Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Nenápadný film, který ovšem má svou kvalitu. Nedrží se zavedených kolejí, dialogy, kamera, vše mi přijde naprosto unikátní. Doslova jsem zíral, jakou podívanou jsem si nakonec z tohoto filmu odnesl. Woodovi se evidentně líbila role Maniaka a opět si střihl dalšího záporáka, kterého opavdu moc pěkně vystihl. Litoval jsem pouze toho, že se objevil pouze jako vedlejší postava. Jinak opravdu nemám pomalu nic, co bych tomuhle filmu vytkl.

Stážisti (2013)

Rozhodně bych to nenazval zrovna komedií roku. Vtipných scén pramálo a zážitek se vám dostane spíše z možnosti podívat na zázemí Google. Ani hrdinové filmu mi tentokrát příliš nesedli. Z ostatních komedií, které jsem měl možnost vidět, jsem se těšil na neskutečnou zábavu, ale tentokrát bohužel žádná nepřišla. Film tedy nakonec působí velice průměrně. Světlými stránkami je děj, který vás místy doslova vtáhne, ale toť bohužel vše.

Pro ptáčky (2000)

Moc pěkný animák v podání Pixaru. Vtipný a s poučením na konec.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nejlepší byla zřejmě první desetiminutovka filmu. Pak se z tohoto filmu vyklubal průměrný animák, který se sice může pyšnit skvělou animací, ale přeci jen mě už tolik nenadchl. Film zvolil úplně tu nejjednoduší zápletku o tom, jak se nějakým způsobem rozdělila mamutí rodinka a poté opět našla. Ke všemu se nám tu ukáže dospívající Broskvička, u které máte o nudu postaráno. Na druhou stranu moje nejneoblíběnější postava lenochod v tomto filmu překvapila a celkem pěkně jsem se bavil. Vůbec celkově si myslím, že film má svoje vtipné momenty a alespoň částečně humor vylepšil můj celkový dojem.

Kick-Ass 2 (2013)

Musím říci, že první díl mě zaujal trochu více. Samozřejmě hlavní roli hraje absence Big Daddyho, který vytvořil spolu s Hit Girl nezapomenutelný zážitek. Dále nám Cindy trochu povyrostla, takže už to není to malé děvčátko, její dětská obratnost jí ale naštěstí zůstala. Díl se ubírá úplně jiným tempem, navíc se mi zdá, že se povaha vtipu od posledního filmu zcela změnila. Jestli jsme se v předchozím díle zasmáli několika vtipným scénám, tentokrát film sází především na parádní hlášky hrdinů, což není zrovna podle mého gusta. Když toto ovšem pominu, šlo celkem o povedené pokračování, které se nemá za co stydět. Akce, napětí a jistá dávka parodie na Batmana tomu rozhodně nechyběla. Film bych hodnotil na 70 %, díky výbornému prvnímu dílu jsem se ale nakonec přiklonil k tomu zaokrouhlit hvězdu směrem nahoru.

Thor: Temný svět (2013)

Naprostá bomba. První polovina se sice nesla v lehčím tempu, zato druhá vyvrcholila v jedno z nejlepších zážítků, které jsem kdy na plátně spatřil. Film se může pyšnit neskutečnou akcí, napětím a trochu překvapivě i komedií, která zastíní nejednu českou komedii. Marvel opět posunul hranice o něco dále a jsem velice zvědav, zda se Captain America ponese ve stejném tempu. Velice mě také potěšilo, že tvůrci nezapomněli na ostatní Avengers, jako tomu bylo u Iron Mana 3. Pro mě zatím jeden z nejlepších letošních filmů.

Špatný den Djiho Smrťáka (2012)

Smrť měla teda pořádný pech...moc pěkné pokoukání o tom, že naděje opravdu vždy umírá až jako poslední.

Geriho hra (1997)

Děda opravdu umí sám sebe pobavit. Moc hezký a originální kraťas.

Zajdalen (2003)

Tak tohle se Pixaru vydařilo víc, jak některý celovečeráky...neskutečně moc pěkný, chytlavý, usměvavý a vtipný animáček, který jsem si rozhodně nepustil naposled