Nymfomanka, část I. (2013)

Nevydržela jsem to a spoustu scén přeskočila, jen abych vlastně zjistila, jaké má být vyústění ,,toho všeho". Ano, je to originální a zajímavé. Jestli bylo cílem znechutit - úkol splněn. Mám ráda ty, kteří se nebojí odlišovat, a tzv. jiné věci mi imponují, proto oceňuji, že se to toho Lars von Trier dal. Tím to hasne. Už nikdy. Asi jsem málo perverzní, ale mně se to prostě nelíbilo, mohl to zpracovat raději víc psychologicky. Chudáci ti, co to viděli na plátně v kině.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Prosím, opravdu prosím, už to přestaňte vysílat. Stydím se, že jsem součást národu, který něco tak stupidního sleduje. Vždyť ani ti chudáci herci přece nejsou v divadlech tak špatní, tak proč? PROČ?

VALL-I (2008)

Kdo by se do Wall-eho nezamiloval ♥ sice je němý a vlastně ani není živý, ale i tak si mě získal. Úplně bez lidí a se složitější zápletkou, by to u mě vyhrál dokonce na plné čáře.

Ledové království (2013)

Prostředí ledové zimy je opravdu kouzelné, ale příběh je trošku slabší a děj průhledný a předvídatelný nejspíš i pro děti. Postavy jsou milé, ten sobík je opravdu sladký a oživlý sněhulák tady taky ještě nebyl, přesto si myslím, že je pohádka přeceněna a Disney předvedl už mnohem lepší kousky.

Atlas mraků (2012)

Originální bomba! Každý příběh měl něco do sebe a každý byl jedinečný. David Mitchell je génius, aspoň já osobně o ničem podobném ještě neslyšela. Myslím si, že zpracovat takový román, je skutečně velký oříšek i pro zkušené režiséry. To, jak byly všechny příběhy svázány nejen dějem, ale i stejnými herci, mě naprosto dostalo. V každé části jsem pak hledala, koho jednotliví herci představují. Nutno zmínit i perfektní práci maskérů, protože Jima Sturgesse v roli asiata podle mě nemá šanci nikdo poznat. Klaním se. Opravdu jsem si to užila a vůbec mi to nepřišlo dlouhé. Doporučuji všem, kteří chtějí vypadnout z filmového stereotypu a chtějí okusit zkrátka něco jiného.

Kasandřin sen (2007)

Woody Allen má opravdu velmi osobitý styl a jeho ruka se zde rozhodně nezapře. Ewan McGregor podal excelentní výkon, ostatně jako vždy, zato Colin Farrell mě příjemně překvapil. Důraz na morální zásady člověka je při nejmenším zajímavé téma, ale některé scény mně přišly zbytečné. Možná jsem kvůli vysokému hodnocení čekala víc. Myslím že Allen má za sebou i lepší kousky. Dodívala jsem se, nicméně podruhé už to vidět nepotřebuji.

Renesance (2006)

Skvělé zpracování. Černobílá animace budí dojem tajemna a mystična. Skvělé ozvučení ještě podtrhne celkové pocity z filmu (převážně strach a napínání). Pravdou však zůstává, že příběh mohl být trošku propracovanější, jednotlivé postavy ale mají velmi rozdílné charaktery, což mě baví. Určitě stojí za vidění, přece jen vybočuje z davu.

Odložené případy (2003) (seriál)

Výborný kriminální seriál, který pro změnu zabíhá do minulosti a řeší případy, které nebyly nikdy vyřešeny. Na rozdíl od většiny detektivních seriálu Cold Case má epizody velmi různorodé, některé případy jsou až z počátku 20. století, jiné jen rok staré. Na plný počet to není, trošku tomu chybí ještě nějaký šmrc, přesto hodnotím vysoce.

Teď a tady (2012)

Najednou si člověk uvědomí, jaké má štěstí, když vstává ráno z postele s čistou - zdravou hlavou. Dakota předvedla jako vždy báječný herecký výkon, přesto byl pro mne děj místy zdlouhavý, dokonce jsem i některé scény přeskočila. Nejspíš jsem zrovna nebyla v tak hlubokém rozpoložení, aby na mě momenty ticha dýchly. Děj je hodně předvídatelný, ale téma mě oslovilo. Nicméně, podobná myšlenka, ale lépe zpracovaná je podle mě ve filmu ,,MY SISTER'S KEEPER = JE TO I MŮJ ŽIVOT".