně často jsou vtipy slabé a hloupé. Zooey, jako taková ,,jiná" holka, působí mile svou neznalostí a tím, jak je sama sebou. Na druhou stranu si říkám, že má i rysy aspergeru. Kluci jsou ale sympaťáci, tak se na to vlastně dívat dá, když se hodně nudíte.

Holky na tahu (2012)

Družičky, které zničily šaty, a snaží se je za každou cenu spravit, zatímco prožívají noc plnou útrap. Mohla to být další příjemná průměrná romantická komedie, ale proč tak stupidní scénář a ty násilně vsunuté vulgární dialogy? Postavy nebyly špatně zvolené, jedna zodpovědná bulimička (Kirsten Dunst), druhá zničená nešťastnou láskou ze střední (Lizzy Caplan) a třetí zdrogovaná ne-intelektuálka (Isla Fisher). Myslím, že prvky filmu samy o sobě nejsou špatné, ale kombinace toho všeho se prostě nezdařila.

Destiny (2012)

Má to nápad a myšlenku. To se cení! Je třeba užít si každý okamžik v životě, ne? :-)

Kašlu na lásku (2003)

Nejlepší ,,retro film". Bylo mi zhruba 11-13 let, když jsem tenhle film prvně viděla a přesně od té doby zbožňuji Ewana. Hudba, prostředí i herecké výkony a vtipné dialogy - líbilo se mi to, moc.

Je to i můj život (2009)

Skutečně jen výjimečně mě film rozpláče. Tenhle je bezpochyby výjimečný. Opravdu se mě silně dotkl, oslovil a dokonce zanechal stopu. Viděla jsem ho víc než jednou a každé zhlédnutí bylo plné emocí. Příběh je prostě překrásný a srdcervoucí, děj stále graduje, žádná scéna nepřebývá ani nechybí. Hudba je dokonale sladěná. S filmovou tematikou jakožto užitím si posledních dní života jsme se setkali již několikrát, ale tohle bylo prostě nejlepší. Jedinou vadou na kráse byla volba herců. Sourozenci se sobě vůbec nepodobali, což mě mrzí. Kdyby vybrali vhodnější postavy, bylo by to ještě více věruhodné. A Cameron jako starostlivá matka? Já nevím, mám ji ráda, nehraje špatně, ale tenhle charakter mi k Charliemu andílku prostě neseděl. Mohlo to být perfektní, takhle to má přece jen malou chybičku.